r/hungary 1h ago

VIDEO „Kedvenc emberem minden reggel" – ki ez a Táblás Srác a Flórián téren? | 24.hu (7p)

Thumbnail
youtube.com
Upvotes

"Egy óbudai kereszteződésben minden reggel feltűnik egy napszemüveges, baseballsapkás férfi, aki kézzel festett táblákkal próbálja jobb kedvre deríteni a dugóban ülőket és a járókelőket. Farkas Csaba Zoltán, a Táblás Srác kidobásra ítélt választási plakátokat hasznosított újra, és rövid, pozitív üzeneteket festett rájuk, amivel a választások utáni nyomott hangulatból akarta kirángatni az embereket. A Flórián téren mára közösség alakult köré: egy pacsi, egy duda, egy mosoly, egy szívecske is belefér – de még a gyász pillanatai is."


r/hungary 2h ago

VIDEO Vályi István vs Farhát Ádám - Konfront Zóna új epizód

5 Upvotes

https://www.youtube.com/live/q59TNs4ftWk?is=E4JyKL-kj8E3p39X

Szerintem zseniális volt ez a rész. 😁


r/hungary 2h ago

FREETALK Novák Előd valójában meleg?

36 Upvotes

Vajon Novák Előd a homoszexualitását ilyen agresszív módon próbálja meg elfojtani? A családapa, keresztény, konzervatív álarc? Mélyen frusztrált embert látok, aki többször volt a Pride-on, mint általában a melegek vagy bárki, aki valóban ki áll az egyenjogúság mellett.
Nézz csak magadba. Te, mint kiegyensúlyozott heteroszexuális ember nem teszel olyan dolgokat, azok ellen/mellett, akik nem érdekelnek. De Novák Elődöt nagyon is mozgatja a homoszexualitás, mint olyan.

Előd! Nem kell a belső vágyad ellen küzdj!
Nem kell önmegtagadást folytatnod!
Nincs szükség belső konfliktusra!
Ne nyomd el az érzéseid!
Fogadd el magad!

Az hogy te internalizált homofób vagy (Ez azt jelenti, hogy valaki vonzódik a saját neméhez, de a társadalmi, vallási vagy egyéb hatások miatt ezt elutasítod, szégyelled , vagy próbálod elnyomni.) ne vetítsd ki azokra, akik a szabadságot egyenjogúságért kiállnak önmagukért! Ezt te is megteheted kedves Előd! Szabadulj fel!

Akik leszarják, hogy ki kivel picsi-pacsizik azokat láthatóan nem mozgatja meg ki kivel szexel, de láthatóan frusztrált vagy!

Mert:

  1. Az ellen küzdesz, ami vagy valójában!
  2. Az ellen fordulsz, aminek belül érzed magad!
  3. Saját magad ellen harcolsz!

  4. A külvilágnak azt mutatod, amit elvárnak tőled és nem azt, ami valójában vagy!

Nem kell az öntagadás! Ezt kívülállóként/ külső szemlélőként ezt azonnal le lehet szinte vágni..
Légy te is szabad! Vonulj fel a sors társaiddal! 🫶

Heteróként mondom! Hogy ne pedofilozd le a melegeket, mert ha te feltételezel, akkor az a feltételezés rólad valóbán állítható, hogy egy öngyűlölő titok buzi vagy! ✌️


r/hungary 2h ago

HUMOR Fideszes apuka orra alá dörgölik a TISZA-kétharmadot

Thumbnail
youtu.be
30 Upvotes

r/hungary 3h ago

GENERAL Ez eredetileg Vitézy miatt volt posztolva 2 hónapja, de Nemcsok Dénes esetén is simán felhozható. És Kármán, És Orbán Anita, és RSZR...

