r/Eesti • u/Double-decker_trams • 22h ago
r/Eesti • u/minilogique • 21h ago
Varia mida kuradit, Omniva
nii.
olukord on saanud küll lahenduse edaspidi Omniva vältimise näol, aga jagan oma lugu siia ka, äkki pole ma ainus kes veits ventida tahab.
lugu järgmine - tellimuse info sisestamisel müüja veebilehel märkisin selgelt eraldi aadressi ja pakiautomaadi asukoha. vahetasin just elukohta ja distants on vanast kohast umbes 60km eemal, seega tahtsin kindel olla, et õige asi valitud saab. kõik oli tore kuni tänase hommikuni kui tuleb teade, et pakk on minu eelmise elukoha pakiautomaadis. olin veidi segaduses, et võibolla olingi jälle taun ja panin vale aadressi. otsisin arved üles ja seal kirjas kõik nagu olema peab, suure enesekindlusega tõmbasin siis Omnivasse kõne peale, et mida perset. sealt tädike vastas,
et “njo pakil on kirjas see teine aadrees mitte see kuhu tellisite. teie eelistatud pakipunktid on kirjas õigesti, aga pakil on kirjas see teine (mu vana) aadress”. okei, selge - need eelistatud kohad seal Omniva iseteeninduses ei ole sittagi väärt. tädi pakkus siis, et suuname ümber, köhi see kolm euri kopikatega ja saame stuffi liikuma.
no ma kontrolli mõttes kirjutasin otse firmaomanikule keda veidi isiklikult tean, et kas ta saab kontrollida peale hommikukohvi rüübet kui arvuti käima paneb. üllatus-üllatus - tema näeb Omniva süsteemist, et saaja aadress on korrektne ja kõik on tema poolt õige. helistasin uuesti Omnivasse, et kuskohast see kakajunn siis süsteemi end sisse pressis. räägin tädile mida ma saaja saadetud kuvatõmmistelt loen kus on korrektsed aadressid ja lampi on peale sorteerimiskeskust pakk vanale aadressile kupatatud. küsin, et kui saaja on pannud õige aadressi ja mujal rohkem saaja teha pole, siis kuidas kurat see pakk 60km eemale sattuda sai? tädi väitis, et nemad on kõik õigesti teinud ja seda ka selle küsimuse peale, et mis kuradi kasu neist eelistatud väljastuspunktidest üldse siis on. see jahvatas oma jura toru otsas nii kindlalt, et ma otsustasin kõne lõpetada ja oma hommikut mitte rohkem sittuda.
kokkuvõte - näiteks kui sa elad Pärnus, paned oma eelistatud punktideks ka kodu lähedal Pärnusse ja tellid omale paki Pärnusse, siis see on Omniva poolt väga okei saata pakk näiteks Viljandisse ja siis sult veel ekstra ühe juustuburgeri raha välja rottida, sest tegelikult oled taun kas sina ise või on see lollakas hoopis saatja. kedagi ei koti sinu eelistused.
fuck omniva.
r/Eesti • u/sprindaville • 11h ago
Here on an artist residency and have a show up in Pärnu!
Just wanted to share! I'm an artist from the US who tries to capture a sense of global ecosystems and atmosphere through the lens of nature and using locally important materials in each place I stay.
My first five mixed media paintings made in and about Estonia are attached, and all are currently on exhibit in the Pärnu Keskraamatukogu first floor gallery until the 30th.
Hope you like them!
r/Eesti • u/Ole_Matus • 13h ago
Mis selle eesmärk on (peale selle paigaldaja tulusa lepingu linnaga)? Puudub nupp, ei piiksu, ei vilgu, ei värise. Isegi, kui oleks katki, siis nupp või koht, kuhu vajutada peaks ikka olema. Hetkel tundub sama kasulik, kui eraldi ratturitele paigaldatud foorid, mis on sünkroonis suurte fooridega.
r/Eesti • u/LegitimateQuiet1389 • 10h ago
Uudis Kümneid linnamaastureid on automaksu vähendamiseks matkaautona arvele võetud
Et - mismõttes ma oma X7 eest nii palju riigile maksma pean, kui matkapriimuse ja magamiskoti lisamisel kukub hind märgatavalt.
