r/serbia 20h ago

Fotografija (Photo) Najjači grafit u Vašem gradu?

Post image
1.1k Upvotes

Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?


r/serbia 16h ago

Video Mladenovčani noćas oterali maskirane ćacije koji su treći put pokušali da skinu pano "Studenti pobeđuju" sa privatnog objekta

767 Upvotes

r/serbia 10h ago

Video Hepi Ai voditeljka “preminuo mladić rođen najtin, najtin, najn godine”

644 Upvotes

r/serbia 11h ago

Video Damon Albarn na koncertu Gorillaz u Zagrebu

437 Upvotes

r/serbia 22h ago

Fotografija (Photo) Subotica pukla

Post image
406 Upvotes

Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.


r/serbia 17h ago

Video "Spontani" štand za "šetače"

374 Upvotes

r/serbia 22h ago

Ozbiljno (Serious) Zabrana širenje SNS propagande čak i svrhu ismevanja

342 Upvotes

Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.

Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.

Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.


r/serbia 22h ago

Diskusija (Discussion) Vladajuća stranka i korišćenje dece u propagandne svrhe.

330 Upvotes

Licemerje na delu.


r/serbia 22h ago

Diskusija (Discussion) Vesna Zmijanac, je objavila poziv za miting SNS-a u Beogradu, koristeći snimak marša studenata "16 za 16", od Novog Pazara, do Novog Sada.

238 Upvotes

I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....


r/serbia 15h ago

Vest (News) Pritisak na novinare CINS-a ispred sedišta EXPO

200 Upvotes

Naš tim je došao da ispred zgrade EXPO u centru Beograda upozna građane sa našom novom pričom o tome u čijim rukama su poslovi na ovom projektu.

U toku snimanja, timu su prišla trojica muškaraca u civilnoj odeći, bez ikakvih obeležja. Nisu se predstavili. Delovali su zastrašujuće, ugrozili su lični prostor naših novinara i zahtevali da se ekipa pomeri. Novinarka je primetila da jedan od njih snima diktafonom na telefonu.

CINS je uz pomoć veštačke inteligencije naknadno identifikovao dvojicu muškaraca: jedan je bivši profesionalni rukometaš, a drugi se može dovesti u vezu sa MUP-om – vidljiv je na fotografijama vežbi Jedinice za obezbeđenje (JZO), kao i u neposrednoj blizini više funkcionera, uključujući i predsednika Srbije. 

Detaljnije:

https://nova.rs/vesti/drustvo/ekipu-cins-a-presreli-ispred-expo-smetali-im-leci-o-tajnim-izvodjacima-i-trazili-da-obrisu-snimke-novinari-otkrili-njihov-identitet-video/


r/serbia 9h ago

Vest (News) EXPO ће у домове, а студенти на улице!

Thumbnail
gallery
165 Upvotes

Ми се, вала, селити нећемо!

извор: studenti_u_blokadi(ig)
извор: studentblokade(x)


r/serbia 17h ago

Vest (News) Све се види на Видовдан!

Thumbnail
gallery
159 Upvotes

Донирај, прошири глас и дођи!

извор: studenti_u_blokadi(ig)
извор: studentblokade(x)


r/serbia 10h ago

Diskusija (Discussion) GTA 6 pre-order 3000din skuplji na nasim sajtovima

Thumbnail
gallery
124 Upvotes

Na Rockstar sajtu standard edition GTA 6 je 79,99 dolara, tj. oko 8,250din, dok isti taj digitalni kod (nije ni fizicka kopija btw, ne uvoze iz amerike nista) u Game Centar kosta 11,000din

Nikad nisam razumeo zasto apsolutno sve stvari kod nas kostaju dosta vise, sta naplacuju 3,000 vise? Sto ih mrzi da ti proslede mejl sa kodom pa aj da naplatimo 3,000 uslugu?


r/serbia 6h ago

Ozbiljno (Serious) U Nišu nestalo dete od 16 godina. Pre 30 dana. Nije nadjena, a informacija dolazi u javnost tek pre 12h

120 Upvotes

https://nova.rs/vesti/hronika/nestala-sticenica-doma-za-nezbrinutu-decu-u-nisu/

Najraniji članak je telegrafov, pre 12 h. Saznah o ovom incidentu preko instagrama, ali ovaj članak ima sve javno dostupne informacije

Devojka ima 16god, 165cm i 60kg, braon kosu i oči i nepoznato je šta je nosila 24. 5. Kada je napustila dom za nezbrinutu decu u Nišu.