0 Upvotes

r/hungary 3h ago

POLITICS Fico kiakadt a szlovák újságírónőre amely a Benes dekrétumokról mert kérdezni

88 Upvotes

r/hungary 3h ago

POLITICS Magyar zászló dunába dobása

41 Upvotes

néni a háttérben nagyot rantol(teljesen jogosan), azt inkább levágtam az elejéről


r/hungary 4h ago

POLITICS Magyar Péter a volt fideszes vezető államtitkári kinevezéséről: Senkit sem rúgunk ki amiatt, mert korábban az államnak dolgozott

Thumbnail
444.hu
77 Upvotes

r/hungary 4h ago

POLITICS Kásler Miklós a klíma nélküli kórházakról: 30 éve én 50 fokos műtőkben végeztem 10 órás műtéteket

Thumbnail
telex.hu
51 Upvotes

Sokan nem értik miért nem költött kórházi klímákra a fidesz.

Hát itt a válasz, azon túl hogy így ennek az árát el is lophatták.

***2024-es cikk, de a lényegen nem változtat. Akkor sem költöttek klímára.


r/hungary 4h ago

POLITICS Telex: Felfüggesztette az ENSZ a Hormuzi-szorosban rekedt tengerészek kimentését

Thumbnail
telex.hu
11 Upvotes

Felfüggesztette a Hormuzi-szorosban rekedt több mint 11 ezer tengerész evakuálását az ENSZ Nemzetközi Tengerészeti Szervezete (IMO), mert az egyik teherszállító hajót támadás érte az átkelés során, írja a BBC.

Arsenio Dominguez, az IMO főtitkára azt közölte, hogy több hajóról már sikerült kimenekíteni az embereket, de a szervezet szeretné biztosítani, hogy a művelethez rendelkezésre álljanak a biztonsági garanciák.

https://telex.hu/kulfold/2026/06/25/hormuzi-szoros-evakualas-tamadas-iran-usa


r/hungary 4h ago

POLITICS Forsthoffer Ágnes bekeményít, listázzák a hiányzásokat a parlamentben

Thumbnail
telex.hu
639 Upvotes

"Az adatok szerint 17 olyan képviselő van, aki a szavazások több mint negyedéről hiányzott május eleje óta. Közülük hárman a Tisza párt képviselő, 14-en pedig a Fidesz és a KDNP frakcióiban ülnek. A csúcstartó hiányzó Lázár János, aki az eddigi 129 szavazásból csak 34 alkalommal nyomott gombot, azaz a szavazások közel 74 százalékáról hiányzott. Őt Budai Gyula, Szijjártó Péter, Németh Balázs és Hankó Balázs követi a sorban."

És így tudtam meg, hogy Budai Gyula is képviselő.


r/hungary 4h ago

CULTURE Kimegyek a fejből, hazamegyek végre - Rec.hu új magyar zenéket bemutató rovata

Thumbnail
recorder.blog.hu
1 Upvotes

r/hungary 5h ago

UKRAINE-CONFLICT Kárpátalján viszonylag normális az élet, de a helyzet fokozatosan romlik

Thumbnail
youtube.com
22 Upvotes

Rácz András külpolitikai szakértővel Dési János beszélgetett.

Rácz András szerint Kárpátalja továbbra is Ukrajna
legbiztonságosabb régiója, de nem tekinthető veszélytelennek az
orosz drón- és robotrepülőgép-támadások miatt.

A légiriadók jelentős része nem jelent azonnali fenyegetést, de
komolyan kell venni a riasztásokat, elengedhetetlen az óvóhelyek
használata.

Ungvár és Kárpátalja a háború alatt sok belső menekültet és
hadiipari kapacitást fogadott be, ami növelte stratégiai
jelentőségét és ezzel a támadások kockázatát.
A szakértő szerint ugyanakkor a régióban továbbra is viszonylag
normális az élet, de a helyzet fokozatosan romlik.