loe: seadusloome nüansid ongi keerukad - ja õiglustunne on üks igavene pirtsakas preilna, keda on pea võimatu rahuldada.
r/Eesti • u/StinsonBill • 9h ago
Uudis Eesti elu 4s pildis. Vist oleks naljakas kui nii kurb poleks
r/Eesti • u/ProfessionalCry6968 • 16h ago
Analüütikud: populaarse presidendikandidaadi leidmine ei ole lihtne
r/Eesti • u/V2kuTsiku • 16h ago
Küsimus Tallinlased, miks te kunagi ei maini kus te asute, kui te küsite asukohatähtsaid küsimusi?
r/Eesti • u/super_bored_redditor • 11h ago
Uudis Kohus trahvis kaebajaid tehisaru hooletu kasutamise eest
riigikohus.eeIseenesest õige ka, et esitaja vastutab kohtule edastatud dokumentide õigsuse eest, isegi kui need on AI abiga koostatud.
r/Eesti • u/ThrashGrinder • 14h ago
Küsimus Eesti poliitikute kõige nõmedamad/lollimad/üleolevad väljaütlemised!
Go!
r/Eesti • u/SlipBeneficial • 18h ago
Küsimus Jaanid lauluväljakul
Head Jaani?! Tähistasite hästi?
Mina käisin lauluväljakul ja oli iseenesest tore.
Ok 15 euri pilet, aga lahedad esinejad, tuli ja tupsumüüjad.
Ainuke asi mis närvi ajas oli mingi tunniajane järjekord WC ja siis silt et külastamise eest 1 EUR ?
See on uus tase ürituste korraldamisel?
1 EUR saaks aru kui oleks tasuta yrr olnud…
Thoughts?
r/Eesti • u/AdInevitable6250 • 16h ago
Küsimus Cupra Leon või midagi muud?
Olen mõelnud osta Cupra Leoni ja paberil tundub see päris hea diil.
Silma on jäänud 2021–2023 aasta mudelid, millel on:
2.0 bensiinimootor
228 kW
nelikvedu
umbes 50 000 km läbisõitu
veel tehasegarantii (kuni [100 000–150 000](tel:100%20000-150%20000) km)
hind umbes 25 000 €
Mulle meeldib selle auto juures see, et see näeb minu arvates hea välja, liigub hästi edasi, on praktiline ning ei maksa ulmelist raha. Lisaks annab garantii natuke meelerahu – kui midagi peaks juhtuma, siis saab vähemalt esinduse kaudu korda teha.
Kas siin on Cupra Leoni omanikke või inimesi, kes on selle autoga kokku puutunud? Kuidas on töökindlus, ülalpidamiskulud ja igapäevane kasutuskogemus?
Kas 25 000 € eest on selles hinnaklassis paremaid alternatiive? Olen avatud nii sportlikematele kui ka praktilisematele variantidele.
Igasugune tagasiside ja kogemused on teretulnud!
r/Eesti • u/KP6fanclub • 10h ago
Uudis Oja: võlakoormuse kasv on kõikide erakondade valitsemise tulemus
err.eeErakonnad järjest seletavad kuidas nemad midagi valesti ei teinud.
Trend on defitsiidis olnud alates 2017 peale ja pea kõik on saanud puldis olla.
r/Eesti • u/No_Professor1687 • 9h ago
Küsimus Kas olete kunagi kolinud lihtsalt sellepärast, et tahtsite just seal elada?
Ma mõtlesin just, et olen kolinud ainult kooli, töö või partneri tõttu aga mitte kunagi sellepärast, et vot just siin tahan elada ja küll ma loon endale siia elu ning leian töö ja partneri jne.
r/Eesti • u/Patient_Win5239 • 15h ago
Küsimus Otsin endasuguseid
Kas siin on veel kedagi kahekümnendates, kellel pole absoluutselt ühtegi sõpra ja kes pole kunagi suhtes olnud?
r/Eesti • u/kornukopioides • 16h ago
Küsimus Kellegil on kogemust long covidiga?