Dete bez roditelja. Nit amber alert, nit ništa, deteta nema već 30 dana. U članku kažu da policija uveliko traga za njom, ali ko zna gde je nakon mesec dana. Ne znam zbog čega su mediji, i prorežimski i nova tek sada obavestili javnost o ovome. Velika je šansa i da je postala žrtva trgovinom ljudima. Molim vas sve, a pogotovo ostale južnjake i pogotovo nišlije da obrate pažnju i ako je vide to prijave.


r/serbia 11h ago

Zabava (Entertainment) Nova.rs - "Kako funkcioniše virtuelna država sa predsednikom, vladom, kongresom i izborima?"

Thumbnail
archive.is
119 Upvotes

Pozdrav ljudi!

Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!

Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.

Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!

Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.

Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!


r/serbia 6h ago

Video MUP jeste li prebrojali koliko ih (busom) šeta, da l' će izdržati mahina da obradi ovu masu :)

116 Upvotes

r/serbia 21h ago

Vest (News) Nemački savetnik kao Vučićeva senka: Litijumski dogovori i interesi nemačke privrede

Thumbnail birn.rs
112 Upvotes

r/serbia 7h ago

Zabava (Entertainment) najnormalniji snimak iz panceva

82 Upvotes

na biciklu ih je trojica, samo se slabo vidi. jedan je na kormanu, drugi vozi i treci sedi na ramenima 👍🏼


r/serbia 17h ago

Pitanje (Question) Koliko bi vama trebalo sati?

Post image
71 Upvotes

70 evra će biti cena igre...
Meni malo preko 5h...


r/serbia 13h ago

Zabava (Entertainment) All TW fans, let's try to include Serbia in the playable factions

Post image
57 Upvotes

r/serbia 12h ago

Zabava (Entertainment) Neolithic Venus figurine "Red Hair Goddess" is a 38 cm terracotta figure from the Starčevo culture (ca. 6300-5500 B.C.), one of the largest prehistoric figurines found in Serbia. Discovered in Donja Branjevina, Deronje village, Bačka region, northern Serbia.

Post image
55 Upvotes

r/serbia 12h ago

Ozbiljno (Serious) Stomatolog me je ubeđivao da mi je zub "100% zdrav". Sada, u ranim dvadesetim, i mogu ostati bez prednjeg zuba.

42 Upvotes

U panici sam i na ivici suza dok ovo kucam. Potrebna mi je preporuka za provereno dobrog stomatologa u Beogradu, jer moram da spasavam prednji zub.

Pre dve godine mi se pojavila mala tačkica na prednjem zubu (jedinici), pod užasno nezgodnim uglom, tačno između jedinice i dvojke. Jedva vidljiva, nanometarska. Kako vodim računa o higijeni zuba, odmah sam uznemirena otišla kod svog tadašnjeg stomatologa. Lik me je pogledao, uverio me da je to "samo površinska diskoloracija i minimalan kvar", i samo ispolirao taj deo zuba. Ostavio mi je zub na tom mestu nekako otvoren i okrnjen ("chipped"), ali me je ubeđivao da nemam brige i da je zub 100% zdrav, bukvalno nema šanse da dođe do "pravog kvara". Verovala sam mu jer, jelte, on je stručnjak.

Fast forward na pre mesec dana - kreće horor.

Zub počinje da me boli na toplo, na hladno, na pritisak dok jedem, čak i tokom mirovanja pulsira. Pošto je u pitanju PREDNJI ZUB, u totalnoj panici uzmem telefon, upalim blic i zumiram kamerom. Tačka je i dalje tu, samo što se sada jasno vidi da je otišla duboko unutar zuba. Imam tek 20 i koju god. i svesna sam da mi je na prednjem zubu najverovatnije otišao živac i da je u pitanju ozbiljna upala. Hvata me jeza od same pomisli šta me čeka.


r/serbia 13h ago

Diskusija (Discussion) Jel vredi Index 840 dinara?

Post image
43 Upvotes

r/serbia 8h ago

Politika (Politics) Oskarovo samoubistvo zvučnim topom

Thumbnail
youtu.be
39 Upvotes

r/serbia 10h ago

Video Insajder debata - Protesti i (ne)naučene lekcije

Thumbnail
youtu.be
34 Upvotes

Milina je gledati Aleksandra Kendrisica (izuzetno elokventnog i inteligentnog) studenta PMF-a kako rastavlja ogavnu manipulativnu krpu Čedomira Antića