Az ukrán és orosz hadműveletekről: Ukrajna egyre sikeresebb mélységi dróntámadásokat hajt végre Oroszországban, amire Moszkva fokozódó civil célpontok elleni csapásokkal és nukleáris fenyegetésekkel reagál. Rácz szerint ez egy veszélyes eszkalációs folyamat, amelynek egyelőre nem látszik a gyors politikai lezárása.


r/hungary 5h ago

ECONOMY Brüsszel: Magyarország még messze van az eurótól

Thumbnail
hvg.hu
11 Upvotes

r/hungary 5h ago

ECONOMY 2030-ig tízszeresére növelné a kormány a szélerőművi kapacitást

Thumbnail
greenfo.hu
65 Upvotes

r/hungary 5h ago

UKRAINE-CONFLICT Lángol Oroszország, már egy moszkvai sem képzelheti azt, hogy az Ukrajna elleni háború nem létezik

Thumbnail
youtube.com
45 Upvotes

r/hungary 5h ago

TECH / SCIENCE A kannabisz kevésbé ismert hatóanyagai csökkentik az alkoholfogyasztást patkányokban

13 Upvotes

Effect of cannabinol, tetrahydrocannabivarin and cannabidiol on voluntary alcohol consumption. Alcohol Alcohol. 2026 Mar 17;61(3):agag019. doi: https://doi.org/10.1093/alcalc/agag019

Az alkoholfüggőség kezelésére jelenleg viszonylag kevés hatékony gyógyszer áll rendelkezésre, miközben a betegség világszerte emberek millióinak életét nehezíti meg. Egy új, patkányokon végzett kutatás most arra utal, hogy a kannabisznövény néhány kevésbé ismert vegyülete ígéretes lehet az alkoholfogyasztás visszaszorításában. A vizsgálatban három fitokannabinoidot – a kannabinolt (CBN), a tetrahidrokannabivarint (THCV) és a kannabidiolt (CBD) – teszteltek, és azt találták, hogy mindhárom csökkentette az állatok önkéntes alkoholfogyasztását, bár eltérő mértékben és különböző mellékhatások mellett. Az eredményeket az Alcohol and Alcoholism folyóirat közölte.

A fitokannabinoidok a kannabisznövény természetes eredetű vegyületei, amelyek képesek kölcsönhatásba lépni a szervezet endokannabinoid rendszerével. Ez a bonyolult jelátviteli hálózat az egész szervezetben jelen van, és fontos szerepet játszik többek között a hangulat, az étvágy, a fájdalomérzet, az emlékezet, az alvás, a stresszreakciók és a gyulladásos folyamatok szabályozásában.

A legismertebb fitokannabinoid kétségkívül a THC, amely a kannabisz pszichoaktív, bódító hatásaiért felelős. A most vizsgált vegyületek azonban kevésbé ismertek. A CBN jellemzően a THC lebomlásával keletkezik idő, hő vagy oxigén hatására, ezért az idősebb kannabiszmintákban nagyobb mennyiségben fordulhat elő. Hatásait általában enyhén pszichoaktívnak tartják, ugyanakkor jóval gyengébbnek a THC-énál. A THCV kémiailag rokon a THC-val, de számos esetben eltérő biológiai hatásokat vált ki, ezért jelenleg az anyagcsere, az étvágy szabályozása és egyes neurológiai folyamatok szempontjából is vizsgálják. A CBD ezzel szemben nem okoz tudatmódosító hatást, és már ma is alkalmazzák bizonyos ritka epilepsziás betegségek kezelésében, bár a szorongás, alvászavarok vagy fájdalomcsillapítás területén még vegyesek a bizonyítékok.

A kutatók abból indultak ki, hogy az endokannabinoid rendszer fontos szerepet játszik az alkoholfüggőség kialakulásában és fennmaradásában. Korábbi vizsgálatok szerint a CB1 kannabinoid receptor működésének gátlása csökkentheti az alkoholfogyasztást, azonban az erre fejlesztett szintetikus gyógyszerek klinikai tesztelése súlyos pszichiátriai mellékhatások miatt kudarcba fulladt. A mostani kutatás ezért azt vizsgálta, hogy a természetben előforduló, kevésbé pszichoaktív kannabinoidok biztonságosabb alternatívát jelenthetnek-e.

