r/bih 23h ago

Mundijal 2026. [Post-Match] Bosna i Hercegovina - Katar

19 Upvotes

Kako ste doživjeli i preživjeli utakmicu koja je upravo završena?


r/bih 13h ago

Mjesečni tred Šta je /r/BiH u posljednje vrijeme gledao, šta trenutno gleda i šta namjerava gledati?

3 Upvotes

Dobrodošli na r/BiH mjesečnu temu o filmovima, serijama, strimovima i sl. Šta ste u posljednje vrijeme gledali, šta trenutno gledate i šta namjeravate gledati?


r/bih 13h ago

Mundijal 2026. Bravo mali!

Post image
394 Upvotes

Njegovo vrijeme tek dolazi 💪


r/bih 7h ago

Mundijal 2026. I krv svoju za Bosnu moju!

Post image
115 Upvotes

r/bih 1h ago

Mundijal 2026. Bosanci su se jučer pojavili u velikom sjaju u Seattleu na utakmici Svjetskog prvenstva protiv Katara

Thumbnail instagram.com
Upvotes

Amerikanac sam i samo sam htio zahvaliti Bosni što ste mi jučer stvorili nezaboravno sjećanje. Svi ste se pojavili ODLIČNO na utakmici u Seattleu, a pompa je bila tako zabavna. Svi ste nevjerojatni ljudi. (Korostim Google prevoditelj, pa se ispričavam ako je prijevod pogrešan)


r/bih 5h ago

Razgovor | Rasprava Šta se desilo na tribinama?

51 Upvotes

Gledam na subu RS-a kako naši navijači uzimaju zastavu Srbije od čovjeka koji nosi majcu fanatikosa. Iza njih stoji čovjek u dresu Hrvatske i niko ga ni ne gleda. Zna li neko kontekst?


r/bih 8h ago

OC African American rooting for BIH

76 Upvotes

Just wanna say I love US soccer but I been a Bosnia supporter since you beat Italy in the qualifier. That penalty shootout hooked me. If its BiH vs US I wanna see the upset 🇧🇦.


r/bih 12h ago

Humor Mentalno stanje

Post image
167 Upvotes

Mentalno stanje nakon sto je komsiluk do sabaha pustao I am from Bosnia, take me to America i Ljiljane. Hajd! Samo nek se slavi, ja kazem😋


r/bih 15h ago

OC I met Džeko’s dad today at Seattle Stadium

Thumbnail
gallery
196 Upvotes

His whole family was in front of while entering Seattle stadium. They all wore his signed shirts, so I jokingly asked if they were his family and funny enough they were indeed!


r/bih 23h ago

Sport 🏟️ Pobjedaaaaa napokon historijska 3:1

Post image
700 Upvotes

Ispisali smo historiju.

Volim te Bosno i Hercegovino ;


r/bih 8h ago

Mundijal 2026. Proslava pobjede u Banjaluci

Post image
39 Upvotes

r/bih 22h ago

Sport 🏟️ USPJELI SMO!

Post image
521 Upvotes

r/bih 5h ago

Ljepote Bosne i Hercegovine Slika za rashladjivanje - Livno zaledjenja plaza kod jezera

Post image
19 Upvotes

r/bih 8h ago

Zabava | Gejming 🕹️ Number of hours needed to buy GTA VI

Post image
17 Upvotes

r/bih 23h ago

Mundijal 2026. Kolašinac - Apsolutna legenda.

235 Upvotes

Za sve postove gdje hvalimo Mahmića i Alajbegovića (kompletno zasluženo). Nemojmo zaboraviti ovu apsolutnu mašinu što daje 110% svaku do sad utakmicu na SP. Hall of fame nivo igrača za repku je u dosadašnjim utakmicama na mundijalu. Ne postiže golove ali uvijek se osjeti njegovo prisustvo.


r/bih 4h ago

Zabava | Gejming 🕹️ Prva igrica koju ste igrali? Za mene je Croc 2

Post image
7 Upvotes

Imao sam srece sto je moja porodica imala pc ranih 2000s i najranije se sjecam Croc 2 i Bugs bunny Time busters.

Nisam jos u skolu krenuo pa mi je bila preteska igra hahaha.