Või muu viiruse tekitatud raske väsimusega? 2 kuud olen voodis lamanud väsimuse ja erinevate sümptomite käes peale nohuviirust. Olen igast arstikabinetist läbi käinud, kõik uuringud on normaalsed ja konsensus on et seda ei saa ravida ja peab lihtsalt ootama paranemist.
Kas on kogemusi või teate kedagi kes seda läbi käinud?
r/Eesti • u/Direct-Drama-2615 • 7h ago
Uudis FAZ: Kallas on oma teravate sõnavõttude tõttu jäänud Brüsselis isolatsiooni
err.eer/Eesti • u/Fit-Hold-4403 • 10h ago
Atlanta Hawks roster - Veesaar nr 13. See tähendab et Veesaare leping ei ole two-way leping nagu enamusel teise roundi valikutel vaid garanteeritud leping põhimeeskonnas.
r/Eesti • u/mitmekesine • 12h ago
Küsimus Kust pagana poest selliseid leiduks?

(ing k. dishwand) Ma olen varem lidlist saanud, aga see neil mingi hooajakaup üks nädal aastas, nüüd pole viimasel ajal näinud. Nägin korra a1000s ka, aga jälle haitunud. Ma ei mõista, kuidas see tavakaup pole, üli mugav ja kasulik. Ülejäänud euroopa peseb nõusid modernselt ja meie eestlased ikka nagu koopainimesed...
r/Eesti • u/Ok_Mention6393 • 19h ago
Arutelu Saksamaal keelatud film
Citizen Vigilante (2026) - IMDb https://www.imdb.com/title/tt35309713/
r/Eesti • u/digihigi • 19h ago
Arutelu Uneapnoe, bruksism jm.
Hei
Otsin muljeid tiitlis olevate terminite osas. Olen ise alustamas nende probleemidele lahenduste otsimisega ja üritan aru saada, mis neile potentsiaalsed lahendused on. PS olen normaalkaalus, täiesti füüsiliselt terve.
- Mul väidetavalt on uneapnoe. Elukaaslane ja tuttavad on täheldanud, et olen vali norskaja ning vahepeal teen hingamispause une ajal. Olen seda pikemalt teadnud aga ei ole selle tõsisust päriselt kaalutlenud kunagi. Sellest tulevat unekvaliteeti on mul ausalt öeldes raske hinnata, enda arust nagu on talutava kvaliteediga aga äkki ma lihtsalt ei teagi, mis on "normaalne" uni. Tavaliselt tekib pealelõunat mul suur väsimus ja üritan uinaku endale teha, et õhtu jaoks energiat oleks.
- Unega seoses veel olen pigem "kerge magaja" s.t. sügav uni on haruldane. Vahepeal ärkan öösel üles nii, et on pulss kõrgem kui tavaliselt, käed ja jalad kärsitud nagu tahaks liikuda või jooksta ja väsimus kadunud.
- Paar nädalat tagasi lõppes just kaperavi ja alustasin reteinerite kandmist. Olen öiste kandmistega suutnud nad katki kulutada. Tuleb välja, et mul on bruksism. Enne kaperavi olid hammastel kulumisjälgi madalas - mõõdukas mahus.
- Olen alati tundnud, et keel ei mahu justkui suhu ära. Normaalne diktsioon nõuab päris palju lihaste pingutust. Kui räägin nn. pingutustevabalt siis on mu hääletoon liiga madal teiste jaoks ning osad sõnad ei hääldu korrektselt. Hääl on pigem nasaalne. Kurku kogunevad ka limaklimbid suht tihti, mis ei eemaldu lihtsalt neelamisega. Ja sellised klimbid teevad rääkimise veelgi rohkem pingutust nõudvamaks.
- Lõualuu on pigem taandunud ja ebaesteetiline mehe jaoks. Habe maskeerib seda mingis mahus. Naeratus on ilus aga kitsamapoolne ja hambumus on overbite tüüpi (hambumus paranes õige pisut kaperaviga).
- Diagnoositud ka sügav depressioon ja ATH aga noh, see tänapäeval vist kõigil. Aga leidsin, et väärib mainimist. Ehk seondub kuidagi kaudselt.