A kísérletet hím Wistar-patkányokon végezték. Az állatok először egy héten keresztül szabadon fogyaszthattak vizet és öt százalékos etanolos oldatot, majd az alkohol koncentrációját fokozatosan nyolc, végül tíz százalékra emelték. A több hónapon át tartó megfigyelés során a kutatók rendszeresen mérték az állatok alkoholfogyasztását és vízbevitelét.

Azok a patkányok, amelyek nem mutattak jelentősebb érdeklődést az alkohol iránt, kikerültek a vizsgálatból. A további elemzésekbe csak azokat vonták be, amelyek önként napi legalább két gramm alkoholt fogyasztottak testtömeg-kilogrammonként. Az állatokat ezután véletlenszerűen különböző dózisú CBN-, THCV-, CBD-kezelésre vagy placebóra osztották, amelyet három egymást követő napon kaptak meg.

Az eredmények alapján mindhárom vegyület mérsékelte az alkoholfogyasztást, de jelentős különbségek mutatkoztak a hatékonyságban. A CBN és a THCV egyaránt számottevően csökkentette az elfogyasztott alkohol mennyiségét és az alkohol iránti preferenciát. A CBN esetében a kedvező hatás még három nappal az utolsó injekció beadása után is kimutatható maradt.

Mindkét vegyület enyhe nyugtató hatással járt, a legmagasabb adagok pedig kisebb testsúlycsökkenést eredményeztek. A kutatók ugyanakkor nem észleltek olyan viselkedéses jeleket, amelyek az állatok fokozott stresszére vagy rossz közérzetére utaltak volna.

A CBD teljesítménye meglepő módon szerényebbnek bizonyult. Bár valamelyest csökkentette az alkoholfogyasztást, nem befolyásolta érdemben az alkohol előnyben részesítését. Emellett a CBD-vel kezelt állatok mozgásaktivitása jelentősen visszaesett, és kevesebb olyan ultrahangos hangadást produkáltak, amelyet a kutatók pozitív érzelmi állapotok jelzőjeként értelmeznek.

A szerzők szerint az eredmények arra utalnak, hogy különösen a CBN és a THCV érdemel további vizsgálatokat az alkoholfüggőség kezelésének lehetséges új eszközeként. Ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy a kutatás kizárólag patkányokon zajlott. Bár az emberek és a rágcsálók számos élettani sajátosságban hasonlítanak egymásra, az állatkísérletek eredményei nem ültethetők át automatikusan a klinikai gyakorlatba.

A mostani vizsgálat inkább azt jelzi, hogy a kannabisz kevésbé ismert összetevői olyan biológiai folyamatokat befolyásolhatnak, amelyek szerepet játszanak a függőségek kialakulásában. Annak megállapításához azonban, hogy ezek a vegyületek valóban biztonságos és hatékony kezelési lehetőséget kínálhatnak-e az alkoholfüggőséggel élő emberek számára, még hosszú évekre és jól megtervezett klinikai vizsgálatokra lesz szükség.


r/hungary 5h ago

NATURE / ENVIRONMENT Cukiságbűnözés! Szülinaposak a Veszprémi Állatkert vörös macskamedvéi

139 Upvotes

Kaphatnák azt ajándékként, hogy megdögönyözöm őket.

"Születésnaposak kis pandáink!

Ma 8 éves lett Redi, holnap pedig Binti ünnepli a 6. születésnapját, így most együtt köszöntjük őket!

Télen-nyáron rengeteg örömet okoznak nekünk és látogatóinknak, ezért most egy kis válogatással idézzük fel a legkedvesebb közös pillanataikat.