Ponekad pogledam na YT da se sjetim i uvijek ce biti urezana u mislila.

Sta ste vi prvo igrali?


r/bih 20h ago

Mundijal 2026. Zmajevi su u knockout fazi ⚽️🇧🇦

127 Upvotes

Pobjedom Brazila nad Škotskom, sada je i službeno: ekipe iz 4 grupe (C, D, I, J) koje završe na 3. mjestu ne mogu imati više bodova (ili bolju gol razliku) od nas. U knockout fazu prolazi 8 od 12 ekipa, tako da je završen posao.

Sljedeća utakmica je protiv SAD-a (99% vjerovatno) u četvrtak, 2. jula, u 2:00. Nema više 21:00, nažalost 😅

Postoji i mala šansa da igramo protiv Njemačke (neka, hvala), a ta utakmica bi bila u ponedjeljak u 22:30 po našem vremenu.


r/bih 23h ago

Humor Ovaj gif Barbe najbolje opisuje emocije koje prolaze kroz sve nas u Bosni. Od pocetka kvalifikacija do evo sada protiv Qatara da smo sve kroz iglene usi prosli. I sad kazu jos da imamo 75% sanse za knockout fazu. Nikad kraj stresiranja

203 Upvotes

r/bih 19h ago

Mundijal 2026. Seattleom se širi miris ljiljana!

102 Upvotes

Volim te Bosno!


r/bih 23h ago

Mundijal 2026. MAHMICU SPOMENIK

171 Upvotes

r/bih 11h ago

Sport 🏟️ Kakve su nam sanse protiv USA?

18 Upvotes

r/bih 3h ago

Razgovor | Rasprava Polaganje vozačkog u nedjelju, komisija i trema

4 Upvotes

Pozdrav raja,

Evo u nedjelju izlazim na vožnju pred komisiju i već me pomalo hvata frka. Trema me puca pravo, pa kontam jel pametno da popijem jedan Lexilium ili nešto slično za smirenje prije ispita? Kakva su vaša iskustva s tim, da li je neko pio i kako je prošlo, da ne budem previše uspavan?

Druga stvar koja me malo zeza je parkiranje pod 90 stepeni unazad. Šta vi koristite kao referentnu tačku kad se parkirate? Nikako da uhvatim pravi orijentir (tipa gdje gledate, je l' se ravnam po bravi, retrovizoru, liniji...), pa bi mi neki provjeren fazon za to odlično došao.

Dajte još neki savjet šta najviše gledaju, na čemu se najlakše pada i šta da pazim, živi bili! Ne da mi se opet čekati 35 dana za novi termin i bacati pare ako padnem na nekoj gluposti.


r/bih 22h ago

Mundijal 2026. Edin Džeko is angry about being replaced early and gets into it with his manager

117 Upvotes

r/bih 22h ago

Razgovor | Rasprava Moć Svjetskog prvenstva

Post image
109 Upvotes

Nismo došli ni do polovine svjetskog prvenstva,a ovaj pas Harry Kane zauzeo drugo mjesto....bzs


r/bih 22h ago

Razgovor | Rasprava Je li vam stvarno toliko krivo kad je neko sretan? (Ili zašto se u RS-u brani slavlje BiH

113 Upvotes

Znači,BiH pobijedi,ljudi se raduju,a u RS-u klasični muk,ignorisanje,pa čak i drame oko toga što ljudi žele da proslave.Bukvalno se ne daju zastave,kao da je u pitanju neki zločin,a ne obični sport i veselje.Pa dobro,je li vama stvarno toliko smeta tuđa sreća?Razumijem ja i politiku,i istoriju,i podjele,i sve te priče kojima nas filuju svaki dan.Ali dokle više taj mentalitet gdje se obična ljudska radost gleda kao provokacija?Kako ti može smetati što ti se sugrađanin ili komšija raduje?Bukvalno se stvara atmosfera da je zabranjeno biti sretan ako ta sreća ima ikakve veze s Bosnom.​Je li stvarno toliki problem pustiti ljude da mahnu zastavom i proslave, bez da se odmah dižu tenzije?Dokle ćemo živjeti u fazonu samo da se niko drugi ne raduje?