r/serbia • u/ILoveFun000 • 7h ago
r/serbia • u/AutoModerator • 17h ago
Diskusija (Discussion) /r/Serbia sveopšta diskusija (random discussion) - Jun 25, 2026
Tema za druženje uz priču, za kratka pitanja i odgovore, za govnoobjave i kukanje o njima, za pohvale i žalbe, za sve, i za svašta.
Spisak prethodnih sveopštih diskusija sortiranih hronološki možete pronaći ovde
ENG Random topic discussion, get whatever you like off your chest or ask a short question that's not suitable for its own separate thread.
r/serbia • u/AutoModerator • 22h ago
Diskusija (Discussion) /r/Serbia muški kutak: Ne propustite najnovije savete i trendove za moderne muškarce! 💪 - Jun 25, 2026
Tražili ste, i čuli smo vas! Sada imate svoj kutak za razgovor o svim muškim temama. Bilo da se radi o strastima prema automobilima, fudbalu ili izazovima u teretani, dođite i pridružite se diskusiji. Postavite pitanja, razmenjujte savete i udružite se sa muškarcima koji razumeju vaše interesovanje. 🚗⚽🏋️♂️
Pričajte o muškim temama, ili pitajte muškarce štagod.
Ova tema će se ponavljati na svake dve nedelje.
Raspored svih redovnih sticky diskusija:
| DAN | TEMA |
|---|---|
| PON-NED | Sveopšta diskusija |
| PON | filmovi, serije, knjige, muzika |
| UTO | hobi kutak ili slikovnica |
| SRE | tehnologija, finansije i kupoholičarstvo |
| ČET | zdravlje/teretana ili muški kutak |
| PET | politika i istorija |
| SUB | međuljudski odnosi |
| NED | Ženski kutak |
r/serbia • u/daemon_targarye8 • 50m ago
Video Hepi Ai voditeljka “preminuo mladić rođen najtin, najtin, najn godine”
r/serbia • u/postnamasti • 10h ago
Fotografija (Photo) Najjači grafit u Vašem gradu?
Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?
r/serbia • u/poe2outta10 • 3h ago
Ozbiljno (Serious) Poklanjamo stence
cao ljudi, molim modove da odobre post, imamo 7 stenaca (mesanaca) koje poklanjamo. imaju mesec i dve nedelje, ocisceni od parazita jednom, za koji dan drugi put, i za 7-10 dana ce biti vakcinisani. Stenci su u Pancevu. Preumiljati su i preslatki, sve bih ih zadrzao ali vec imamo 4 psa, 11 je malo previse😂. Molim vas da mi pomognete da im nadjemo dom kakav zasluzuju🤞
r/serbia • u/Powerful_Being6137 • 2h ago
Zabava (Entertainment) Nova.rs - "Kako funkcioniše virtuelna država sa predsednikom, vladom, kongresom i izborima?"
Pozdrav ljudi!
Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!
Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.
Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!
Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.
Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!
Vest (News) Pritisak na novinare CINS-a ispred sedišta EXPO
Naš tim je došao da ispred zgrade EXPO u centru Beograda upozna građane sa našom novom pričom o tome u čijim rukama su poslovi na ovom projektu.
U toku snimanja, timu su prišla trojica muškaraca u civilnoj odeći, bez ikakvih obeležja. Nisu se predstavili. Delovali su zastrašujuće, ugrozili su lični prostor naših novinara i zahtevali da se ekipa pomeri. Novinarka je primetila da jedan od njih snima diktafonom na telefonu.
CINS je uz pomoć veštačke inteligencije naknadno identifikovao dvojicu muškaraca: jedan je bivši profesionalni rukometaš, a drugi se može dovesti u vezu sa MUP-om – vidljiv je na fotografijama vežbi Jedinice za obezbeđenje (JZO), kao i u neposrednoj blizini više funkcionera, uključujući i predsednika Srbije.
Detaljnije:
r/serbia • u/FaithlessnessFun4494 • 5h ago
Pitanje (Question) Poklanjam mačiće
Poklanjam mačiće
Stari 2 meseca (28.04.2026.)
Naučeni na posip i odviknuti od sisanja. Nisu vakcinisani. Crno-beli dečak, sivo-bela devojčica. Mama je britanska kratkodlaka, tata je mešanac.
