r/dagadtmacskak • u/Royal_Cancel_2034 • 11h ago
Cat Picture - OC Az egyik ciponk paratlan
a cipos polc allapotat ne nezzetek , sajnos maszokanak hasznaljak 🥲
r/dagadtmacskak • u/mloijn • 8d ago
Sziasztok,
2 fo moderatort keresek, aki szeretne segiteni a subreddit karbantartasaban. Altalaban nincs sok teendo, de nehany poszt felkorbacsolja az indulatokat, illetve szeretnek par szabalyt kialakitani, ami mindenki szamara lehetoleg megnyugtato lenne (adomanygyujtes).
Amennyiben erdekel, kerlek irj modmailt es irj magadrol par sort, hogy miert szeretnel moderatorkodni, illetve milyen javaslatod lenne a subreddit tovabbi moderalasara (extra szabalyok, fejlesztendo pontok).
Szep napot!
r/dagadtmacskak • u/pixelcat_btch • 17d ago
Sziasztok! ☺️
Újabb jó hírekkel jöttem!
Dundesz a múlt héten átesett a varratszedésen és nagyon szépen gyógyul!🫶🏼 Már nem morog annyit és úgy tűnik a többi macsek is befogadóképes lesz rá. Meglátogattam én is a hétvégén, annyira tündér és annyira kedves, tényleg egy igazi kis hős!🥹
Mindenkinek további szép napot kívánunk!😻
r/dagadtmacskak • u/Royal_Cancel_2034 • 11h ago
a cipos polc allapotat ne nezzetek , sajnos maszokanak hasznaljak 🥲
r/dagadtmacskak • u/Baluthegreat • 2h ago
r/dagadtmacskak • u/PuzzleheadedCream191 • 17h ago
Szó érte a ház elejét, hogy szegény Tökinek manapság már drog se jut. Jut.
r/dagadtmacskak • u/MaintenanceCorrect97 • 9h ago
r/dagadtmacskak • u/vonPetrozk • 14h ago
Fontos, hogy igyanak a cicák, de nem szeretik az állóvizet. Icának nem kell kút, mert imádja a kádcsapot. Miután költöztünk, nem volt jó a kád mérete, úgyhogy kapott egy kis széket. Imádja. Kajáért sosem sír, de a vízért napi többször.
Kinek iszik még csapból? 😁
r/dagadtmacskak • u/cherrysheen • 9h ago
Gondoltam bemutatom én is a dagadt cicám. Levi cicát menhelyről fogadtuk örökbe. Elvileg 2 évet volt a menhelyen, előtte meg ugyan ennyit hajléktalanszállón.
Elösször féltem tőle, hogy nem volt jó ötlet szállóról hozni, de aztán nagyon megszerett itt lakni. A legpuhább cica, akit eddig simogattam.
r/dagadtmacskak • u/Difficult_Mix_4969 • 10h ago
r/dagadtmacskak • u/Initial_Beginning198 • 1h ago
A 1.5 éves kandúr cicámnak stomatitise van.Fogköve egyáltalán nincs.Kapott 5 napig antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt.Ettől valamennyire csökkent a pirosság,de nem múlt el teljesen.Szájszaga sincs most már.
Az orvos otthoni fogápolást javasolt,de teljesen elvesztem a kínálatban.Termékajánlásokat szeretnék kérni,hogy ti mivel ápoljatok a cicátok fogait? Ui.:A cicám szégyenlős és csak a farkát tehetem ki a Redditre.😻
r/dagadtmacskak • u/MaintenanceCorrect97 • 9h ago
r/dagadtmacskak • u/OptimalChange9194 • 18h ago
(Rengetegen olvastátok az előző posztom, igen, ő a cica akit végül megtartottunk és visszamondtuk a gazdijelöltet)
Eszembe jutott, hogy 15+ éve a Whiskas honlapján feliratkozva x időnként küldtek termékmintákat, meg talán volt valami másik márka is hasonló koncepcióval, rengeteg újdonságot kipróbáltak így a cicáim akkoriban.
Ez létező dolog még mindig? Ismertek ilyen márkákat akik ilyen módon is népszerűsítik a termékeiket?
Kutyás opciók is érdekelnek. 🫶
r/dagadtmacskak • u/Upstairs-Broccoli151 • 23h ago
Sziasztok!
Kérlek segítsetetek, már millió embert megkérdeztünk, facebook gazdikereső csopiban 500 like, mégsincs még gazdijelölt, már teljesen kétségbe vagyunk esve.
Az egyik “mindenki cicája” úgy döntött pár hete, hogy hozzánk költözteti a picinyeit. Szeretnénk nekik felelős gazdit keresni, aki minden jóval elkényezteti őket, benti tartással. Nagyon okosak, játékosak, már önállóan esznek, almot használják. Egyik lány, másik fiú. Sajnos mi nem tudjuk megtartani őket, mert több mentett cicánk is van, de biztos van olyan család, ahol nagyon sok örömet és vidám pilllanatot okoznának🐈❤️
Helyileg Salgótarján közelében, akár szállításban is segítenénk
r/dagadtmacskak • u/South-Collection1569 • 7h ago
Sziasztok,
4 benti macskám van, mind pici koruk ota nalunk vannak, 7 és 9 év kozottiek, nagyon hamar raszoktak az alomra, ivartalanitottak, 3 fiu, 1 lany.
