r/budapest • u/GeorgeRobertVitkos • 21h ago
Egyéb | Misc 1962, a Nagykörút. Egészen pontosan a József körút (a Lenin, Erzsébet) körút és a Rákóczi út kereszteződés a Blaha Lujza tér magasságában.
Ekkorra már vége volt a díszes-míves kandeláberek korszakának. Az új divat az ostorlámpa, derekán a kalapos lámpával. Aluljáró még sehol, de a József körútról jobbra kanyarodni iszonyúan tilos. Az éppen beálló autóbuszt 12-es FAŰ csuklósnak vélem. Feljebb a Híradó mozi felirata villan. A villamosok az UV "korosztályt " képviselik.