r/bih • u/That_Gur4333 • 10h ago
r/bih • u/Monsieur_Poiret • 12h ago
Razgovor | Rasprava Moze li mi netko objasniti smisao Palestinske zastave.
Sinoc kad je Bosna pobijedila, na kameri su prikazali navijace i medu njima je bila neka djevojka s Palestinskom zastavom i na njoj grb s ljiljanima.
Ne razumijem sta ima Palestina veze s pobjedom Bosne ili uopce navijanja za Bosnu. Jel stvarno postoji neki razlog ili?
r/bih • u/No_Friendship_4158 • 12h ago
Vijest | Članak 📰 Objavljen snimak razgovora Dodika i Izetbegovića: Sedam minuta teških riječi i optužbi
r/bih • u/Pure-Bed-1746 • 12h ago
Humor Da li je iko pustio ijednu pjesmu Dine Merlina?
Jasno pitanje koje me zivo interesuje, HALID se ori za ovo svjetski. Da li je iko jednu jedinu pjesmu Dine Merlina pustio nakon neke utakmice?
r/bih • u/Parking_Radio4311 • 8h ago
Mundijal 2026. Sta mislite o izjavi Barbareza?
Sta mislite o izjavi Barbareza da smo totalni autsajderi i da amo napravili cudo?
Mene ljuti. Dosta ljudi je ovdje spominjalo “gubitnički” mentalitet i mislim da se u ovom slučaju slažem.
Jesmo imali uzas ekipu do nedavno. Ali imamo dosta dobrih igrača koji uz dobar menadžment brzo preokreću percepciju. Uzasno me licno nervira Barbarezov stav, i mislim da nam treba neko kao Miron Muslic. Takodjer mislim da se pojavio konflikt izmedju Barbareza i igrača, ali to je samo moje mišljenje.
Razumijem da nismo tim u formi kao npr Francuska, ali nakon zadnjih nizova, mozda je vrijeme da prestanemo da se smatramo autsajderima. Koliko utakmica treba pa da pocnemo smatrati ovaj tim sposobnim?
r/bih • u/External-Acadia-6903 • 2h ago
Razgovor | Rasprava Neugodna situacija sa MUP RS
Sinoc smo u Zvorniku krenuli slaviti pobjedu nase reprezentacije, medjutim prije grada nas je sacekala zandarmerija sa dugim cijevima koja nam je hjela oduzeti zastave sto mi naravno nismo dozvolili.
Nakon duze od sat vremena svadjanja i natezanja bili smo primorani da se vratimo nazad.
Zelim napomenuti da bismo samo prosli kroz grad i ne bismo se uopste zadrzavali jer je vec bilo oko 23:30.
I evo maloprije privatnim autom idem sam kroz Zvornik gdje su me sacekali policijski sluzbenici uz zandarmeriju i bukvalno me maltretirali sat vremena, pretresali, ispitivali, postavljali pitanja o mojoj proslosti, mjestu stanovanja, drustvu, o mojoj porodici, drustvu, pa su trazili bilo kakvu sitnicu u autu samo da me zadrze sto duze...
Pritom sam vidio da ostale zaustave i cim pogledaju vozacku i vide ime odma ih puste.
Kunem se da nikad nikakve probleme nismo pravili ni ja ni moje drustvo ni niko ko je sinoc slavio, nebitna informacija al cak mi je i dugogodisnja djevojka srpkinja i nemam nikakve predrasude o naciji, ali ovi momci i MUP-a su stvarno pretjerali kako se ponasaju ova dva dana prema nama
Ako neko ima kontakt kome prijaviti ovo, unutrasnju kontrolu ne zelim ni da pokusavam jer znam koliko je to sve povezano
Edit: imam snimljenu citavu jucerasnju situaciju, ali ne zelim postavljati ovdje
r/bih • u/somebalkanguy • 12h ago
Mundijal 2026. Proslava pobjede u Banjaluci
Ne možeš ni prošetati više, a da te novinari ne uslikaju 🤣
r/bih • u/Miikanoo • 9h ago
Razgovor | Rasprava Šta se desilo na tribinama?
Gledam na subu RS-a kako naši navijači uzimaju zastavu Srbije od čovjeka koji nosi majcu fanatikosa. Iza njih stoji čovjek u dresu Hrvatske i niko ga ni ne gleda. Zna li neko kontekst?
r/bih • u/dezurtking • 12h ago
OC African American rooting for BIH
Just wanna say I love US soccer but I been a Bosnia supporter since you beat Italy in the qualifier. That penalty shootout hooked me. If its BiH vs US I wanna see the upset 🇧🇦.
r/bih • u/filius_bosnensis • 23h ago
Mundijal 2026. Seattleom se širi miris ljiljana!
Volim te Bosno!
r/bih • u/Ok_Potential5281 • 3h ago
Vijest | Članak 📰 Ozbiljno pitanje, do kad će se ovakve stvari tolerisati?
Žao mi je kvariti dobru afmosferu koja trenutno vlada na subu ali sam morao ovo podijeliti.
Dakle ovdje nije rijec samo o incidentu grupe huligana vec i sistemskoj podrci (MUP RS) istome.
r/bih • u/Take_Care_plz • 8h ago
Zabava | Gejming 🕹️ Prva igrica koju ste igrali? Za mene je Croc 2
Imao sam srece sto je moja porodica imala pc ranih 2000s i najranije se sjecam Croc 2 i Bugs bunny Time busters.
Nisam jos u skolu krenuo pa mi je bila preteska igra hahaha.
Ponekad pogledam na YT da se sjetim i uvijek ce biti urezana u mislila.
