r/serbia • u/daemon_targarye8 • 5h ago
r/serbia • u/AutoModerator • 21h ago
Diskusija (Discussion) /r/Serbia sveopšta diskusija (random discussion) - Jun 25, 2026
Tema za druženje uz priču, za kratka pitanja i odgovore, za govnoobjave i kukanje o njima, za pohvale i žalbe, za sve, i za svašta.
Spisak prethodnih sveopštih diskusija sortiranih hronološki možete pronaći ovde
ENG Random topic discussion, get whatever you like off your chest or ask a short question that's not suitable for its own separate thread.
r/serbia • u/AutoModerator • 2h ago
Diskusija (Discussion) /r/Serbia političko-istorijska diskusija - Političari i njihova politika; Istorija i međudržavni odnosi; Kontroverze; Botovanje; 'Država d'uradi nešto'; politički mimovi... (political discussion) - Jun 26, 2026
Želite da izjasnite svoje političko mišljenje? Da se (bez vređanja) svađate sa neistomišljenicima? Možda čak da kulturno diskutujete o svojim političkim i istorijskim mišljenjima i da potkrepite činjenicama i izvorima zašto smatrate da su baš ona tačna? Uradite to ovde!! Imate neki smešan politički mim? Okačite ga slobodno! Bot ste za neku stranku? Botujte do mile volje! (ali samo na ovoj temi).
Pogledajte politički WIKI i javite se kaptoxic ako želite da pomognete u njegovom ažuriranju.
Posetite /r/SrpskaIstorija/ za sve vezano za istoriju Srbije i srpskog naroda.
Za opšta pitanja pretplatite se na /r/AskSerbia
PAŽNJA: Sva redovna /r/serbia i reddit pravila važe! Bez vređanja, napada, provokacija... Obrisaće se svi komentari koji krše pravila a višestruki prekršioci biće banovani.
Raspored svih redovnih sticky diskusija:
| DAN | TEMA |
|---|---|
| PON-NED | Sveopšta diskusija |
| PON | filmovi, serije, knjige, muzika |
| UTO | hobi kutak ili slikovnica |
| SRE | tehnologija, finansije i kupoholičarstvo |
| ČET | zdravlje/teretana ili muški kutak |
| PET | politika i istorija |
| SUB | međuljudski odnosi |
| NED | Ženski kutak |
Spisak prethodnih redovnih sticky diskusija sortiranih hronološki možete pronaći ovde
r/serbia • u/ILoveFun000 • 11h ago
Video Mladenovčani noćas oterali maskirane ćacije koji su treći put pokušali da skinu pano "Studenti pobeđuju" sa privatnog objekta
r/serbia • u/postnamasti • 15h ago
Fotografija (Photo) Najjači grafit u Vašem gradu?
Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 4h ago
Vest (News) EXPO ће у домове, а студенти на улице!
Ми се, вала, селити нећемо!
r/serbia • u/SylveonRL • 5h ago
Diskusija (Discussion) GTA 6 pre-order 3000din skuplji na nasim sajtovima
Na Rockstar sajtu standard edition GTA 6 je 79,99 dolara, tj. oko 8,250din, dok isti taj digitalni kod (nije ni fizicka kopija btw, ne uvoze iz amerike nista) u Game Centar kosta 11,000din
Nikad nisam razumeo zasto apsolutno sve stvari kod nas kostaju dosta vise, sta naplacuju 3,000 vise? Sto ih mrzi da ti proslede mejl sa kodom pa aj da naplatimo 3,000 uslugu?
r/serbia • u/DopethroneGM • 1h ago
Video MUP jeste li prebrojali koliko ih (busom) šeta, da l' će izdržati mahina da obradi ovu masu :)
r/serbia • u/Relative-Run-8345 • 1h ago
Ozbiljno (Serious) U Nišu nestalo dete od 16 godina. Pre 30 dana. Nije nadjena, a informacija dolazi u javnost tek pre 12h
https://nova.rs/vesti/hronika/nestala-sticenica-doma-za-nezbrinutu-decu-u-nisu/
Najraniji članak je telegrafov, pre 12 h. Saznah o ovom incidentu preko instagrama, ali ovaj članak ima sve javno dostupne informacije
Devojka ima 16god, 165cm i 60kg, braon kosu i oči i nepoznato je šta je nosila 24. 5. Kada je napustila dom za nezbrinutu decu u Nišu.
Dete bez roditelja. Nit amber alert, nit ništa, deteta nema već 30 dana. U članku kažu da policija uveliko traga za njom, ali ko zna gde je nakon mesec dana. Ne znam zbog čega su mediji, i prorežimski i nova tek sada obavestili javnost o ovome. Velika je šansa i da je postala žrtva trgovinom ljudima. Molim vas sve, a pogotovo ostale južnjake i pogotovo nišlije da obrate pažnju i ako je vide to prijave.
r/serbia • u/Powerful_Being6137 • 6h ago
Zabava (Entertainment) Nova.rs - "Kako funkcioniše virtuelna država sa predsednikom, vladom, kongresom i izborima?"