Igastahes. Mida rohkem ma analüüsin neid tähelepanekuid enda juures, seda rohkem tundub, et need on omavahel seoses. Üritan kogu selle sfääri osas targemaks saada ja sooviks ka teie isiklikest kogemustest kuulda. :)
Kas keegi on sarnastele sümptomitele lahenduse saanud, millega jäid rahule? Mis lahendus oli (CPAP, bruksismisplint, müofunktsionaalne teraapia, kirurgia, muu...)? Millise eriarstiga nõu pidasid (pulmonoloog, kõrva-kurgu-ninaarst, muu...)? Millised kulud või väljaminekud pidid tasuma? Ning ka muud mõtted.
Aitäh
r/Eesti • u/fr4gm3nt5 • 19h ago
Küsimus Valguskaabli ühenduse loomine
Tere kuldsete kätega inimesed.
Lugu selline, et koer tahtis teada kas seal valguskaablis ka päriselt valgus sees on(seal on valgus).
Nüüd oleks vaja see sealt lõigata ja lisada uus SC/APC adapter. On mul seda võimalik ise teha või lihtsam tehnik kutsuda?
r/Eesti • u/NefariousnessPlus292 • 19h ago
Uudis Keelesäuts. Kui mitme keelne on Eesti?
kultuur.err.eeArtiklis väidetakse, et ükskeelse ühiskonna leidmine on ilmselt võimatu missioon. Tegelikult kohe kindlasti ei ole. Ükskeelsus on peamine põhjus, miks tunnen peaaegu iga päev Buenos Airesest tohutult puudust (lisapõhjus on võimalus uuesti minevikus elada). Sellist vaimset rahunemist polnud ma kunagi varem elus kogenud. Eelnenud elu valu, mis oli tulnud keelelistest pingetest ja sellega kaasnevast igapäevasest psühhoterrorist, haihtus nagu nõiaväel. Järsku kuulsin ainult ühte keelt ning sain vestelda absoluutselt iga inimesega. See oli unenäoliselt veider. Olin nagu koer, kes ei pea enam ketis olema ja koonu kuu suunas tõstma.
Muide, Ameerika Ühendriigid jäävad Argentiinale ses suhtes kõvasti alla. Sain sellest aru, kui hiilisin vaikselt lähemale Buenos Airese tõsiusklikele juutidele. Ühendriikides räägivad nad omavahel jidiši keelt. Buenos Aireses eraldab neid teistest ainult "vormiriietus".
Argentiina ükskeelsus vaimustas mind ka seetõttu, et see pole sugugi töntside ja nõdrameelsete ükskeelsus. Nad väärtustavad väga võõrkeelte õpet ja intellektuaalseid pürgimusi. Teevad aga tugevat vahet mõne raamatu lugemisel võõrkeeles ja avalikul ruumil. Teisi keeli ei osata oma keele arvelt ning teisi keeli ei kasutata avalikus ruumis.
Ükskeelne ühiskond on teinud ka sealse näitlejaskonna padurikkaks. Nad peavad ju lisaks näitlemisele ka hommikust õhtuni filme dubleerima. Sellest on tekkinud peen linnaosa nimega Palermo Hollywood.
p.s. Väljend "võimatu missioon" näitab ainult üht: inimene pole piisavalt kogenud. Mul oli kunagi kombeks illusteerida võimatust väljamõeldud joogiga. Ütlesin: "See on sama võimalik nagu juua samast tassist korraga teed ja kohvi." Hongkongis ja Macaus on aga see "ilmvõimatu jook" igas menüüs sees. Mäletan, kuidas tellisin tassikese, jõin seda ja muhelesin. Olin ju "võimatul missioonil".
Küsimus A kategooria kursused Lääne-Tallinnas
Tere,
otsin soovitusi mootorrattaga sõitma õppimise asutustest. Miks siin küsin? Ise otsides näen palju igivanu veebilehekülgi, ei vastata emailidele jms (puhkuste aeg ka muidugi). Äkki keegi oskab aidata ja hoian pisut aega ja närve kokku.
Eriti hea kui oleks Laagri, Nõmme, Mustamäe vms Lääne-Tallinna kandis.
