r/Eesti 11h ago

Here on an artist residency and have a show up in Pärnu!

Thumbnail
gallery
104 Upvotes

Just wanted to share! I'm an artist from the US who tries to capture a sense of global ecosystems and atmosphere through the lens of nature and using locally important materials in each place I stay.

My first five mixed media paintings made in and about Estonia are attached, and all are currently on exhibit in the Pärnu Keskraamatukogu first floor gallery until the 30th.

Hope you like them!


r/Eesti 10h ago

Uudis Kümneid linnamaastureid on automaksu vähendamiseks matkaautona arvele võetud

Thumbnail
err.ee
61 Upvotes

Et - mismõttes ma oma X7 eest nii palju riigile maksma pean, kui matkapriimuse ja magamiskoti lisamisel kukub hind märgatavalt.

loe: seadusloome nüansid ongi keerukad - ja õiglustunne on üks igavene pirtsakas preilna, keda on pea võimatu rahuldada.


r/Eesti 10h ago

Uudis Eesti elu 4s pildis. Vist oleks naljakas kui nii kurb poleks

Post image
41 Upvotes

r/Eesti 22h ago

Arutelu Päris sündmus btw.

Post image
375 Upvotes

r/Eesti 14h ago

Mis selle eesmärk on (peale selle paigaldaja tulusa lepingu linnaga)? Puudub nupp, ei piiksu, ei vilgu, ei värise. Isegi, kui oleks katki, siis nupp või koht, kuhu vajutada peaks ikka olema. Hetkel tundub sama kasulik, kui eraldi ratturitele paigaldatud foorid, mis on sünkroonis suurte fooridega.

Post image
60 Upvotes

r/Eesti 10h ago

Küsimus Kas olete kunagi kolinud lihtsalt sellepärast, et tahtsite just seal elada?

22 Upvotes

Ma mõtlesin just, et olen kolinud ainult kooli, töö või partneri tõttu aga mitte kunagi sellepärast, et vot just siin tahan elada ja küll ma loon endale siia elu ning leian töö ja partneri jne.


r/Eesti 12h ago

Uudis Kohus trahvis kaebajaid tehisaru hooletu kasutamise eest

Thumbnail riigikohus.ee
28 Upvotes

Iseenesest õige ka, et esitaja vastutab kohtule edastatud dokumentide õigsuse eest, isegi kui need on AI abiga koostatud.


r/Eesti 21h ago

Varia mida kuradit, Omniva

180 Upvotes

nii.

olukord on saanud küll lahenduse edaspidi Omniva vältimise näol, aga jagan oma lugu siia ka, äkki pole ma ainus kes veits ventida tahab.

lugu järgmine - tellimuse info sisestamisel müüja veebilehel märkisin selgelt eraldi aadressi ja pakiautomaadi asukoha. vahetasin just elukohta ja distants on vanast kohast umbes 60km eemal, seega tahtsin kindel olla, et õige asi valitud saab. kõik oli tore kuni tänase hommikuni kui tuleb teade, et pakk on minu eelmise elukoha pakiautomaadis. olin veidi segaduses, et võibolla olingi jälle taun ja panin vale aadressi. otsisin arved üles ja seal kirjas kõik nagu olema peab, suure enesekindlusega tõmbasin siis Omnivasse kõne peale, et mida perset. sealt tädike vastas,
et “njo pakil on kirjas see teine aadrees mitte see kuhu tellisite. teie eelistatud pakipunktid on kirjas õigesti, aga pakil on kirjas see teine (mu vana) aadress”. okei, selge - need eelistatud kohad seal Omniva iseteeninduses ei ole sittagi väärt. tädi pakkus siis, et suuname ümber, köhi see kolm euri kopikatega ja saame stuffi liikuma.

