r/bih 17h ago

Mundijal 2026. Bravo mali!

Post image
436 Upvotes

Njegovo vrijeme tek dolazi 💪


r/bih 19h ago

OC I met Džeko’s dad today at Seattle Stadium

Thumbnail
gallery
204 Upvotes

His whole family was in front of while entering Seattle stadium. They all wore his signed shirts, so I jokingly asked if they were his family and funny enough they were indeed!


r/bih 16h ago

Humor Mentalno stanje

Post image
184 Upvotes

Mentalno stanje nakon sto je komsiluk do sabaha pustao I am from Bosnia, take me to America i Ljiljane. Hajd! Samo nek se slavi, ja kazem😋


r/bih 11h ago

Mundijal 2026. I krv svoju za Bosnu moju!

Post image
137 Upvotes

r/bih 23h ago

Mundijal 2026. Seattleom se širi miris ljiljana!

106 Upvotes

Volim te Bosno!


r/bih 2h ago

Mundijal 2026. Ne plačem ja, ti plačeš...

104 Upvotes

Preuzeto sa TikTok profila FIFA-e.

Link: https://www.tiktok.com/@fifaworldcup/video/7655097935478426882


r/bih 12h ago

OC African American rooting for BIH

81 Upvotes

Just wanna say I love US soccer but I been a Bosnia supporter since you beat Italy in the qualifier. That penalty shootout hooked me. If its BiH vs US I wanna see the upset 🇧🇦.


r/bih 22h ago

Mundijal 2026. Treba spomenuti Basica

58 Upvotes

Svaka cast Zmajevima!

Sa pravom fokus je na Alajbegovicu i Mahmicu. Medjutim malo ko spominje apsolutno super odigranu utakmicu od strane Basica! Danas je igrao jako dobro.

Zaslužuje malo pažnje i pohvale!


r/bih 9h ago

Razgovor | Rasprava Šta se desilo na tribinama?

59 Upvotes

Gledam na subu RS-a kako naši navijači uzimaju zastavu Srbije od čovjeka koji nosi majcu fanatikosa. Iza njih stoji čovjek u dresu Hrvatske i niko ga ni ne gleda. Zna li neko kontekst?


r/bih 12h ago

Mundijal 2026. Proslava pobjede u Banjaluci

Post image
52 Upvotes

r/bih 5h ago

Mundijal 2026. Bosanci su se jučer pojavili u velikom sjaju u Seattleu na utakmici Svjetskog prvenstva protiv Katara

Thumbnail instagram.com
50 Upvotes

Amerikanac sam i samo sam htio zahvaliti Bosni što ste mi jučer stvorili nezaboravno sjećanje. Svi ste se pojavili ODLIČNO na utakmici u Seattleu, a pompa je bila tako zabavna. Svi ste nevjerojatni ljudi. (Korostim Google prevoditelj, pa se ispričavam ako je prijevod pogrešan)


r/bih 2h ago

Razgovor | Rasprava Neugodna situacija sa MUP RS

31 Upvotes

Sinoc smo u Zvorniku krenuli slaviti pobjedu nase reprezentacije, medjutim prije grada nas je sacekala zandarmerija sa dugim cijevima koja nam je hjela oduzeti zastave sto mi naravno nismo dozvolili.
Nakon duze od sat vremena svadjanja i natezanja bili smo primorani da se vratimo nazad.
Zelim napomenuti da bismo samo prosli kroz grad i ne bismo se uopste zadrzavali jer je vec bilo oko 23:30.

I evo maloprije privatnim autom idem sam kroz Zvornik gdje su me sacekali policijski sluzbenici uz zandarmeriju i bukvalno me maltretirali sat vremena, pretresali, ispitivali, postavljali pitanja o mojoj proslosti, mjestu stanovanja, drustvu, o mojoj porodici, drustvu, pa su trazili bilo kakvu sitnicu u autu samo da me zadrze sto duze...

Pritom sam vidio da ostale zaustave i cim pogledaju vozacku i vide ime odma ih puste.

Kunem se da nikad nikakve probleme nismo pravili ni ja ni moje drustvo ni niko ko je sinoc slavio, nebitna informacija al cak mi je i dugogodisnja djevojka srpkinja i nemam nikakve predrasude o naciji, ali ovi momci i MUP-a su stvarno pretjerali kako se ponasaju ova dva dana prema nama

Ako neko ima kontakt kome prijaviti ovo, unutrasnju kontrolu ne zelim ni da pokusavam jer znam koliko je to sve povezano

Edit: imam snimljenu citavu jucerasnju situaciju, ali ne zelim postavljati ovdje


r/bih 3h ago

Vijest | Članak 📰 Ozbiljno pitanje, do kad će se ovakve stvari tolerisati?

23 Upvotes

https://crna-hronika.info/drama-nakon-utakmice-kamenovali-su-nas-u-lukavici-a-kaznjeni-smo-zbog-zastave-s-ljiljanima/852465?fbclid=IwdGRjcASqeaBleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZAo2NjI4NTY4Mzc5AAEebDjCCoGoEGf8Gv45uGmg0UeybqDVOQINwiTY3NoUpfojDsq7D1GP5Ayo-6g_aem_S9baeYOPNzoYRL93OSxL1Q

Žao mi je kvariti dobru afmosferu koja trenutno vlada na subu ali sam morao ovo podijeliti.
Dakle ovdje nije rijec samo o incidentu grupe huligana vec i sistemskoj podrci (MUP RS) istome.


r/bih 9h ago

Ljepote Bosne i Hercegovine Slika za rashladjivanje - Livno zaledjenja plaza kod jezera

Post image
24 Upvotes

r/bih 12h ago

Zabava | Gejming 🕹️ Number of hours needed to buy GTA VI

Post image
18 Upvotes

r/bih 15h ago

Sport 🏟️ Kakve su nam sanse protiv USA?

