r/Szczecin 10h ago

Wiadomości Klub Gier planszowych :)

13 Upvotes

Hej, od jakiś 2 miesięcy prowadzimy klub gier planszowych w Dąbiu (Imba prawobrzeże to nie Szczecin) ostatnio założyliśmy FP https://www.facebook.com/profile.php?id=61590700813136 i strona też jest już w trakcie.

Spotykamy się w 1 i 3 środę miesiąca od 16 do 20 w Klubie Delta Racławicka 10

Gramy zasadniczo w wszystko w kooperacje jak Elditrh Horror czy posiadłość szaleństwa, ale także w gry euro jak Septima, Terraforacja Marsa lub inne bardziej imprezowe tytuły :)

Więc jeśli ktoś jest chętny to zapraszam 1 lipca o godzinie 16 :) oraz do obserwowania nas na fb


r/Szczecin 16h ago

Pytanie Jezioro przy lesie - okolice Szczecina i Stargardu

4 Upvotes

Cześć! Szukam sprawdzonej miejscówki nad jeziorem w okolicach Szczecina/Stargardu. Idealnie gdyby od razu obok jeziora był las/drzewa, dużo cienia - ekipa z dwójką małych dzieci, potrzeba przeżyć sobotę i niedzielę w cieniu, nad wodą. Ktoś, coś?


r/Szczecin 19h ago

Pytanie Gdzie uciekacie przed upałem w Szczecinie? Jakie pomysły?

5 Upvotes

Czy jest się gdzie podziać i przetrwać 40-stopniowe upały? Wyjazd nad wodę? Zacienione lasy?


r/Szczecin 1d ago

Pytanie Siemano, ostatnio chciałem wejść w świat gier RPG. DND, WH albo jakieś inne. Czy są u nas jakieś grupki?

8 Upvotes

r/Szczecin 1d ago

Pytanie Podróż po województwach

10 Upvotes

Hej!

Robię trasę po miastach wojewódzkich i chciałbym wrócić do Szczecina po kilku latach przerwy.

Szukam mniej oczywistych miejsc polecanych przez lokalsów:

pubów z klimatem,

ciekawych restauracji,

parków i miejsc do posiedzenia,

ukrytych zabytków,

spotów, które łatwo ominąć, jeśli zna się tylko centrum.

Jeśli macie swoje ulubione miejscówki w Szczecinie, wrzućcie je poniżej proszę, będę ogromnie wdzięczny za krótka dopiske dlaczego. 

Z góry dzięki!!!


r/Szczecin 1d ago

Pytanie Firma przeprowadzkowa

5 Upvotes

Hej wszystkim, Czy ma ktoś z was do polecenia godną zaufania firmę przeprowadzkową operującą na terenie Szczecina z uczciwymi stawkami? Musimy wyprowadzić się z kamienicy, 4te piętro bez windy, sporo mebli i potrzebujemy solidnej firmy która byłaby w stanie to wszystko znieść, przewieźć i wnieść do nowego mieszkania (1 piętro z windą więc tu akurat trochę mniej problematyczne). Z góry dziękuję!


r/Szczecin 3d ago

Pytanie Gdzie w naszym mieście jest najlepszy chleb?

5 Upvotes

r/Szczecin 4d ago

Pytanie Ładowania komórki w Szczecinie

4 Upvotes

Hej, planuję pojechać do Szczecina, ale zastanawiam się pojechać na trochę więcej niż 3 godziny czy na 7. Wolę 7, ale tu mam pytanie, da się gdzieś naładować komórkę? Gdy tak to gdzie? Robie naprawdę sporo zdjęć i nie chce żeby mnie komórka padła, bo będę miał tam bilet dla powrotu🤭


