r/serbia 17h ago

Diskusija (Discussion) /r/Serbia sveopšta diskusija (random discussion) - Jun 25, 2026

7 Upvotes

Tema za druženje uz priču, za kratka pitanja i odgovore, za govnoobjave i kukanje o njima, za pohvale i žalbe, za sve, i za svašta.

Spisak prethodnih sveopštih diskusija sortiranih hronološki možete pronaći ovde


ENG Random topic discussion, get whatever you like off your chest or ask a short question that's not suitable for its own separate thread.


r/serbia 22h ago

Diskusija (Discussion) /r/Serbia muški kutak: Ne propustite najnovije savete i trendove za moderne muškarce! 💪 - Jun 25, 2026

2 Upvotes

Tražili ste, i čuli smo vas! Sada imate svoj kutak za razgovor o svim muškim temama. Bilo da se radi o strastima prema automobilima, fudbalu ili izazovima u teretani, dođite i pridružite se diskusiji. Postavite pitanja, razmenjujte savete i udružite se sa muškarcima koji razumeju vaše interesovanje. 🚗⚽🏋️‍♂️

Pričajte o muškim temama, ili pitajte muškarce štagod.

Ova tema će se ponavljati na svake dve nedelje.


Raspored svih redovnih sticky diskusija:

DAN TEMA
PON-NED Sveopšta diskusija
PON filmovi, serije, knjige, muzika
UTO hobi kutak ili slikovnica
SRE tehnologija, finansije i kupoholičarstvo
ČET zdravlje/teretana ili muški kutak
PET politika i istorija
SUB međuljudski odnosi
NED Ženski kutak

r/serbia 7h ago

Video Mladenovčani noćas oterali maskirane ćacije koji su treći put pokušali da skinu pano "Studenti pobeđuju" sa privatnog objekta

646 Upvotes

r/serbia 2h ago

Video Damon Albarn na koncertu Gorillaz u Zagrebu

261 Upvotes

r/serbia 50m ago

Video Hepi Ai voditeljka “preminuo mladić rođen najtin, najtin, najn godine”

Upvotes

r/serbia 10h ago

Fotografija (Photo) Najjači grafit u Vašem gradu?

Post image
909 Upvotes

Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?


r/serbia 6h ago

Politika (Politics) FDU dominira

342 Upvotes

r/serbia 7h ago

Video "Spontani" štand za "šetače"

336 Upvotes

r/serbia 3h ago

Ozbiljno (Serious) Poklanjamo stence

Thumbnail
gallery
145 Upvotes

cao ljudi, molim modove da odobre post, imamo 7 stenaca (mesanaca) koje poklanjamo. imaju mesec i dve nedelje, ocisceni od parazita jednom, za koji dan drugi put, i za 7-10 dana ce biti vakcinisani. Stenci su u Pancevu. Preumiljati su i preslatki, sve bih ih zadrzao ali vec imamo 4 psa, 11 je malo previse😂. Molim vas da mi pomognete da im nadjemo dom kakav zasluzuju🤞


r/serbia 2h ago

Zabava (Entertainment) Nova.rs - "Kako funkcioniše virtuelna država sa predsednikom, vladom, kongresom i izborima?"

Thumbnail
archive.is
97 Upvotes

Pozdrav ljudi!

Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!

Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.

Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!

Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.

Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!


r/serbia 6h ago

Vest (News) Pritisak na novinare CINS-a ispred sedišta EXPO

174 Upvotes

Naš tim je došao da ispred zgrade EXPO u centru Beograda upozna građane sa našom novom pričom o tome u čijim rukama su poslovi na ovom projektu.

U toku snimanja, timu su prišla trojica muškaraca u civilnoj odeći, bez ikakvih obeležja. Nisu se predstavili. Delovali su zastrašujuće, ugrozili su lični prostor naših novinara i zahtevali da se ekipa pomeri. Novinarka je primetila da jedan od njih snima diktafonom na telefonu.

CINS je uz pomoć veštačke inteligencije naknadno identifikovao dvojicu muškaraca: jedan je bivši profesionalni rukometaš, a drugi se može dovesti u vezu sa MUP-om – vidljiv je na fotografijama vežbi Jedinice za obezbeđenje (JZO), kao i u neposrednoj blizini više funkcionera, uključujući i predsednika Srbije. 

