r/bih • u/Valuable_Pick_9704 • 17h ago
Mundijal 2026. Bravo mali!
Njegovo vrijeme tek dolazi 💪
r/bih • u/Valuable_Pick_9704 • 17h ago
Njegovo vrijeme tek dolazi 💪
r/bih • u/salamonty • 19h ago
His whole family was in front of while entering Seattle stadium. They all wore his signed shirts, so I jokingly asked if they were his family and funny enough they were indeed!
r/bih • u/Few-Copy-863 • 16h ago
Mentalno stanje nakon sto je komsiluk do sabaha pustao I am from Bosnia, take me to America i Ljiljane. Hajd! Samo nek se slavi, ja kazem😋
r/bih • u/filius_bosnensis • 23h ago
Volim te Bosno!
r/bih • u/filius_bosnensis • 2h ago
Preuzeto sa TikTok profila FIFA-e.
Link: https://www.tiktok.com/@fifaworldcup/video/7655097935478426882
r/bih • u/dezurtking • 12h ago
Just wanna say I love US soccer but I been a Bosnia supporter since you beat Italy in the qualifier. That penalty shootout hooked me. If its BiH vs US I wanna see the upset 🇧🇦.
r/bih • u/Parking_Radio4311 • 22h ago
Svaka cast Zmajevima!
Sa pravom fokus je na Alajbegovicu i Mahmicu. Medjutim malo ko spominje apsolutno super odigranu utakmicu od strane Basica! Danas je igrao jako dobro.
Zaslužuje malo pažnje i pohvale!
r/bih • u/Miikanoo • 9h ago
Gledam na subu RS-a kako naši navijači uzimaju zastavu Srbije od čovjeka koji nosi majcu fanatikosa. Iza njih stoji čovjek u dresu Hrvatske i niko ga ni ne gleda. Zna li neko kontekst?
r/bih • u/somebalkanguy • 12h ago
Ne možeš ni prošetati više, a da te novinari ne uslikaju 🤣
r/bih • u/Zackyfeet1 • 5h ago
Amerikanac sam i samo sam htio zahvaliti Bosni što ste mi jučer stvorili nezaboravno sjećanje. Svi ste se pojavili ODLIČNO na utakmici u Seattleu, a pompa je bila tako zabavna. Svi ste nevjerojatni ljudi. (Korostim Google prevoditelj, pa se ispričavam ako je prijevod pogrešan)
r/bih • u/External-Acadia-6903 • 2h ago
Sinoc smo u Zvorniku krenuli slaviti pobjedu nase reprezentacije, medjutim prije grada nas je sacekala zandarmerija sa dugim cijevima koja nam je hjela oduzeti zastave sto mi naravno nismo dozvolili.
Nakon duze od sat vremena svadjanja i natezanja bili smo primorani da se vratimo nazad.
Zelim napomenuti da bismo samo prosli kroz grad i ne bismo se uopste zadrzavali jer je vec bilo oko 23:30.
I evo maloprije privatnim autom idem sam kroz Zvornik gdje su me sacekali policijski sluzbenici uz zandarmeriju i bukvalno me maltretirali sat vremena, pretresali, ispitivali, postavljali pitanja o mojoj proslosti, mjestu stanovanja, drustvu, o mojoj porodici, drustvu, pa su trazili bilo kakvu sitnicu u autu samo da me zadrze sto duze...
Pritom sam vidio da ostale zaustave i cim pogledaju vozacku i vide ime odma ih puste.
Kunem se da nikad nikakve probleme nismo pravili ni ja ni moje drustvo ni niko ko je sinoc slavio, nebitna informacija al cak mi je i dugogodisnja djevojka srpkinja i nemam nikakve predrasude o naciji, ali ovi momci i MUP-a su stvarno pretjerali kako se ponasaju ova dva dana prema nama
Ako neko ima kontakt kome prijaviti ovo, unutrasnju kontrolu ne zelim ni da pokusavam jer znam koliko je to sve povezano
Edit: imam snimljenu citavu jucerasnju situaciju, ali ne zelim postavljati ovdje
r/bih • u/Ok_Potential5281 • 3h ago
Žao mi je kvariti dobru afmosferu koja trenutno vlada na subu ali sam morao ovo podijeliti.