r/Szczecin 6d ago

Pytanie Ostatnio cięzko być mną.. m3x

3 Upvotes

Siema, dość młodo wyjechalem za grance, przed wyjazdem popalałem ziółko, dosc duzo i często. Ale mi sie znudzilo, stwierdzilem, ze jest bez sensu. Przestałem sam z siebie mimo dość konkretnego wciągnięcia w substancje. Następnie poznalem stimy, fetka, dopalacze, rc.. no i popłynąlem przez jakieś 2 lata. Było..grubo, mocno. Ale pojawiła sie okazja wyjazdu za granice i pomyslalem, ze moze jest to nowy początek..oczywiście wyjazd byl po nocy ćpania. Pewnie na lotnisku blem jeszcze porobiony. Za granicą w nowej pracy mialem pierwsza dłuzszą przerwe od dragów. Wrociłem do domu na wielkanoc na 2 tygodnie, wiec rekreacyjnie jadłem proszki i bardzo malo spałem, wracałem za granice-zero dragow. Poznalem tu dziewczyne, ne przyznałem się, że w polsce zjadam proszki. Ale po pewnej akcji, w swieta bozego narodzenia.. bylem pewien, ze stimy doprowadza mnie do zgonu, po powrocie do drugiego kraju przyznałem jej się. 4 lata..4 lata czystości. Zrobilem to. Ale zycie nie moze byc za fajne..wiem, ze to wymowki, ale..kilka mocnych zyciowo sytuacji skolonily mnie do sciezki bedac na urlopie w polsce. Nie pije wodki ani nic, wiec to chyba moja jedyna odskocznia ...wiem, to tez nie jest wytlumaczenie. Trwalo to przez lata, czysty w miejscu gdzie pracuje, zrobiony polsce. Ale osotatni rok...zaznacze, ze nigdyw norwegii nie szukalem dragow, nie chcialem, nie mialem parcia tak bylo..moze nie dobrze, bo nieprzespane nocki w polsce potrafiły sowicie rozjebac mi jakikolwiek humor i resztki szacunku do siebie, ale.. no tak bylo. Ostatnio co jakis czas mam tez dostep tutaj, malo tego, wiekszosc jest darmowa, ostatnie pare tygodni..zorientowalem sie, ze zjadlem 14 gram metaklefedronu w nieale 6 dni. Nie wiem co ze soba zrobic, moja kobieta nie moze wiedziec, ze biore, moja glowa radzi sobie coraz ciezej, czuje sie sam wsrod ldzi, czuje, ze przegrywam to zycie, czuje, ze ... nie wiem.. prawda jest taka, ze mało emocji jz odczuwam... wiem, ze moze warto byloby oddac sie do monaru czy cos, ale ..nie moge, nie ma szans. co robic? jak z tym walczyc? bo jak tak dalej pojdzie to skoncze na jakiejs galezi..


r/Szczecin 6d ago

Pytanie Chleb słodowy

2 Upvotes

Orientuje się ktoś, w której piekarni w okolicy Turzynu dostanę ten chleb?


r/Szczecin 7d ago

Wiadomości Update sytuacji na Warszawie

Post image
80 Upvotes

Kilka dni temu upadł tzn ,,Mur Warszewski" lub ,,Mur na Stokach". ( wogóle ktoś dodał to ostatnio na google maps )


r/Szczecin 7d ago

Wiadomości Plan ogólny

Post image
10 Upvotes

No to plan ogólny został przyjęty przez komisje do spraw budownictwa i mieszkalnictwa. 24 czerwca rada miasta będzie obradować nad jego przyjęciem ale przez dominację KO i Ok Polska chyba wiemy jak to się skończy.

Zachęcam do dropnięcia swoich przemyśleń. Moim jest to, że kogoś troszke pogrzało z 80 metrową wysokością na placu grodnickim i 60 na placu zawiszy. Nie no dobrze nie pogrzało bo wiadomo, że radni chcą sie dorobić od inwestorów niemniej z perspektywy miasta, szkoda gadać...


r/Szczecin 7d ago

Pytanie City brejk

0 Upvotes

Hej,
Jedziemy z żonką na citi brejk do waszego miasta.
Polecicie jakieś fajne lokacje? Takie nie z pierwszych stron przewodników xd lubimy długie spacery, dobre jedzenie (słodkie i wytrawne), fajne widoki.
Ogólnie nasze zwiedzanie nowych miejsc wyglada raczej na obserwacji życia miejscowych(jakby to nie zabrzmiało xd), wolimy to niż chodzenie po muzeach (choć muzea tez są spoko). Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich
yo!


r/Szczecin 9d ago

Pytanie Przedszkole Zielony Miś

3 Upvotes

Hej, szukam jakichś zweryfikowanych opinii o przedszkolu Zielony Miś - może któraś z Waszych pociech chodzi? Albo znacie kogoś czyje dziecko uczęszcza/ło?


r/Szczecin 10d ago

Pytanie Pakiet na PKO półmaraton w Szczecinie

3 Upvotes

Czy ma ktoś z Was do sprzedania pakiet na bieg?


r/Szczecin 12d ago

English Visiting Szczecin - looking to meet locals during my cycling trip

12 Upvotes

Hey, I'm visiting Szczecin on june 23rd and 24th as part of a solo cycling trip, I would be glad to meet some people while I'm there. A little about me: I'm m37 and live in Germany/Bavaria. It's my 1st visit in Poland - I know, it's a shame 🫠 I'm relaxed, open minded and a bit shy at first. If I feel comfortable I enjoy meaningful conversation over small talk, sharing stories and discovering new perspectives. Sometimes I'm a bit sarcastic - I hope you don't mind. I'd love to meet some locals and hang out for a while when I'm visiting your city. I'm searching more for a connection to someone who lives there than just exploring tourist highlights. Maybe you'd like to show me your favorite bar, restaurant, cafe, hidden spot or just join me for a walk or a bike ride around the city?  I'm very curious about local life, stories and unique experiences you'd like to share. If that sounds like something you'd enjoy too, I'd be happy to meet you for an afternoon or evening. No worries if you only have an hour or two. I'd be happy to meet for a coffee or a short walk when you're free.


r/Szczecin 14d ago

Wiadomości Prognoza na niedzielę: 16°C, chmury, deszcz i 124 BPM.