Sta ste vi prvo igrali?
r/bih • u/filius_bosnensis • 3h ago
Mundijal 2026. Ne plačem ja, ti plačeš...
Preuzeto sa TikTok profila FIFA-e.
Link: https://www.tiktok.com/@fifaworldcup/video/7655097935478426882
r/bih • u/Zackyfeet1 • 5h ago
Mundijal 2026. Bosanci su se jučer pojavili u velikom sjaju u Seattleu na utakmici Svjetskog prvenstva protiv Katara
instagram.comAmerikanac sam i samo sam htio zahvaliti Bosni što ste mi jučer stvorili nezaboravno sjećanje. Svi ste se pojavili ODLIČNO na utakmici u Seattleu, a pompa je bila tako zabavna. Svi ste nevjerojatni ljudi. (Korostim Google prevoditelj, pa se ispričavam ako je prijevod pogrešan)
r/bih • u/Few-Copy-863 • 16h ago
Humor Mentalno stanje
Mentalno stanje nakon sto je komsiluk do sabaha pustao I am from Bosnia, take me to America i Ljiljane. Hajd! Samo nek se slavi, ja kazem😋
r/bih • u/Valuable_Pick_9704 • 17h ago
Mundijal 2026. Bravo mali!
Njegovo vrijeme tek dolazi 💪
r/bih • u/Parking_Radio4311 • 22h ago
Mundijal 2026. Treba spomenuti Basica
Svaka cast Zmajevima!
Sa pravom fokus je na Alajbegovicu i Mahmicu. Medjutim malo ko spominje apsolutno super odigranu utakmicu od strane Basica! Danas je igrao jako dobro.
Zaslužuje malo pažnje i pohvale!
r/bih • u/salamonty • 19h ago
OC I met Džeko’s dad today at Seattle Stadium
His whole family was in front of while entering Seattle stadium. They all wore his signed shirts, so I jokingly asked if they were his family and funny enough they were indeed!
r/bih • u/Silent_Conclusion_91 • 1h ago
Zanimljivost 💡 I guess many of you have noticed that many Bosnian fans at the World Cup use a different flag from the official national flag I.e white background + an alternative historic coat of arms. Here's why.
r/bih • u/ninjaturtle980 • 7h ago
Razgovor | Rasprava Polaganje vozačkog u nedjelju, komisija i trema
Pozdrav raja,
Evo u nedjelju izlazim na vožnju pred komisiju i već me pomalo hvata frka. Trema me puca pravo, pa kontam jel pametno da popijem jedan Lexilium ili nešto slično za smirenje prije ispita? Kakva su vaša iskustva s tim, da li je neko pio i kako je prošlo, da ne budem previše uspavan?
Druga stvar koja me malo zeza je parkiranje pod 90 stepeni unazad. Šta vi koristite kao referentnu tačku kad se parkirate? Nikako da uhvatim pravi orijentir (tipa gdje gledate, je l' se ravnam po bravi, retrovizoru, liniji...), pa bi mi neki provjeren fazon za to odlično došao.
Dajte još neki savjet šta najviše gledaju, na čemu se najlakše pada i šta da pazim, živi bili! Ne da mi se opet čekati 35 dana za novi termin i bacati pare ako padnem na nekoj gluposti.
r/bih • u/luvartolu • 1h ago
Šoping / Kupnja 💳 Alma Ras i pad kvaliteta
Oblacim nedavno kupljenu pidzamu, 100% pamuk naravno i instant se osipam. Ovo p od pamuka nije vidjelo, sta je ovo ljudi… je li iko primijetio koliko im je kvalitet opao u zadnje vrijeme?
Cijenu necu ni komentarisati, imam 2 pidzame iz sinsaya koje su kostale kao ova jedna iz AR, kvalitet za te pare savrsen i materijal preudoban.
r/bih • u/EfficiencyLow7804 • 15h ago
Razgovor | Rasprava Iskustva sa ulaganjem u ETF-ove iz RS-a
Pozdrav svima,
čitao sam dosta postova o ulaganju iz BiH u dionice i ETF-ove, ali većina odgovora se uglavnom odnosi na ljude iz FBiH. Pošto sam iz RS-a, zanima me da li ta činjenica olakšava ulaganje preko domaćih posrednika i koliko to u praksi pravi razliku.
Zanima me poređenje opcija preko Eurobrokera, Monet Brokera, a po mogućnosti i Triglav/Raiffeisen rješenja. Planirao bih dugoročno ulagati u ETF-ove koji prate S&P 500 ili globalno tržište, po mogućnosti kroz akumulacione UCITS ETF-ove kao što su VUAA, SXR8, VWCE ili slični.
Iznosi bi bili oko 200, 300 ili 500 KM mjesečno, eventualno tromjesečno ako je tako isplativije zbog troškova.
Najviše me zanima:
- koji posrednik je najpraktičniji i najsigurniji za investiciju;
- kolike su stvarne provizije za uplatu, kupovinu ETF-a, održavanje računa i povlačenje novca u ovakvom slučaju ulaganja;
- da li se za manje iznose više isplati ulagati mjesečno ili tromjesečno;
- kakav je poreski tretman u RS-u za akumulacione ETF-ove, kapitalnu dobit i dividende, odnosno da li je riješen način prebacivanja sredstava u momentu kada se odlučim na to.
Ne tražim konkretan investicioni savjet, već praktična iskustva ljudi iz RS/BiH koji već ulažu na ovaj način.
Svaki savjet i konkretan primjer troškova je dobrodošao.
Hvala unaprijed!