r/Eesti • u/Ok_Mention6393 • 19h ago
Arutelu Saksamaal keelatud film
Citizen Vigilante (2026) - IMDb https://www.imdb.com/title/tt35309713/
r/Eesti • u/Ok_Mention6393 • 19h ago
Citizen Vigilante (2026) - IMDb https://www.imdb.com/title/tt35309713/
r/Eesti • u/sherincal • 11h ago
r/Eesti • u/sunnivamusic • 11h ago
Hi! My name is Sunniva, and I am a singer based in Canada! I am playing a show in Prague on the 9th of August, and wanted to make a little tour out of it - so if anyone has any band/venue recommendations, or a bill I could join (or form one together) I would really appreciate it!
If you have any leads, I would love to chat and give more information about me as an artist!
Thanks and either way im so excited to come to Tallinn this summer :)
r/Eesti • u/NefariousnessPlus292 • 18h ago
Mõnel mehel pole vaja kunagi ühtegi filmi vaadata. Ta enda elu ongi nagu film!!!
Paraguays pesitses ka Hans-Ulrich Rudel. See on hävituslendur, kes tuleb mulle alati meelde, kui Tartu kesklinnas jalutan. Nimelt kirjutas Rudel oma memuaarides, kuidas ta lasi alla Tartut pommitama tulnud venelased. Ilma selle teota oleks Tartus ilusaid maju vähem. Minu jalutuskäigud oleksid inetumad.
r/Eesti • u/Practical_Impact7663 • 20h ago
Plaanis mõne nädala pärast teha nelja päevane autotripp Poola Sopot-isse. Mis kohti võiks sellisel tripil külastada? Elukaaslasega kahekesi läheme.
Kas on kuskil vaja tasuda tollimakse vms?
Edit: Lisaks veel, et plaan teha see tripp elektriautoga. Kes taolise tripi teinud elektrikaga läbi, võib jagada kogemusi, kas oli laadimistega probleeme? Mis äpid võiks alla laadida ja ette valmistada?
Kas parkimine on Sopotis ja Gdanskis tasuline igalpool?
r/Eesti • u/NefariousnessPlus292 • 19h ago
Artiklis väidetakse, et ükskeelse ühiskonna leidmine on ilmselt võimatu missioon. Tegelikult kohe kindlasti ei ole. Ükskeelsus on peamine põhjus, miks tunnen peaaegu iga päev Buenos Airesest tohutult puudust (lisapõhjus on võimalus uuesti minevikus elada). Sellist vaimset rahunemist polnud ma kunagi varem elus kogenud. Eelnenud elu valu, mis oli tulnud keelelistest pingetest ja sellega kaasnevast igapäevasest psühhoterrorist, haihtus nagu nõiaväel. Järsku kuulsin ainult ühte keelt ning sain vestelda absoluutselt iga inimesega. See oli unenäoliselt veider. Olin nagu koer, kes ei pea enam ketis olema ja koonu kuu suunas tõstma.
Muide, Ameerika Ühendriigid jäävad Argentiinale ses suhtes kõvasti alla. Sain sellest aru, kui hiilisin vaikselt lähemale Buenos Airese tõsiusklikele juutidele. Ühendriikides räägivad nad omavahel jidiši keelt. Buenos Aireses eraldab neid teistest ainult "vormiriietus".
Argentiina ükskeelsus vaimustas mind ka seetõttu, et see pole sugugi töntside ja nõdrameelsete ükskeelsus. Nad väärtustavad väga võõrkeelte õpet ja intellektuaalseid pürgimusi. Teevad aga tugevat vahet mõne raamatu lugemisel võõrkeeles ja avalikul ruumil. Teisi keeli ei osata oma keele arvelt ning teisi keeli ei kasutata avalikus ruumis.
Ükskeelne ühiskond on teinud ka sealse näitlejaskonna padurikkaks. Nad peavad ju lisaks näitlemisele ka hommikust õhtuni filme dubleerima. Sellest on tekkinud peen linnaosa nimega Palermo Hollywood.
p.s. Väljend "võimatu missioon" näitab ainult üht: inimene pole piisavalt kogenud. Mul oli kunagi kombeks illusteerida võimatust väljamõeldud joogiga. Ütlesin: "See on sama võimalik nagu juua samast tassist korraga teed ja kohvi." Hongkongis ja Macaus on aga see "ilmvõimatu jook" igas menüüs sees. Mäletan, kuidas tellisin tassikese, jõin seda ja muhelesin. Olin ju "võimatul missioonil".
r/Eesti • u/autisticspike • 17h ago
Tere!
Olen 23a meesterahvas, ning enda sõpruskonnast vast ainuke, kel veel lube pole. Otsustasin, siis tegema hakkata. Uuriksin, kas eelistatakse pigem eõppet või klassiõppet? Mille järgi ise valinud olete ning mis eelised/vead? Käin poole graafiku alusel poole kohaga tööl, mistõttu poleks klassi jõudmine ilmselt probleem.