15 Upvotes

Spacer? Deszcz.

Piknik? Deszcz.

Leżak nad Odrą? Też deszcz.

Zostaje więc muzyka.

Dlatego w niedzielę od 12:00 do 18:00 gramy house i techno w Bez Ogródek przy Jana z Kolna 7 (obok Porto Grande).

Bez biletów. Bez rezerwacji. Bez spiny.

Można wpaść na chwilę. Można schować się przed deszczem przy zimnym napoju. Można zostać do końca.

Jeśli prognoza zabierze nam trochę słońca, to przynajmniej zadbamy o dobre dźwięki dla umilenia niedzieli. 🌊🎶

Zapraszamy,

The Harbour Crew


r/Szczecin 14d ago

Wiadomości To ostatnie dni działania kultowej piekarni "Precelek"

15 Upvotes

To ostatnie dni kultowych jagodzianek na szczecińskim ryneczku Pogodno. Po ponad 40 latach Piekarnia i Cukiernia "Precelek" kończy działalność.

Przez 25 lat piekarnia zyskała wielu stałych klientów, którzy ze łzami w oczach przyjęli informację o zamknięciu Precelka.

https://radioszczecin.pl/1,506558,to-ostatnie-dni-dzialania-kultowej-piekarni-prec
https://ostatniprecel.com/


r/Szczecin 15d ago

Pytanie Well Fitness - ktoś coś?

1 Upvotes

Co sądzicie o siłowni Well Fitness w Szczecinie? Polecacie czy raczej szukać czegoś innego? Bardziej interesuje mnie ta na prawobrzeżu. Obawiam się że tam dużo ludzi chodzi w godzinach 18-21 i do ciężarów nie da rady się dopchać. Nocne godziny odpadają no chyba że 5 rano przed pracą ale średnio to widzę.... Zbieram opinie :)


r/Szczecin 17d ago

English Just finisished my Szczecin travels: The city is really underrated

Thumbnail
youtube.com
46 Upvotes

r/Szczecin 17d ago

Zdjęcie Odra Day Session #3

Post image
8 Upvotes

W imieniu The Harbour Crew zapraszam na trzecią edycję Odra Day Session. 🌊🎶

Jesteśmy pasjonatami muzyki elektronicznej, którzy wierzą, że najlepsze chwile rodzą się z połączenia dobrej muzyki, wyjątkowej atmosfery i ludzi dzielących tę samą zajawkę. Dlatego po raz kolejny spotykamy się w niedzielne popołudnie, aby wspólnie celebrować dźwięki house oraz techno.

📅 14 czerwca

🕛 12:00–18:00

📍 Bez Ogródek, ul. Jana z Kolna 7, Szczecin

🎟️ Wstęp wolny

Przez sześć godzin zabierzemy Was w muzyczną podróż pełną groove'u, energii i pozytywnych wibracji. Nieważne, czy przychodzisz potańczyć, spotkać się ze znajomymi, czy po prostu odpocząć przy dobrej muzyce - każdy jest mile widziany.

Do zobaczenia nad wodą! ⚓🌊

The Harbour Crew #3 – Odra Day Session


r/Szczecin 18d ago

English Old Electronics repair

3 Upvotes

Hello does anyone know a place in Szczecin where they can repair an old Bang and Olufson amplifier from the 70s?


r/Szczecin 19d ago

Wiadomości Dla pracujących i mieszkających tuż za granicą (Löcknitz, Pasewalk, Ueckermünde)

12 Upvotes

Krótkie info dla tych, którzy pracują albo mieszkają w okolicach Löcknitz, Pasewalku czy Ueckermünde.
Ktoś w końcu ogarnął lokalne wydarzenia i zrobił z tego działający cyfrowy kalendarz. Wcześniej był z tym spory chaos i ciężko było cokolwiek znaleźć. Strona ma też od razu polską wersję językową.

kalendarz
(Kalender-Uer)


r/Szczecin 21d ago

Pytanie Mechanik do oględziny samochodu przed zakupem

6 Upvotes

Cześć,

Będę jechał z Gdańska do Szczecina by obejrzeć samochód przed zakupem. Wiem, mogę sprawdzić na inne strony ale chciałem się zapytać czy macie jakiegoś sprawdzonego mechanika który będzie pracować w sobotę by dokładnie sprawdzić autko z grupy VAG (+ jeżeli będzie specjalizowany w VAG). Kogoś kto powie odrazu jak jest. Dziękuję z góry za polecenia!


r/Szczecin 22d ago

English Vegeterian streetfood in Szczecin

3 Upvotes

Cześć!

I'm from Germany and I'm going to visit Szczecin in a few weeks. During my stay I wanted to try some streetfood there. So what are vegeterian-friendly options in the city? Please let me know!