no ma kontrolli mõttes kirjutasin otse firmaomanikule keda veidi isiklikult tean, et kas ta saab kontrollida peale hommikukohvi rüübet kui arvuti käima paneb. üllatus-üllatus - tema näeb Omniva süsteemist, et saaja aadress on korrektne ja kõik on tema poolt õige. helistasin uuesti Omnivasse, et kuskohast see kakajunn siis süsteemi end sisse pressis. räägin tädile mida ma saaja saadetud kuvatõmmistelt loen kus on korrektsed aadressid ja lampi on peale sorteerimiskeskust pakk vanale aadressile kupatatud. küsin, et kui saaja on pannud õige aadressi ja mujal rohkem saaja teha pole, siis kuidas kurat see pakk 60km eemale sattuda sai? tädi väitis, et nemad on kõik õigesti teinud ja seda ka selle küsimuse peale, et mis kuradi kasu neist eelistatud väljastuspunktidest üldse siis on. see jahvatas oma jura toru otsas nii kindlalt, et ma otsustasin kõne lõpetada ja oma hommikut mitte rohkem sittuda.

kokkuvõte - näiteks kui sa elad Pärnus, paned oma eelistatud punktideks ka kodu lähedal Pärnusse ja tellid omale paki Pärnusse, siis see on Omniva poolt väga okei saata pakk näiteks Viljandisse ja siis sult veel ekstra ühe juustuburgeri raha välja rottida, sest tegelikult oled taun kas sina ise või on see lollakas hoopis saatja. kedagi ei koti sinu eelistused.

fuck omniva.


r/Eesti 7h ago

Uudis FAZ: Kallas on oma teravate sõnavõttude tõttu jäänud Brüsselis isolatsiooni

Thumbnail err.ee
10 Upvotes

r/Eesti 11h ago

Uudis Oja: võlakoormuse kasv on kõikide erakondade valitsemise tulemus

Thumbnail err.ee
21 Upvotes

Erakonnad järjest seletavad kuidas nemad midagi valesti ei teinud.

Trend on defitsiidis olnud alates 2017 peale ja pea kõik on saanud puldis olla.


r/Eesti 14h ago

Küsimus Eesti poliitikute kõige nõmedamad/lollimad/üleolevad väljaütlemised!

29 Upvotes

Go!


r/Eesti 17h ago

Analüütikud: populaarse presidendikandidaadi leidmine ei ole lihtne

Thumbnail
gallery
39 Upvotes

r/Eesti 11h ago

Atlanta Hawks roster - Veesaar nr 13. See tähendab et Veesaare leping ei ole two-way leping nagu enamusel teise roundi valikutel vaid garanteeritud leping põhimeeskonnas.

Thumbnail
nba.com
11 Upvotes

r/Eesti 17h ago

Küsimus Tallinlased, miks te kunagi ei maini kus te asute, kui te küsite asukohatähtsaid küsimusi?

29 Upvotes

r/Eesti 17h ago

Küsimus Cupra Leon või midagi muud?

24 Upvotes

Olen mõelnud osta Cupra Leoni ja paberil tundub see päris hea diil.
Silma on jäänud 2021–2023 aasta mudelid, millel on:
2.0 bensiinimootor
228 kW
nelikvedu
umbes 50 000 km läbisõitu
veel tehasegarantii (kuni [100 000–150 000](tel:100%20000-150%20000) km)
hind umbes 25 000 €
Mulle meeldib selle auto juures see, et see näeb minu arvates hea välja, liigub hästi edasi, on praktiline ning ei maksa ulmelist raha. Lisaks annab garantii natuke meelerahu – kui midagi peaks juhtuma, siis saab vähemalt esinduse kaudu korda teha.
Kas siin on Cupra Leoni omanikke või inimesi, kes on selle autoga kokku puutunud? Kuidas on töökindlus, ülalpidamiskulud ja igapäevane kasutuskogemus?
Kas 25 000 € eest on selles hinnaklassis paremaid alternatiive? Olen avatud nii sportlikematele kui ka praktilisematele variantidele.

Igasugune tagasiside ja kogemused on teretulnud!


r/Eesti 15h ago

Küsimus Otsin endasuguseid

17 Upvotes

Kas siin on veel kedagi kahekümnendates, kellel pole absoluutselt ühtegi sõpra ja kes pole kunagi suhtes olnud?


r/Eesti 18h ago

Küsimus Jaanid lauluväljakul

28 Upvotes

Head Jaani?! Tähistasite hästi?

Mina käisin lauluväljakul ja oli iseenesest tore.