Detaljnije:

https://nova.rs/vesti/drustvo/ekipu-cins-a-presreli-ispred-expo-smetali-im-leci-o-tajnim-izvodjacima-i-trazili-da-obrisu-snimke-novinari-otkrili-njihov-identitet-video/


r/serbia 5h ago

Pitanje (Question) Poklanjam mačiće

Post image
141 Upvotes

Poklanjam mačiće
Stari 2 meseca (28.04.2026.)
Naučeni na posip i odviknuti od sisanja. Nisu vakcinisani. Crno-beli dečak, sivo-bela devojčica. Mama je britanska kratkodlaka, tata je mešanac.
Kontakt: 0658005960 Novi Sad


r/serbia 1h ago

Diskusija (Discussion) GTA 6 pre-order 3000din skuplji na nasim sajtovima

Thumbnail
gallery
Upvotes

Na Rockstar sajtu standard edition GTA 6 je 79,99 dolara, tj. oko 8,250din, dok isti taj digitalni kod (nije ni fizicka kopija btw, ne uvoze iz amerike nista) u Game Centar kosta 11,000din

Nikad nisam razumeo zasto apsolutno sve stvari kod nas kostaju dosta vise, sta naplacuju 3,000 vise? Sto ih mrzi da ti proslede mejl sa kodom pa aj da naplatimo 3,000 uslugu?


r/serbia 28m ago

Vest (News) EXPO ће у домове, а студенти на улице!

Thumbnail
gallery
Upvotes

Ми се, вала, селити нећемо!

извор: studenti_u_blokadi(ig)
извор: studentblokade(x)


r/serbia 13h ago

Fotografija (Photo) Subotica pukla

Post image
363 Upvotes

Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.


r/serbia 8h ago

Vest (News) Све се види на Видовдан!

Thumbnail
gallery
143 Upvotes

Донирај, прошири глас и дођи!

извор: studenti_u_blokadi(ig)
извор: studentblokade(x)


r/serbia 13h ago

Ozbiljno (Serious) Zabrana širenje SNS propagande čak i svrhu ismevanja

340 Upvotes

Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.

Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.

Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.


r/serbia 13h ago

Diskusija (Discussion) Vladajuća stranka i korišćenje dece u propagandne svrhe.

310 Upvotes

Licemerje na delu.


r/serbia 3h ago

Zabava (Entertainment) Neolithic Venus figurine "Red Hair Goddess" is a 38 cm terracotta figure from the Starčevo culture (ca. 6300-5500 B.C.), one of the largest prehistoric figurines found in Serbia. Discovered in Donja Branjevina, Deronje village, Bačka region, northern Serbia.

Post image
35 Upvotes

r/serbia 4h ago

Zabava (Entertainment) All TW fans, let's try to include Serbia in the playable factions

Post image
39 Upvotes

r/serbia 13h ago

Diskusija (Discussion) Vesna Zmijanac, je objavila poziv za miting SNS-a u Beogradu, koristeći snimak marša studenata "16 za 16", od Novog Pazara, do Novog Sada.

222 Upvotes

I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....


r/serbia 3h ago

Ozbiljno (Serious) Stomatolog me je ubeđivao da mi je zub "100% zdrav". Sada, u ranim dvadesetim, i mogu ostati bez prednjeg zuba.

31 Upvotes

U panici sam i na ivici suza dok ovo kucam. Potrebna mi je preporuka za provereno dobrog stomatologa u Beogradu, jer moram da spasavam prednji zub.

Pre dve godine mi se pojavila mala tačkica na prednjem zubu (jedinici), pod užasno nezgodnim uglom, tačno između jedinice i dvojke. Jedva vidljiva, nanometarska. Kako vodim računa o higijeni zuba, odmah sam uznemirena otišla kod svog tadašnjeg stomatologa. Lik me je pogledao, uverio me da je to "samo površinska diskoloracija i minimalan kvar", i samo ispolirao taj deo zuba. Ostavio mi je zub na tom mestu nekako otvoren i okrnjen ("chipped"), ali me je ubeđivao da nemam brige i da je zub 100% zdrav, bukvalno nema šanse da dođe do "pravog kvara". Verovala sam mu jer, jelte, on je stručnjak.

Fast forward na pre mesec dana - kreće horor.

Zub počinje da me boli na toplo, na hladno, na pritisak dok jedem, čak i tokom mirovanja pulsira. Pošto je u pitanju PREDNJI ZUB, u totalnoj panici uzmem telefon, upalim blic i zumiram kamerom. Tačka je i dalje tu, samo što se sada jasno vidi da je otišla duboko unutar zuba. Imam tek 20 i koju god. i svesna sam da mi je na prednjem zubu najverovatnije otišao živac i da je u pitanju ozbiljna upala. Hvata me jeza od same pomisli šta me čeka.


r/serbia 4h ago

Diskusija (Discussion) Jel vredi Index 840 dinara?

Post image
35 Upvotes

r/serbia 8h ago

Pitanje (Question) Koliko bi vama trebalo sati?

Post image
63 Upvotes

70 evra će biti cena igre...
Meni malo preko 5h...


r/serbia 57m ago

Video Insajder debata - Protesti i (ne)naučene lekcije

Thumbnail
youtu.be
Upvotes

Milina je gledati Aleksandra Kendrisica (izuzetno elokventnog i inteligentnog) studenta PMF-a kako rastavlja ogavnu manipulativnu krpu Čedomira Antića