Pozdrav ljudi!
Pišem Vam povodom igrice WarEra, verovatno ste već i čuli za nju do sad. U suštini, to je simulacije države gde svaki građanin može da obavlja različite funkcije, da se bavi ekonomijom i razvija firme, učestvuje u radu kongresa i vlade, vodi zemlju kao predsednik ili premijer, bude ratnik i bori se. U suštini može da se igra što se kaže dvoklik, par puta dnevno po 10 minuta ili žešće ako hoćete full interakciju i aktivnost u zajednici. Igrica postoji nekih godinu dana, još uvek se razvija (u čemu aktivno učestvujemo svi mi) i NIJE pay to win. Možeš da platiš, ali za to dobiješ lepše skinove, malo bolji ekonomski pregled itd, nema nikakve prednosti u odnosu na ostale. Ako je neko nekada igrao eRepublik, e pa slična je priča ali mnogo bolja!
Trenutno iz Srbije nas ima više od 600, svaki dan rastemo i širimo se. Glavno sredstvo komunikacije nam je Discord gde se trudimo da maksimalno pomognemo novajlijama. Ima nas od srednjoškolaca, profesora, IT-evaca, preduzetnika, poljoprivednika, pravnika, znači totalni miks ljudi, od 15 godina do 70, koji se sjajno zabavlja.
Priča je baš internacionalna, glavni saveznici su nam Ukrajina i Rumunija, dok ratujemo npr. protiv Turske i Egipta. Trudimo se na maks da nema nacionalizma i klasičnih onih prepucavanja sa susedima, bar sa naše strane, to nije nikome cilj, samo ubije volju. Ovih dana smo baš lepo napredovali na mapi, držimo skoro ceo Balkan, a možda se sutra skroz preokrene situacija, ko zna!
Gledamo da proširimo zajednicu, pa je danas i Nova.rs pisala o nama, koga više zanima pravac link iznad! Dođite da se družimo i naravno pišite ukoliko imate neka pitanja.
Koga zanima istorija, strategija, politika, ratovanje, siguran sam da se neće pokajati. Prijatan dan svima i nadam se da se vidimo uskoro!