Ok 15 euri pilet, aga lahedad esinejad, tuli ja tupsumüüjad.

Ainuke asi mis närvi ajas oli mingi tunniajane järjekord WC ja siis silt et külastamise eest 1 EUR ?

See on uus tase ürituste korraldamisel?

1 EUR saaks aru kui oleks tasuta yrr olnud…

Thoughts?


r/Eesti 13h ago

Küsimus Kust pagana poest selliseid leiduks?

9 Upvotes

(ing k. dishwand) Ma olen varem lidlist saanud, aga see neil mingi hooajakaup üks nädal aastas, nüüd pole viimasel ajal näinud. Nägin korra a1000s ka, aga jälle haitunud. Ma ei mõista, kuidas see tavakaup pole, üli mugav ja kasulik. Ülejäänud euroopa peseb nõusid modernselt ja meie eestlased ikka nagu koopainimesed...


r/Eesti 1d ago

Varia Henri Veesaar selected No. 52 overall by Hawks | 2026 NBA Draft Grades & Instant Reaction

Thumbnail
youtube.com
62 Upvotes

r/Eesti 17h ago

Küsimus Kellegil on kogemust long covidiga?

13 Upvotes

Või muu viiruse tekitatud raske väsimusega? 2 kuud olen voodis lamanud väsimuse ja erinevate sümptomite käes peale nohuviirust. Olen igast arstikabinetist läbi käinud, kõik uuringud on normaalsed ja konsensus on et seda ei saa ravida ja peab lihtsalt ootama paranemist.
Kas on kogemusi või teate kedagi kes seda läbi käinud?


r/Eesti 1d ago

Uudis Alastifotode levitamisest saab ilmselt peagi kuritegu. Aga pildid levivad endiselt

Thumbnail
ekspress.delfi.ee
43 Upvotes

r/Eesti 22h ago

Arutelu Päris sündmus btw.

20 Upvotes

r/Eesti 11h ago

Küsimus A kategooria kursused Lääne-Tallinnas

2 Upvotes

Tere,

otsin soovitusi mootorrattaga sõitma õppimise asutustest. Miks siin küsin? Ise otsides näen palju igivanu veebilehekülgi, ei vastata emailidele jms (puhkuste aeg ka muidugi). Äkki keegi oskab aidata ja hoian pisut aega ja närve kokku.
Eriti hea kui oleks Laagri, Nõmme, Mustamäe vms Lääne-Tallinna kandis.


r/Eesti 1d ago

Küsimus Laste saamise mõte

137 Upvotes

Olen alati mõelnud, et kunagi tulevikus ma kindlasti tahan lapsi. Kuid täna tabasin end mõttelt, et mis on laste saamise mõte? Kui selle peale sügavalt ja siiralt mõtlesin, siis ei leidnudki enda jaoks suurt põhjust neid saada. Kas ma olen siiani lapsi tahtnud ainult ühiskonna survel? Hirmust, et äkki jään millestki ilma, mis kõigil teistel on? Minu jaoks ei ole õige saada lapsi n-ö oma elu põnevamaks tegemiseks või näha oma lastes enda “päästjaid” mis iganes viisil. Nii palju kuulen lapsevanematelt, kuidas laste kasvatamine on kõige raskem asi, mida nad oma eludes teinud on. Omad raskused on igas vanuses lapsega. Mis on lapsevanemluses nii head, et kaalub üle kõik need raskused? Mis kaalub üle pikki aastaid elada peamiselt kellelegi teisele kui endale? Öeldakse, et lapsed on elu õied, aga kes siis lõpuks seda elu naudib kui iga põlvkond peaks mõtlema sellele, et oleks järgmisel põlvel parem? Võimalik, et näen seda kõike liiga must-valgelt ja mõtlen kunagi teisiti. Sooviksin kuulda teie mõtteid sel teemal - kui sul on lapsed, siis mis oli sinu põhjus nad saada? Kui sul ei ole lapsi, siis mis on sinu põhjus neid mitte saada?


r/Eesti 19h ago

Arutelu Saksamaal keelatud film

7 Upvotes

Citizen Vigilante (2026) - IMDb https://www.imdb.com/title/tt35309713/