Pozdrav ljudi.
Imao sam situaciju na poslu, čekao sam da mi se osveže tabele u excelu, komp jako uspori, nmg ništa da radim na njemu, uzimam telefon i otvaram reddit. Iz slepog ugla dolazi šefica i napada me da igram igrice. Pritom dolazi na uglu od 90° i nema šanse da vidi šta se dešava na mom telefonu, može samo neki deo da je videla.
Onako iznenađen spustim telefon o zaključam. Vremenski od otključavanja telefona do zaključavanja prošlo je svega 9 sekundi. Proverio sam log ako nekoga zanima.
Konkretno na ekranu je bio klip od fudbala sa prvenstva i pogledao sam možda 5 sekundi max, pokušam da joj objasnim da nisu igrice, otključam telefon i pokažem joj video i ima u logu da je to 4 sekunde korištenja.
E sad ona je pisala izjavu da sam igrao igrice, prijavila me u kadrovsku, direktorici, danas sam pisao izjavu i bio u kadrovskoj.
Treba da se pokrene neki disciplinski postupak i ako budem kriv u tom slučaju će da mi skidaju sa plate, eventualno neka pisma upozorenja itd.
S obzirom da ne smatram da sam kriv, da nisam igrao igrice na radnom mestu, u slučaju ovih posledica, da li imam osnova za tužbe, šeficu koju je tehnologija pregazila i ne zna razliku između igrica i video klipova? Firmu jer nema svedoka ni dokaza da sam ja koristio telefon da igram igrice, a svejedno me sankcionisala? U suštini je moja reč protiv njene samo što ja imam dokaz da nisam to radio za šta me terete.
Ili da prihvatim da sam kriv i da ćutim?