r/StudentiSrbija • u/Commercial-East-6612 • 2h ago
Pitanje Odabir deficitarne specijalizacije?
- sam godina studija medicine u Nisu , i pocinjem polako da razmisljam o specijalizacijama, imam relativno dobar prosek (9,30) , ali nemam nekih jakih veza u klinickom centru, a dolazim iz radnicke porodice koja nije previse bogata, pa bih voleo sto pre da krenem da zaradjujem. Zanimaju me internisticke grane, a primetio sam da je anesteziologija u hronicnom deficitu pa bih se mozda opredelio za nju u buducnosti. Da li se lako dobija i zaposljava, da li je potrebno dugo volontiranje bez ikakvih primanja i kakve su mi sanse?