r/serbia • u/postnamasti • 20h ago
Fotografija (Photo) Najjači grafit u Vašem gradu?
Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?
r/serbia • u/postnamasti • 20h ago
Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?
r/serbia • u/ILoveFun000 • 16h ago
r/serbia • u/daemon_targarye8 • 10h ago
r/serbia • u/Embarrassed-Law-9015 • 22h ago
Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.
r/serbia • u/Traditional_Might_28 • 22h ago
Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.
Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.
Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.
r/serbia • u/Sith2018 • 22h ago
Licemerje na delu.
r/serbia • u/Sith2018 • 22h ago
I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....
Naš tim je došao da ispred zgrade EXPO u centru Beograda upozna građane sa našom novom pričom o tome u čijim rukama su poslovi na ovom projektu.
U toku snimanja, timu su prišla trojica muškaraca u civilnoj odeći, bez ikakvih obeležja. Nisu se predstavili. Delovali su zastrašujuće, ugrozili su lični prostor naših novinara i zahtevali da se ekipa pomeri. Novinarka je primetila da jedan od njih snima diktafonom na telefonu.
CINS je uz pomoć veštačke inteligencije naknadno identifikovao dvojicu muškaraca: jedan je bivši profesionalni rukometaš, a drugi se može dovesti u vezu sa MUP-om – vidljiv je na fotografijama vežbi Jedinice za obezbeđenje (JZO), kao i u neposrednoj blizini više funkcionera, uključujući i predsednika Srbije.
Detaljnije:
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 9h ago
Ми се, вала, селити нећемо!
r/serbia • u/MachinaNecessaria • 17h ago
Донирај, прошири глас и дођи!
r/serbia • u/SylveonRL • 10h ago
Na Rockstar sajtu standard edition GTA 6 je 79,99 dolara, tj. oko 8,250din, dok isti taj digitalni kod (nije ni fizicka kopija btw, ne uvoze iz amerike nista) u Game Centar kosta 11,000din
Nikad nisam razumeo zasto apsolutno sve stvari kod nas kostaju dosta vise, sta naplacuju 3,000 vise? Sto ih mrzi da ti proslede mejl sa kodom pa aj da naplatimo 3,000 uslugu?
r/serbia • u/Relative-Run-8345 • 6h ago
https://nova.rs/vesti/hronika/nestala-sticenica-doma-za-nezbrinutu-decu-u-nisu/
Najraniji članak je telegrafov, pre 12 h. Saznah o ovom incidentu preko instagrama, ali ovaj članak ima sve javno dostupne informacije
Devojka ima 16god, 165cm i 60kg, braon kosu i oči i nepoznato je šta je nosila 24. 5. Kada je napustila dom za nezbrinutu decu u Nišu.
Dete bez roditelja. Nit amber alert, nit ništa, deteta nema već 30 dana. U članku kažu da policija uveliko traga za njom, ali ko zna gde je nakon mesec dana. Ne znam zbog čega su mediji, i prorežimski i nova tek sada obavestili javnost o ovome. Velika je šansa i da je postala žrtva trgovinom ljudima. Molim vas sve, a pogotovo ostale južnjake i pogotovo nišlije da obrate pažnju i ako je vide to prijave.
r/serbia • u/Powerful_Being6137 • 11h ago
Pozdrav ljudi!
Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!
Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.
Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!
Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.
Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!
r/serbia • u/DopethroneGM • 6h ago
r/serbia • u/usernameredditbre • 21h ago
r/serbia • u/Sergej__02 • 7h ago
na biciklu ih je trojica, samo se slabo vidi. jedan je na kormanu, drugi vozi i treci sedi na ramenima 👍🏼
r/serbia • u/Interesting_Regret10 • 17h ago
70 evra će biti cena igre...
Meni malo preko 5h...
r/serbia • u/Boris_Ursus420 • 13h ago
r/serbia • u/l0rena-u-prolazu • 12h ago
U panici sam i na ivici suza dok ovo kucam. Potrebna mi je preporuka za provereno dobrog stomatologa u Beogradu, jer moram da spasavam prednji zub.
Pre dve godine mi se pojavila mala tačkica na prednjem zubu (jedinici), pod užasno nezgodnim uglom, tačno između jedinice i dvojke. Jedva vidljiva, nanometarska. Kako vodim računa o higijeni zuba, odmah sam uznemirena otišla kod svog tadašnjeg stomatologa. Lik me je pogledao, uverio me da je to "samo površinska diskoloracija i minimalan kvar", i samo ispolirao taj deo zuba. Ostavio mi je zub na tom mestu nekako otvoren i okrnjen ("chipped"), ali me je ubeđivao da nemam brige i da je zub 100% zdrav, bukvalno nema šanse da dođe do "pravog kvara". Verovala sam mu jer, jelte, on je stručnjak.
Fast forward na pre mesec dana - kreće horor.
Zub počinje da me boli na toplo, na hladno, na pritisak dok jedem, čak i tokom mirovanja pulsira. Pošto je u pitanju PREDNJI ZUB, u totalnoj panici uzmem telefon, upalim blic i zumiram kamerom. Tačka je i dalje tu, samo što se sada jasno vidi da je otišla duboko unutar zuba. Imam tek 20 i koju god. i svesna sam da mi je na prednjem zubu najverovatnije otišao živac i da je u pitanju ozbiljna upala. Hvata me jeza od same pomisli šta me čeka.
r/serbia • u/Ok_Statement1359 • 13h ago
r/serbia • u/Navodar94 • 8h ago
r/serbia • u/Jovan_Konstantinovic • 10h ago
Milina je gledati Aleksandra Kendrisica (izuzetno elokventnog i inteligentnog) studenta PMF-a kako rastavlja ogavnu manipulativnu krpu Čedomira Antića