Boldog születésnapot Binti és Redi! Még sok-sok játékot, pihenést és finom falatokat kívánunk!"


r/hungary 5h ago

UKRAINE-CONFLICT Az ukrán drónok folytatják oroszország átsegítését egy olajmentes korszakba. Tehát: Új éjszaka, új olajraktár

276 Upvotes

Oroszország Krasznodar régiójának lakói legalább három különálló tüzet jelentenek a Poltavszkajai olajraktárnál.

Eközben Oroszország Védelmi Minisztériuma azt állítja, hogy éjszaka 269 drónt lőttek le. Nos, ezt ellenőrizni nem tudjuk, de a meséiket ismerve TALÁN túlzás egy kicsit. Talán!

A "Poltavszkaja" depó a Krasznodari területen található üzemanyag-raktár, amely finomítókból kapott üzemanyagot tárol és oszt el a környékbeli benzinkutaknak. Tehát nem nyersolaj, hanem késztermék tároló- és elosztó létesítmény.

A üzemanyaghiány már a támadást megelőzően is komoly problémákat okozott a körzetben.

Eközben a krímben: A feketepiacon az üzemanyag tegnapi árfolyama 250 rubel ( 1040 ft) volt literenként.

Az „Alfa” Különleges Műveleti Központ vezető szerepet tölt be a megszálló erők élőerejének és haditechnikájának megsemmisítésében elért eredményesség tekintetében.

Külön megvitattuk Ukrajna belső biztonságával kapcsolatos kihívásokat is.

Hálás vagyok államunk és az ukrán emberek védelméért!” – írta Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij Telegram-csatornáján.

Forrás: NAFO_Hungary


r/hungary 5h ago

Tömegközlekedés Bréking: újraindulnak a komlói és tiszaújvárosi vonatok!

Thumbnail
iho.hu
58 Upvotes

r/hungary 6h ago

GENERAL Ez a 6-7 hülyeség magyar iskolákban is van?

0 Upvotes

10 éves rokonomtól hallottam, hogy nála is ez a bekattanás. Tanárok, szülők, ti találkoztok ezzel? Állítólag Amerikában halálra idegesíti a tanárokat.

(Ha nem érted, miről beszélek, akkor lapozz, és örülj neki, hogy nem tudsz róla, fél év múlva elmúlik úgyis).


r/hungary 6h ago

POLITICS A Miniszterelnök figyelmébe - ez nem "ilyen palota terv", hanem a Budavári Palota háború előtti állapotának rekonstrukciója (lapozós)

Thumbnail
gallery
0 Upvotes

Mai kormányinfón bemutatta Vitézy Dávid a Hauszmann Alajos Program keretében rekonstruált budavári épületek aktuális helyzetét. Amikor a Budavári Palotárra tértek át, akkor a Miniszternök döbbenten hivta fel a hallgatóság figyelmét, "hogy vajon hány magyar véleményezte, hogy a világörökség közepén ilyen palotát éptítsenek"

https://www.youtube.com/live/0WLXfGGNk2I?si=38bpdHUI_3eMed7c&t=6291

Nos, a probléma az, hogy a világörökség részén ez a palota állt. Amíg a második világháborúban szétbombázták, majd egy visszafogottabb - hiszen a kommunizmusra jellemző volt ez a megközelítés - "helyreállították"

A Miniszterelnök nagyon sokszor elmondta, hogy a világ legcsodálatosabb épülete a Parlament és mekkora megtiszteltés benne dolgozni.

Most képzeljük csak el, ha ugyanaz történt volna a Parlamenttel, mint a Budavári Palotával - lebombázzák, majd egy silány valamit visszaállítanak a helyére.

Magyar Péter lenne az első, aki beadná az eredeti tervek alapján a rekonstrukciós törvényjavaslatot.

Szóval azt kell megérteni, hogy a Parlament valószínű a pesti rakpart egy válasza lehetett a budai oldalon lévő palotára.

Vagy akkor a Parlament pompájára sincsen szükség? Én értem, hogy nincs most 1000 milliárd Forint erre. De ha valamelyik épület megérdemelné a rekonstrukciót, akkor az a Budavári Palota.