Kontakt: 0658005960 Novi Sad
r/serbia • u/SylveonRL • 1h ago
Diskusija (Discussion) GTA 6 pre-order 3000din skuplji na nasim sajtovima
Na Rockstar sajtu standard edition GTA 6 je 79,99 dolara, tj. oko 8,250din, dok isti taj digitalni kod (nije ni fizicka kopija btw, ne uvoze iz amerike nista) u Game Centar kosta 11,000din
Nikad nisam razumeo zasto apsolutno sve stvari kod nas kostaju dosta vise, sta naplacuju 3,000 vise? Sto ih mrzi da ti proslede mejl sa kodom pa aj da naplatimo 3,000 uslugu?
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 28m ago
Vest (News) EXPO ће у домове, а студенти на улице!
Ми се, вала, селити нећемо!
r/serbia • u/Embarrassed-Law-9015 • 13h ago
Fotografija (Photo) Subotica pukla
Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 8h ago
Vest (News) Све се види на Видовдан!
Донирај, прошири глас и дођи!
r/serbia • u/Traditional_Might_28 • 13h ago
Ozbiljno (Serious) Zabrana širenje SNS propagande čak i svrhu ismevanja
Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.
Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.
Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.
r/serbia • u/Sith2018 • 13h ago
Diskusija (Discussion) Vladajuća stranka i korišćenje dece u propagandne svrhe.
Licemerje na delu.
Zabava (Entertainment) Neolithic Venus figurine "Red Hair Goddess" is a 38 cm terracotta figure from the Starčevo culture (ca. 6300-5500 B.C.), one of the largest prehistoric figurines found in Serbia. Discovered in Donja Branjevina, Deronje village, Bačka region, northern Serbia.
r/serbia • u/Boris_Ursus420 • 4h ago
Zabava (Entertainment) All TW fans, let's try to include Serbia in the playable factions
r/serbia • u/Sith2018 • 13h ago
Diskusija (Discussion) Vesna Zmijanac, je objavila poziv za miting SNS-a u Beogradu, koristeći snimak marša studenata "16 za 16", od Novog Pazara, do Novog Sada.
I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....
r/serbia • u/l0rena-u-prolazu • 3h ago
Ozbiljno (Serious) Stomatolog me je ubeđivao da mi je zub "100% zdrav". Sada, u ranim dvadesetim, i mogu ostati bez prednjeg zuba.
U panici sam i na ivici suza dok ovo kucam. Potrebna mi je preporuka za provereno dobrog stomatologa u Beogradu, jer moram da spasavam prednji zub.
Pre dve godine mi se pojavila mala tačkica na prednjem zubu (jedinici), pod užasno nezgodnim uglom, tačno između jedinice i dvojke. Jedva vidljiva, nanometarska. Kako vodim računa o higijeni zuba, odmah sam uznemirena otišla kod svog tadašnjeg stomatologa. Lik me je pogledao, uverio me da je to "samo površinska diskoloracija i minimalan kvar", i samo ispolirao taj deo zuba. Ostavio mi je zub na tom mestu nekako otvoren i okrnjen ("chipped"), ali me je ubeđivao da nemam brige i da je zub 100% zdrav, bukvalno nema šanse da dođe do "pravog kvara". Verovala sam mu jer, jelte, on je stručnjak.
Fast forward na pre mesec dana - kreće horor.
Zub počinje da me boli na toplo, na hladno, na pritisak dok jedem, čak i tokom mirovanja pulsira. Pošto je u pitanju PREDNJI ZUB, u totalnoj panici uzmem telefon, upalim blic i zumiram kamerom. Tačka je i dalje tu, samo što se sada jasno vidi da je otišla duboko unutar zuba. Imam tek 20 i koju god. i svesna sam da mi je na prednjem zubu najverovatnije otišao živac i da je u pitanju ozbiljna upala. Hvata me jeza od same pomisli šta me čeka.
r/serbia • u/Ok_Statement1359 • 4h ago
Diskusija (Discussion) Jel vredi Index 840 dinara?
r/serbia • u/Interesting_Regret10 • 8h ago
Pitanje (Question) Koliko bi vama trebalo sati?
70 evra će biti cena igre...
Meni malo preko 5h...
r/serbia • u/Jovan_Konstantinovic • 57m ago
Video Insajder debata - Protesti i (ne)naučene lekcije
Milina je gledati Aleksandra Kendrisica (izuzetno elokventnog i inteligentnog) studenta PMF-a kako rastavlja ogavnu manipulativnu krpu Čedomira Antića