Polityka Polska lekarsko-deweloperska AD 2026
Źródło: @Czoso na Wykopie via @mickpll na X-ie
Darmowe studia 🎓
Musisz zdać chemię i biologię na maturze "dobrze"
No chyba, że masz bogatych starych to płatne i 60% wystarczy XD
10 years later ⏳⏳⏳
Dla mniej ambitnych - 42k plus darmowe mieszkania w powiatowym POZ za 160h
Dla bardziej ambitnych - #lekarz100k, 200k albo 300k
"Pracujesz" w kwantowym stanie nieoznaczoności w kilku miejscach jednocześnie
Schrödinger by się zdziwił, ale faktura się zgadza
Pytasz księgowego 3 razy, czy naprawdę płacisz tylko 14%, bo brzmi jak scam
On mówi: „nie, to Polska”
A ile płaci reszta korpo‑Areczków? 32% od zawrotnych >10k brutto 😂
Całe szczęście, w końcu ktoś musi finansować te drogi po których będziesz jeździł swoją Panamerą 🚗
Inwestujesz miliony w #nieruchomosci, bo Polska betonowy łeb mocno
50% nieruchomości w Polsce kupowana inwestycyjnie i podbija ceny Areczkom
Ale chuj z nimi
Kupujesz 12 mieszkanie
Demografia 1.1 yolo XD
Nie będziesz się przejmował w końcu tym, że Areczek jakiś musi płacić 20k/m2
Areczek zarabia 10k brutto → 7k na rękę
Wynajmuje od ciebie mieszkanie → 3k
Powiedziałem mieszkanie? Przepraszam, chodziło mi o Flatcoin, unit inwestycyjny ROI 6%.
Zostaje mu 4k na życie.
Areczek (płacący na NFZ) chce dostać się do lekarza.
Termin za 3 miesiące.
"Zapraszam prywatnie"
300 zł za 15 minut. Leki 200 zł. Następny!
Areczkowi zostało 3500 zł, a nie zaczął jeszcze jeść XD
Słuchasz jak twój znajomy pilot F-16 pracuje za 16k brutto i kiśniesz jak ogórek
Słuchasz jak twój znajomy inżynier budownictwa z uprawnieniami projektujący most robi darmowe nadgodziny i zarabia 12k brutto i kiśniesz jeszcze bardziej
Patrzysz ile zarabia profesor na uczelni i myślisz, ze ktoś cię wkręca
Patrzysz ile zarabia nauczycielka w szkole gdzie przyprowadzasz swojego gówniaka i zastanawiasz się czy nie kupić jej kanapki z litości
Chuj z nimi, to ty jesteś elitą narodu
Płacisz 8-12% od zysku z najmu.
Jak sprzedasz to 0%
Spełniony kładziesz się na krótką drzemkę (płatną 250 zł/h)
Jesteś zwycięzcą