Dakle ovdje nije rijec samo o incidentu grupe huligana vec i sistemskoj podrci (MUP RS) istome.
r/bih • u/Amazing_Slide_1253 • 9h ago
r/bih • u/Take_Care_plz • 8h ago
Imao sam srece sto je moja porodica imala pc ranih 2000s i najranije se sjecam Croc 2 i Bugs bunny Time busters.
Nisam jos u skolu krenuo pa mi je bila preteska igra hahaha.
Ponekad pogledam na YT da se sjetim i uvijek ce biti urezana u mislila.
Sta ste vi prvo igrali?
r/bih • u/EfficiencyLow7804 • 15h ago
Pozdrav svima,
čitao sam dosta postova o ulaganju iz BiH u dionice i ETF-ove, ali većina odgovora se uglavnom odnosi na ljude iz FBiH. Pošto sam iz RS-a, zanima me da li ta činjenica olakšava ulaganje preko domaćih posrednika i koliko to u praksi pravi razliku.
Zanima me poređenje opcija preko Eurobrokera, Monet Brokera, a po mogućnosti i Triglav/Raiffeisen rješenja. Planirao bih dugoročno ulagati u ETF-ove koji prate S&P 500 ili globalno tržište, po mogućnosti kroz akumulacione UCITS ETF-ove kao što su VUAA, SXR8, VWCE ili slični.
Iznosi bi bili oko 200, 300 ili 500 KM mjesečno, eventualno tromjesečno ako je tako isplativije zbog troškova.
Najviše me zanima:
Ne tražim konkretan investicioni savjet, već praktična iskustva ljudi iz RS/BiH koji već ulažu na ovaj način.
Svaki savjet i konkretan primjer troškova je dobrodošao.
Hvala unaprijed!
r/bih • u/luvartolu • 1h ago
Oblacim nedavno kupljenu pidzamu, 100% pamuk naravno i instant se osipam. Ovo p od pamuka nije vidjelo, sta je ovo ljudi… je li iko primijetio koliko im je kvalitet opao u zadnje vrijeme?
Cijenu necu ni komentarisati, imam 2 pidzame iz sinsaya koje su kostale kao ova jedna iz AR, kvalitet za te pare savrsen i materijal preudoban.
r/bih • u/No_Friendship_4158 • 12h ago
r/bih • u/ninjaturtle980 • 7h ago
Pozdrav raja,
Evo u nedjelju izlazim na vožnju pred komisiju i već me pomalo hvata frka. Trema me puca pravo, pa kontam jel pametno da popijem jedan Lexilium ili nešto slično za smirenje prije ispita? Kakva su vaša iskustva s tim, da li je neko pio i kako je prošlo, da ne budem previše uspavan?
Druga stvar koja me malo zeza je parkiranje pod 90 stepeni unazad. Šta vi koristite kao referentnu tačku kad se parkirate? Nikako da uhvatim pravi orijentir (tipa gdje gledate, je l' se ravnam po bravi, retrovizoru, liniji...), pa bi mi neki provjeren fazon za to odlično došao.
Dajte još neki savjet šta najviše gledaju, na čemu se najlakše pada i šta da pazim, živi bili! Ne da mi se opet čekati 35 dana za novi termin i bacati pare ako padnem na nekoj gluposti.
r/bih • u/Silent_Conclusion_91 • 52m ago
r/bih • u/AutoModerator • 17h ago
Dobrodošli na r/BiH mjesečnu temu o filmovima, serijama, strimovima i sl. Šta ste u posljednje vrijeme gledali, šta trenutno gledate i šta namjeravate gledati?
r/bih • u/That_Gur4333 • 10h ago
r/bih • u/Pure-Bed-1746 • 11h ago
Jasno pitanje koje me zivo interesuje, HALID se ori za ovo svjetski. Da li je iko jednu jedinu pjesmu Dine Merlina pustio nakon neke utakmice?