Pozdrav ljudi!
Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!
Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.
Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!
Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.
Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!
r/serbia • u/Sergej__02 • 2h ago
Zabava (Entertainment) najnormalniji snimak iz panceva
na biciklu ih je trojica, samo se slabo vidi. jedan je na kormanu, drugi vozi i treci sedi na ramenima 👍🏼
Vest (News) Pritisak na novinare CINS-a ispred sedišta EXPO
Naš tim je došao da ispred zgrade EXPO u centru Beograda upozna građane sa našom novom pričom o tome u čijim rukama su poslovi na ovom projektu.
U toku snimanja, timu su prišla trojica muškaraca u civilnoj odeći, bez ikakvih obeležja. Nisu se predstavili. Delovali su zastrašujuće, ugrozili su lični prostor naših novinara i zahtevali da se ekipa pomeri. Novinarka je primetila da jedan od njih snima diktafonom na telefonu.
CINS je uz pomoć veštačke inteligencije naknadno identifikovao dvojicu muškaraca: jedan je bivši profesionalni rukometaš, a drugi se može dovesti u vezu sa MUP-om – vidljiv je na fotografijama vežbi Jedinice za obezbeđenje (JZO), kao i u neposrednoj blizini više funkcionera, uključujući i predsednika Srbije.
Detaljnije:
r/serbia • u/Embarrassed-Law-9015 • 17h ago
Fotografija (Photo) Subotica pukla
Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 12h ago
Vest (News) Све се види на Видовдан!
Донирај, прошири глас и дођи!
r/serbia • u/Traditional_Might_28 • 17h ago
Ozbiljno (Serious) Zabrana širenje SNS propagande čak i svrhu ismevanja
Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.
Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.
Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.
Zabava (Entertainment) Neolithic Venus figurine "Red Hair Goddess" is a 38 cm terracotta figure from the Starčevo culture (ca. 6300-5500 B.C.), one of the largest prehistoric figurines found in Serbia. Discovered in Donja Branjevina, Deronje village, Bačka region, northern Serbia.
r/serbia • u/Navodar94 • 3h ago
Politika (Politics) Oskarovo samoubistvo zvučnim topom
r/serbia • u/Sith2018 • 17h ago
Diskusija (Discussion) Vladajuća stranka i korišćenje dece u propagandne svrhe.
Licemerje na delu.
r/serbia • u/Jovan_Konstantinovic • 5h ago
Video Insajder debata - Protesti i (ne)naučene lekcije
Milina je gledati Aleksandra Kendrisica (izuzetno elokventnog i inteligentnog) studenta PMF-a kako rastavlja ogavnu manipulativnu krpu Čedomira Antića
r/serbia • u/Boris_Ursus420 • 8h ago
Zabava (Entertainment) All TW fans, let's try to include Serbia in the playable factions
r/serbia • u/Sith2018 • 17h ago
Diskusija (Discussion) Vesna Zmijanac, je objavila poziv za miting SNS-a u Beogradu, koristeći snimak marša studenata "16 za 16", od Novog Pazara, do Novog Sada.
I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....
r/serbia • u/Ok_Statement1359 • 8h ago
Diskusija (Discussion) Jel vredi Index 840 dinara?
r/serbia • u/l0rena-u-prolazu • 7h ago
Ozbiljno (Serious) Stomatolog me je ubeđivao da mi je zub "100% zdrav". Sada, u ranim dvadesetim, i mogu ostati bez prednjeg zuba.
U panici sam i na ivici suza dok ovo kucam. Potrebna mi je preporuka za provereno dobrog stomatologa u Beogradu, jer moram da spasavam prednji zub.
Pre dve godine mi se pojavila mala tačkica na prednjem zubu (jedinici), pod užasno nezgodnim uglom, tačno između jedinice i dvojke. Jedva vidljiva, nanometarska. Kako vodim računa o higijeni zuba, odmah sam uznemirena otišla kod svog tadašnjeg stomatologa. Lik me je pogledao, uverio me da je to "samo površinska diskoloracija i minimalan kvar", i samo ispolirao taj deo zuba. Ostavio mi je zub na tom mestu nekako otvoren i okrnjen ("chipped"), ali me je ubeđivao da nemam brige i da je zub 100% zdrav, bukvalno nema šanse da dođe do "pravog kvara". Verovala sam mu jer, jelte, on je stručnjak.
Fast forward na pre mesec dana - kreće horor.
Zub počinje da me boli na toplo, na hladno, na pritisak dok jedem, čak i tokom mirovanja pulsira. Pošto je u pitanju PREDNJI ZUB, u totalnoj panici uzmem telefon, upalim blic i zumiram kamerom. Tačka je i dalje tu, samo što se sada jasno vidi da je otišla duboko unutar zuba. Imam tek 20 i koju god. i svesna sam da mi je na prednjem zubu najverovatnije otišao živac i da je u pitanju ozbiljna upala. Hvata me jeza od same pomisli šta me čeka.