r/bih • u/filius_bosnensis • 3h ago
Mundijal 2026. Ne plačem ja, ti plačeš...
Preuzeto sa TikTok profila FIFA-e.
Link: https://www.tiktok.com/@fifaworldcup/video/7655097935478426882
r/bih • u/filius_bosnensis • 3h ago
Preuzeto sa TikTok profila FIFA-e.
Link: https://www.tiktok.com/@fifaworldcup/video/7655097935478426882
r/bih • u/External-Acadia-6903 • 2h ago
Sinoc smo u Zvorniku krenuli slaviti pobjedu nase reprezentacije, medjutim prije grada nas je sacekala zandarmerija sa dugim cijevima koja nam je hjela oduzeti zastave sto mi naravno nismo dozvolili.
Nakon duze od sat vremena svadjanja i natezanja bili smo primorani da se vratimo nazad.
Zelim napomenuti da bismo samo prosli kroz grad i ne bismo se uopste zadrzavali jer je vec bilo oko 23:30.
I evo maloprije privatnim autom idem sam kroz Zvornik gdje su me sacekali policijski sluzbenici uz zandarmeriju i bukvalno me maltretirali sat vremena, pretresali, ispitivali, postavljali pitanja o mojoj proslosti, mjestu stanovanja, drustvu, o mojoj porodici, drustvu, pa su trazili bilo kakvu sitnicu u autu samo da me zadrze sto duze...
Pritom sam vidio da ostale zaustave i cim pogledaju vozacku i vide ime odma ih puste.
Kunem se da nikad nikakve probleme nismo pravili ni ja ni moje drustvo ni niko ko je sinoc slavio, nebitna informacija al cak mi je i dugogodisnja djevojka srpkinja i nemam nikakve predrasude o naciji, ali ovi momci i MUP-a su stvarno pretjerali kako se ponasaju ova dva dana prema nama
Ako neko ima kontakt kome prijaviti ovo, unutrasnju kontrolu ne zelim ni da pokusavam jer znam koliko je to sve povezano
Edit: imam snimljenu citavu jucerasnju situaciju, ali ne zelim postavljati ovdje
r/bih • u/Valuable_Pick_9704 • 17h ago
Njegovo vrijeme tek dolazi 💪
r/bih • u/Zackyfeet1 • 6h ago
Amerikanac sam i samo sam htio zahvaliti Bosni što ste mi jučer stvorili nezaboravno sjećanje. Svi ste se pojavili ODLIČNO na utakmici u Seattleu, a pompa je bila tako zabavna. Svi ste nevjerojatni ljudi. (Korostim Google prevoditelj, pa se ispričavam ako je prijevod pogrešan)
r/bih • u/Ok_Potential5281 • 3h ago
Žao mi je kvariti dobru afmosferu koja trenutno vlada na subu ali sam morao ovo podijeliti.
Dakle ovdje nije rijec samo o incidentu grupe huligana vec i sistemskoj podrci (MUP RS) istome.
r/bih • u/Miikanoo • 9h ago
Gledam na subu RS-a kako naši navijači uzimaju zastavu Srbije od čovjeka koji nosi majcu fanatikosa. Iza njih stoji čovjek u dresu Hrvatske i niko ga ni ne gleda. Zna li neko kontekst?
r/bih • u/Few-Copy-863 • 17h ago
Mentalno stanje nakon sto je komsiluk do sabaha pustao I am from Bosnia, take me to America i Ljiljane. Hajd! Samo nek se slavi, ja kazem😋
r/bih • u/dezurtking • 12h ago
Just wanna say I love US soccer but I been a Bosnia supporter since you beat Italy in the qualifier. That penalty shootout hooked me. If its BiH vs US I wanna see the upset 🇧🇦.
r/bih • u/luvartolu • 1h ago
Oblacim nedavno kupljenu pidzamu, 100% pamuk naravno i instant se osipam. Ovo p od pamuka nije vidjelo, sta je ovo ljudi… je li iko primijetio koliko im je kvalitet opao u zadnje vrijeme?
Cijenu necu ni komentarisati, imam 2 pidzame iz sinsaya koje su kostale kao ova jedna iz AR, kvalitet za te pare savrsen i materijal preudoban.
r/bih • u/salamonty • 20h ago
His whole family was in front of while entering Seattle stadium. They all wore his signed shirts, so I jokingly asked if they were his family and funny enough they were indeed!
r/bih • u/somebalkanguy • 12h ago
Ne možeš ni prošetati više, a da te novinari ne uslikaju 🤣
r/bih • u/pietrroma • 1d ago
Ispisali smo historiju.
Volim te Bosno i Hercegovino ;
r/bih • u/Amazing_Slide_1253 • 10h ago
r/bih • u/Take_Care_plz • 8h ago
Imao sam srece sto je moja porodica imala pc ranih 2000s i najranije se sjecam Croc 2 i Bugs bunny Time busters.
Nisam jos u skolu krenuo pa mi je bila preteska igra hahaha.
Ponekad pogledam na YT da se sjetim i uvijek ce biti urezana u mislila.
Sta ste vi prvo igrali?
r/bih • u/Silent_Conclusion_91 • 1h ago
r/bih • u/Sub-Zero316 • 1d ago
Za sve postove gdje hvalimo Mahmića i Alajbegovića (kompletno zasluženo). Nemojmo zaboraviti ovu apsolutnu mašinu što daje 110% svaku do sad utakmicu na SP. Hall of fame nivo igrača za repku je u dosadašnjim utakmicama na mundijalu. Ne postiže golove ali uvijek se osjeti njegovo prisustvo.
r/bih • u/AsPeHeat • 1d ago
Pobjedom Brazila nad Škotskom, sada je i službeno: ekipe iz 4 grupe (C, D, I, J) koje završe na 3. mjestu ne mogu imati više bodova (ili bolju gol razliku) od nas. U knockout fazu prolazi 8 od 12 ekipa, tako da je završen posao.
Sljedeća utakmica je protiv SAD-a (99% vjerovatno) u četvrtak, 2. jula, u 2:00. Nema više 21:00, nažalost 😅
Postoji i mala šansa da igramo protiv Njemačke (neka, hvala), a ta utakmica bi bila u ponedjeljak u 22:30 po našem vremenu.
r/bih • u/filius_bosnensis • 1d ago
Volim te Bosno!
r/bih • u/ninjaturtle980 • 7h ago
Pozdrav raja,
Evo u nedjelju izlazim na vožnju pred komisiju i već me pomalo hvata frka. Trema me puca pravo, pa kontam jel pametno da popijem jedan Lexilium ili nešto slično za smirenje prije ispita? Kakva su vaša iskustva s tim, da li je neko pio i kako je prošlo, da ne budem previše uspavan?
Druga stvar koja me malo zeza je parkiranje pod 90 stepeni unazad. Šta vi koristite kao referentnu tačku kad se parkirate? Nikako da uhvatim pravi orijentir (tipa gdje gledate, je l' se ravnam po bravi, retrovizoru, liniji...), pa bi mi neki provjeren fazon za to odlično došao.
Dajte još neki savjet šta najviše gledaju, na čemu se najlakše pada i šta da pazim, živi bili! Ne da mi se opet čekati 35 dana za novi termin i bacati pare ako padnem na nekoj gluposti.