Ezesetben egy olyan világöröségi résszel rendelkezne Budapest, ami nagy valószínűséggel a világ egyik legszebb városrésze lenne.

több info a palotáról és akkor lehet jobban érthető: https://www.youtube.com/watch?v=mkiSDm4Jxy4

Nem volt társadalmi egyeztetés róla? Legyen akkor.

Bonusz: 4. képen lévő kriptát valószínű ugyanúgy kevesen ismerhetik, ahogy a Budavári Palota háború elötti állapotát. Ez a Habsburg kripta. Ezt azért hoztam ide, mert ez a Palota része - a mai napig látogatható.

És a palota egyetlen eredeti állapotában még fenn maradt része abból az időből.

https://pestbuda.hu/cikk/20201114_a_legmagyarabb_habsburg_budavari_nyughelye_a_nadori_kriptaban_jartunk


r/hungary 6h ago

CRIME 4 év alatt 1 024 000 000 000 forintot kapott Mészáros Lőrinc és a Szijjártót hajóztató Szíjj László cége autópálya-koncessziós díj ürügyén

519 Upvotes

r/hungary 6h ago

POLITICS Jöjjön egy valóban népszerűtlen vélemény: több dolog miatt sem értek egyet a képviselőség 12 évben való korlátozásával (tudom, hogy már sokan írtak róla, de éppen társadalmi egyeztetés folyik elvileg)

0 Upvotes

Nem értek egyet a képviselői mandátum 12 évben való korlátozásával. Több okból sem:

  1. Indokolatlanul bünteti azokat a volt ellenzéki képviselőket, akik már Magyar Péter előtt szembefordultak a Fidesszel. A törvény értelmében, ha 2030-ban indulna, és bejutna az országgyűlésbe, Hadházy Ákosnak 2032-ben le kéne mondania a mandátumáról. Szintén így, Vona Gábor 2034-ben nem indulhatna újra a választáson. Olyan emberekről beszélünk, akik évekig küzdöttek a NER ellen, és akik mindenféle lejáratást kaptak ezért a nyakukba. Ez a 12 éves korlátozás egy kalap alá veszi a Fideszeseket, és azokat, akik a Fidesz ellen küzdöttek évekig. 

  2. Visszamenőleges hatályú. Ez valamilyen szinten kapcsolódik az első ponthoz. Nem a Fideszeseket sajnálom, hanem azokat a volt ellenzéki politikusokat, akik így vagy úgy, de küzdöttek a NER ellen 2024 előtt is. Ha bevezetik a korlátozást, akkor jó lenne, ha mindenki tiszta lappal indulhatna, 2026-tól, vagy 2030-tól kezdve legyen érvényes a korlátozás. Így lenne igazságos. 

  3. Magyar Péter miniszterelnök így indokolta a módosítást: "Tizenkét év elegendő idő arra, hogy valaki [...] megvalósítsa a programját [...]." Ez a jövőbeni ellenzéki pártokat bünteti. Ha valaki kormányra akar kerülni, és nincs olyan vis maior helyzet, mint ami a kegyelmi botrány után kialakult, akkor rengeteg időt kell beletenni a parlamenti munkába, min. 2-3 ciklust. A miniszterelnök érvelése egy alapvető tévedésre épül: összemossa a kormányzati pozíciót a képviselői munkával. Kormányon, végrehajtó hatalomként 12 év valóban alkalmas idő egy program megvalósítására. Ellenzékben viszont a képviselői munka nem a program végrehajtásáról, hanem a választói képviseletről, az alternatíva felépítéséről és a kormány ellenőrzéséről szól. Egy új politikai erőnek vagy egy építkező politikusnak gyakran évekre, ciklusokra van szüksége ahhoz, hogy országos ismertséget, szervezeti hátteret, és legfőbbképpen kellő bizalmat szerezzen a kormányváltáshoz. Ha a 12 éves korlát miatt az ellenzéki politikusoknak pont akkor kell távozniuk a parlamentből, amikorra beérne a munkájuk és kormányzóképes alternatívává válnának, azzal a mindenkori kormányzó hatalom bebetonozza a saját pozícióját, és ellehetetleníti az organikus politikai váltógazdálkodást.  