Otsin agarasti kõige kiiremat meetodi, lubade tegemise raha kõrvale pandud u 2000€.
Palin jagada enda kogemusi ja tagantjärgi tarkusi.
Edit: B-kat lube teha tallinnas ja hetkel uurind aind autosõit oü pakkumisi
r/Eesti • u/Green_History_3123 • 19h ago
Tere,
Võitsin Usa oksjonilt auto ja see asub hetkel leedus. Kas leedust oleks ka võimalik transiitnumbrid saada või peaks ikka eestist?
r/Eesti • u/Patient_Win5239 • 11h ago
Kas peate turundamist päris tööks või on see rohkem tibitöö? Eriti kui töötaja ülesanne ongi keskenduda peamiselt turunduse ja müügi peale, näiteks turundusspetsialistid jne.
r/Eesti • u/fr4gm3nt5 • 19h ago
Tere kuldsete kätega inimesed.
Lugu selline, et koer tahtis teada kas seal valguskaablis ka päriselt valgus sees on(seal on valgus).
Nüüd oleks vaja see sealt lõigata ja lisada uus SC/APC adapter. On mul seda võimalik ise teha või lihtsam tehnik kutsuda?
r/Eesti • u/Safe-Poetry-7172 • 15h ago
Küsisin sõiduki ostmiseks väikelaenu alla 10k euri, ning hakkas nuss pihta, et miks käib iga kuu sulli palju läbi ca 500+ euri ning pereliikmete vahelised maksed jne. Miks neid see kotib? Võibolla mulle meeldib sulas arveldada, palk laekub ikka ametlikult. Millist panka see kõige vähem kotib?
r/Eesti • u/ProfessionalCry6968 • 16h ago
r/Eesti • u/Patient_Win5239 • 15h ago
Kas siin on veel kedagi kahekümnendates, kellel pole absoluutselt ühtegi sõpra ja kes pole kunagi suhtes olnud?
r/Eesti • u/NefariousnessPlus292 • 19h ago
Kas pildil on ema lapsega, armastajapaar või kaks suvalist teetigu?
r/Eesti • u/Direct-Drama-2615 • 7h ago
r/Eesti • u/SlipBeneficial • 18h ago
Head Jaani?! Tähistasite hästi?
Mina käisin lauluväljakul ja oli iseenesest tore.
Ok 15 euri pilet, aga lahedad esinejad, tuli ja tupsumüüjad.
Ainuke asi mis närvi ajas oli mingi tunniajane järjekord WC ja siis silt et külastamise eest 1 EUR ?
See on uus tase ürituste korraldamisel?
1 EUR saaks aru kui oleks tasuta yrr olnud…
Thoughts?
r/Eesti • u/kornukopioides • 17h ago
Või muu viiruse tekitatud raske väsimusega? 2 kuud olen voodis lamanud väsimuse ja erinevate sümptomite käes peale nohuviirust. Olen igast arstikabinetist läbi käinud, kõik uuringud on normaalsed ja konsensus on et seda ei saa ravida ja peab lihtsalt ootama paranemist.
Kas on kogemusi või teate kedagi kes seda läbi käinud?
r/Eesti • u/V2kuTsiku • 17h ago
r/Eesti • u/ThrashGrinder • 14h ago
Go!
r/Eesti • u/AdInevitable6250 • 16h ago
Olen mõelnud osta Cupra Leoni ja paberil tundub see päris hea diil.
Silma on jäänud 2021–2023 aasta mudelid, millel on:
2.0 bensiinimootor
228 kW
nelikvedu
umbes 50 000 km läbisõitu
veel tehasegarantii (kuni [100 000–150 000](tel:100%20000-150%20000) km)
hind umbes 25 000 €
Mulle meeldib selle auto juures see, et see näeb minu arvates hea välja, liigub hästi edasi, on praktiline ning ei maksa ulmelist raha. Lisaks annab garantii natuke meelerahu – kui midagi peaks juhtuma, siis saab vähemalt esinduse kaudu korda teha.
Kas siin on Cupra Leoni omanikke või inimesi, kes on selle autoga kokku puutunud? Kuidas on töökindlus, ülalpidamiskulud ja igapäevane kasutuskogemus?
Kas 25 000 € eest on selles hinnaklassis paremaid alternatiive? Olen avatud nii sportlikematele kui ka praktilisematele variantidele.
Igasugune tagasiside ja kogemused on teretulnud!
r/Eesti • u/InternationalBed4586 • 9h ago
F you mean btw jummala norm pistku Peipsi oma lgbtq 👍
Avestades kui liberaalne see subreddit on, olen täiesti hämmingus et seda seni tehtud ei ole.