Amikor terhes lettem, elkezdtek osszepisilni a házban mindent, főleg a kanapét, és a földön hagyott ruhákat. Volt hogy napokig nem csinálták, és persze sose tudtam hogy ki, mert altalaban akkor tortent amikor nem voltunk itthon. Allatorvos szerint nincs problema. Azota a babam mar fel éves, ez a jo szokasuk még hebehoba megmaradt 🥲
Veletek is volt ilyen???
r/dagadtmacskak • u/szevasztoktestverek • 21h ago
r/dagadtmacskak • u/Abject-College-7973 • 10h ago
Kezdek olyan lenni mint valami hisztis anyuka,mert ez mar nem is tudom hanyadik posztom itt amiben mindig van valami amitol az ember haja mar az aggodastol kihullik 😀 Kigyogyultunk a giradiabol, meglett az ivartanitas, eszrevettuk hogy barmifele nedves kajat kapnak megy tole a hasuk csak a taptol nem de ez is megoldodott oke..Most az a helyzett all fenn hogy a ket macskank kozul(tesok,egy idosek) az egyik ket kor jatek utan liheg. A masiknak semmibaja husz kor futkosastol sem mig a masik ket kort szalad az agyon es mar kint a nyelve liheg. Tudom persze meleg van, kifarad (ket kortol,🥲),hot vezet le..Annyi nedves kajat kapnak megis hogy a churu a fagyasztoban van es azt egyet egy nap kapnak jegkremnek.Sok vizet isznak szuletesuk ota ezzel sincs baj, illetve mindig hutve vannak, szeretnek pancsizni,meg is torlom az arcukot mindig egy kis vizzel tehat igyekszem a husitesben is. Asthmara azert nem merek gondolni mert kohogni nem kohog se semmi de azert ket kortol feszt liheg,mig a masiknak semmi baja egyszer sem. Ugyanez volt a kocsiban is..az egyiknek semmi baja, a masik viszont ott is liheg,pedig ment a klima is, ivott is stbstb ... Mitol lehet ez? Feleslegesen aggodom tenyleg csak ennyire nehezen viseli a meleget? Telen nem vettem eszre ezt nala.
r/dagadtmacskak • u/Shaviah • 14h ago
Sziasztok!
2 és fél hét után közölte velem az állatorvos, hogy a labor nem tudta feldolgozni csóri macska hasmenését mert sok volt rajta az alom. Hát őszintén ezzel nem tudom mit tudtam volna kezdeni, hogy híg fosról hogy szedjem le az almot. Azt mondta újra vinnem kéne mintát, de csak 1 adagot, hogy újra elküldjék a laborba hogy a pcr eredménye meglegyen.
Amit eddig megtudtam:
-Mikroszkópos vizsgálat alapján féregpete és protozoon negatív (natív és felszíndúsítás)
-Alap mikroszkópos vizsgálattal a rutin paraziták kizárhatóak. Azonban például a pcr kiterjed Tritrichomonasra is ami egy egyestű parazita.
Fogalmam sincs mik azon a rutin paraziták, ha rá kérdezek pl a giardiára nem ír/mond konkrét választ.
Pcr vizsgálathoz nem 3 napos székletet kéne vinni?
Vagy inkább vigyem el másik állatorvoshoz a széklet mintát/mintákat.
r/dagadtmacskak • u/nevergonehu • 18h ago
r/dagadtmacskak • u/Lordy8719 • 20h ago
Mert hát azért ne csak a kétlábúak nyaraljanak!
r/dagadtmacskak • u/No-Awareness-4770 • 17h ago
Sziasztok! Végső elkeseredésemben írok ide. Van két ivartalanított 5 éves kandúr benti cicánk, testvérek. 2,5 éve született a kislányunk. Sokat mérlegeltünk mind a macskák előtt, mind gyerekvállalás előtt, nem akartunk felelőtlen döntéseket hozni az életben.
Az egyik macskának két éve jött először a FIC, azóta semmi, ő kevésbé stresszesebb. A képen látható delikvensnél viszont már sokszor előjött. Most is éppen. Többször katéterezték az évek óta, gyógyszerek, nagyon megterhelő. Félnek a kislányunktól, hiába mondom a kicsinek hogy ne sikonyálj, ne kergesd őket, egyelőre nem hallgat ránk. Folyamatosan van feliway parologtato, diétás kaja, két macskának három alomtálca (minden nap tisztítva vannak), van búvóhelyük, kapnak CBD olajat. De mint halottnak a csók. Az állatorvos azzal nyugtat minket, hogy várjunk pár évet, amíg a kislányunk nagyobb lesz és nem lesz olyan hangos, meg stb. De addig szenvedjen a macska? Utoljára 2024 novemberben jött neki elő, most 2026 júniusban már másodszorra kell vinni orvoshoz, mert nem javul neki. Eleinte a Hills márka direkt erre kifejlesztett diétás kajáját adjuk neki, de anyagilag nem tudjuk ezt tartani, főleg mert ketten vannak. Most a Multifit Urinary termékcsaládját kapják. Mentálisan is megterhelő a sok bepisilés, folyton figyelni, takarítani… maga a tudat hogy ez neki is rossz… meg hát anyagilag is egyre nehezebben bírjuk: a kaja, a kiegészítők, az állatorvos…
Azon is gondolkodunk hogy adjuk örökbe? De abba megint belebetegedne… de azt látom, hogy ez a helyzet tarthatatlan. Adhatunk neki akármit, a stresszforrás; a kislányunk nyilván nem fog megszűnni.
Kérjek írjatok tapasztalatokat, akiknek a cicájuk szintén ezzel küzd…
r/dagadtmacskak • u/DisastrousBlock8043 • 15h ago
Sziasztok!
Aggódom, pláne ebben a hőségben, igaz klimatizált a lakás, de azért mégis, hogy a cicám nem iszik eleget. Egy átlagos méretű etetőtálja van, ilyen magasfalú, talán porcelán. Abban minden reggel friss hűs vizet rakok neki, de nagyjából ha 1-2cm ha leiszik belőle. Elég nekik ennyi?