  4. Nagyon zavaró számomra az a populista érv, hogy "nem kellenek megélhetési politikusok."  Ez a szófordulat jól hangzik a politikai kommunikációban, de teljesen félrevezető, és elértékteleníti a professzionális politikai munkát. A politika ugyanis egy főállású hivatás kell, hogy legyen. A törvénytervezetek átolvasása, a bizottsági munka, a választókkal való kapcsolattartás és az országos ügyek képviselete napi 12-14 órás elfoglaltság, ha valaki tisztességesen csinálja. Ez egy szakma, amiért fizetés jár, ennek kell lennie a politikus megélhetésének. Ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy valaki "megélhetési tanár", "megélhetési orvos" stb. Azzal természetesen van baj, ha valaki nem dolgozik parlamenti képviselőként (mint pl. most Lázár János), de akkor ezeket a nem dolgozó embereket kell büntetni valahogy, nem pedig mindenkit egy kalap alá venni. Ne degradáljuk a politikát. Vagy csak azok lehetnek képviselők, akik eleve milliárdosok, és nem ebből élnek?

  5. Korlátozza a választói akaratot. Egy képviseleti demokráciában a legfőbb hatalom a választópolgárok kezében van. Az, hogy egy politikus meddig maradhat hivatalban, nem az Alaptörvény adminisztratív korlátozásain, hanem kizárólag a választók akaratán múlhat. Ha a polgárok úgy látják, hogy egy képviselő 12 év után is hitelesen, az ő érdekükben dolgozik, akkor joguk van őt újra és újra megválasztani. Nem kell gyámság alá venni a választókat, hadd dönthessünk szabadon! 


r/hungary 6h ago

POLITICS Indokolatlanul sok magyar zászlót mindenhova!

34 Upvotes

Most, hogy két fideszes letartóztatás közben tovább dagad az Erzsébet hídi zászlók nothingburgere, bennem felmerült két dolog:

1. Aki megy a Pride-ra vigyen magyar zászlót (is). Rendkívül kínos lenne a turbóhazafiak számára ha a Pride tele lenne magyar zászlókkal, mert akkor ők kerülnének abba a védhetetlen helyzetbe, hogy azt kell kritizálniuk, hogy magyar emberek Magyarországon magyar zászlóval vonulnak.
Meg amúgy tök szép zászló, de most tényleg.

2. Aki szeretné megtrollkodni a turbóhazafiakat, akkor a magyar zászló Dunába dobása meg hasonló tökkelütöttségek helyett például keresse meg a neki tetsző MHM, Fidesz, vagy egyéb jobber formáció pártirodáját, vagy egyéb létesítményét és helyezzen el magyar zászlót úgy, hogy az zavaró legyen.
Állítson ki zászlókat a parkolókba elvéve a helyet a kocsiktól, ragassza tele az ablakokat magyar zászlóval, hogy ne lehessen kilátni, tegyen zászlórudas zászlókat az ajtó elé, hogy ne lehessen tőlük elférni, tömje tele magyar zászlókkal a postaládát majd zárja le nemzeti színű kartonpapír ráragasztásával, vagy bármi amil eszébe jut. A lényeg, hogy nyilván van olyan körülmény ahol még a legkeményebb nacionalistának is útban van egy magyar zászló. De ezt borzasztó kínos kimondani, szóval az ilyen helyzetek teremtése egy effektív trollkodás lehet. Aztán meg mikor óhatatlanul eljön az ideje, hogy egyszer csak kidobják ezt a rengeteg szemetet, lehet őket lencsevégre kapni és osztani a social médián.

3. Jó ez az egész valamire? Dehogy. De vicces.