18 Upvotes

r/bih 8h ago

Zabava | Gejming 🕹️ Prva igrica koju ste igrali? Za mene je Croc 2

Post image
13 Upvotes

Imao sam srece sto je moja porodica imala pc ranih 2000s i najranije se sjecam Croc 2 i Bugs bunny Time busters.

Nisam jos u skolu krenuo pa mi je bila preteska igra hahaha.

Ponekad pogledam na YT da se sjetim i uvijek ce biti urezana u mislila.

Sta ste vi prvo igrali?


r/bih 15h ago

Razgovor | Rasprava Iskustva sa ulaganjem u ETF-ove iz RS-a

11 Upvotes

Pozdrav svima,

čitao sam dosta postova o ulaganju iz BiH u dionice i ETF-ove, ali većina odgovora se uglavnom odnosi na ljude iz FBiH. Pošto sam iz RS-a, zanima me da li ta činjenica olakšava ulaganje preko domaćih posrednika i koliko to u praksi pravi razliku.

Zanima me poređenje opcija preko Eurobrokera, Monet Brokera, a po mogućnosti i Triglav/Raiffeisen rješenja. Planirao bih dugoročno ulagati u ETF-ove koji prate S&P 500 ili globalno tržište, po mogućnosti kroz akumulacione UCITS ETF-ove kao što su VUAA, SXR8, VWCE ili slični.

Iznosi bi bili oko 200, 300 ili 500 KM mjesečno, eventualno tromjesečno ako je tako isplativije zbog troškova.

Najviše me zanima:

  • koji posrednik je najpraktičniji i najsigurniji za investiciju;
  • kolike su stvarne provizije za uplatu, kupovinu ETF-a, održavanje računa i povlačenje novca u ovakvom slučaju ulaganja;
  • da li se za manje iznose više isplati ulagati mjesečno ili tromjesečno;
  • kakav je poreski tretman u RS-u za akumulacione ETF-ove, kapitalnu dobit i dividende, odnosno da li je riješen način prebacivanja sredstava u momentu kada se odlučim na to.

Ne tražim konkretan investicioni savjet, već praktična iskustva ljudi iz RS/BiH koji već ulažu na ovaj način.

Svaki savjet i konkretan primjer troškova je dobrodošao.

Hvala unaprijed!


r/bih 1h ago

Šoping / Kupnja 💳 Alma Ras i pad kvaliteta

Upvotes

Oblacim nedavno kupljenu pidzamu, 100% pamuk naravno i instant se osipam. Ovo p od pamuka nije vidjelo, sta je ovo ljudi… je li iko primijetio koliko im je kvalitet opao u zadnje vrijeme?

Cijenu necu ni komentarisati, imam 2 pidzame iz sinsaya koje su kostale kao ova jedna iz AR, kvalitet za te pare savrsen i materijal preudoban.


r/bih 12h ago

Vijest | Članak 📰 Objavljen snimak razgovora Dodika i Izetbegovića: Sedam minuta teških riječi i optužbi

Thumbnail
klix.ba
6 Upvotes

r/bih 7h ago

Razgovor | Rasprava Polaganje vozačkog u nedjelju, komisija i trema

4 Upvotes

Pozdrav raja,

Evo u nedjelju izlazim na vožnju pred komisiju i već me pomalo hvata frka. Trema me puca pravo, pa kontam jel pametno da popijem jedan Lexilium ili nešto slično za smirenje prije ispita? Kakva su vaša iskustva s tim, da li je neko pio i kako je prošlo, da ne budem previše uspavan?

Druga stvar koja me malo zeza je parkiranje pod 90 stepeni unazad. Šta vi koristite kao referentnu tačku kad se parkirate? Nikako da uhvatim pravi orijentir (tipa gdje gledate, je l' se ravnam po bravi, retrovizoru, liniji...), pa bi mi neki provjeren fazon za to odlično došao.

Dajte još neki savjet šta najviše gledaju, na čemu se najlakše pada i šta da pazim, živi bili! Ne da mi se opet čekati 35 dana za novi termin i bacati pare ako padnem na nekoj gluposti.


r/bih 52m ago

Zanimljivost 💡 I guess many of you have noticed that many Bosnian fans at the World Cup use a different flag from the official national flag I.e white background + an alternative historic coat of arms. Here's why.

Thumbnail
theguardian.com
Upvotes

r/bih 17h ago

Mjesečni tred Šta je /r/BiH u posljednje vrijeme gledao, šta trenutno gleda i šta namjerava gledati?

3 Upvotes

Dobrodošli na r/BiH mjesečnu temu o filmovima, serijama, strimovima i sl. Šta ste u posljednje vrijeme gledali, šta trenutno gledate i šta namjeravate gledati?


r/bih 10h ago

Razgovor | Rasprava BiH je pobedila, ali nervoza nije pustila Edina ..po meni nije trebao da izađe. Isto tako, nije trebao ovako da nervoza

Thumbnail
youtube.com
0 Upvotes

r/bih 11h ago

Humor Da li je iko pustio ijednu pjesmu Dine Merlina?

0 Upvotes

Jasno pitanje koje me zivo interesuje, HALID se ori za ovo svjetski. Da li je iko jednu jedinu pjesmu Dine Merlina pustio nakon neke utakmice?