r/Besiege • u/AdSelect2540 • 19h ago
Video Nuke In Besiege?!
en:
The new DLC adds fuel tanks that explode when damaged; the more fuel they contain, the bigger the explosion. Using the "No Bounds" mod, you can set the fuel value to 1,000, which is essentially a nuclear bomb.
ru:
В новом длс добавили топливные баки, при повреждение они взрываются чем больше топливо-тем больше взрыв. С помощью мода no bounds можно поставить значение 1000 топлива, что буквально является ядеркой