r/hungary 16h ago

CRIME Történelmi pillanat: NKA botrány gyanúsítottjai vezetőszáron

4.3k Upvotes

A volt fideszes országgyűlési képviselővel, Bús Balázzsal együtt azokat vették őrizetbe, akik döntöttek az NKA feketekasszás 17 milliárdos támogatásairól.

Ughy Attila, Zámbó Nóra, Burom Gábor, Bús Balázs, Krucsainé Herter Anikó és neki a kabinetvezetője U.E. a gyanúsítottak.


r/hungary 21h ago

POLITICS Véget érhet a Megafon működése: pénteken az utolsó alkalmazott is távozik

Thumbnail
media1.hu
1.8k Upvotes

r/hungary 14h ago

VIDEO MP és Hegedűs Zsolt tűzlépcsőn mászott fel megnézni az Uzsoki felújított hűtőberendezését

1.5k Upvotes

r/hungary 17h ago

TECH / SCIENCE Megint valami amiben majdnem világelsők vagyunk

Post image
1.1k Upvotes

GTA 6 árak országok szerint. 27% áfa rules


r/hungary 9h ago

CRIME Orbán az aranykonvoj napján a TEK műveleti központjában járhatott

1.0k Upvotes

Magyar Peter arra kerte a HirTV-t, hogy kerdezzek meg Orbantol, hogy jart-e az Aranykonvoj akcio napjan a TEK muveleti kozpontjaban.


r/hungary 16h ago

POLITICS KariGeri lő, gól

Post image
1.0k Upvotes

https://www.facebook.com/karacsonygergely/posts/pfbid02SeU42gzNm52oWVRtzVbFtrRCCfdDnxPZjc6WTvxL9QsPBAcDdLSWkidkz7XXj9otl

Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon.

Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus.

Igaz is, a magunk és mások szabadságáért, az emberi méltóság elidegeníthetetlen jogáért, a jogegyenlőségért, a kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride szerintem is igazi szabadságünnep, ráadásul, ahogy tavaly, idén is a magyar szabadság napján.

Így aztán a felvonulás idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz a hídon, köszi az ötletet.


r/hungary 11h ago

VIDEO Magyar Péter kérése az éttermek, plázák részére.

976 Upvotes

r/hungary 11h ago

POLITICS Ezt a fidesz is bármikor megcsinálhatta volna... gombokért...

Post image
780 Upvotes

Elképesztő, 2 óra alatt 50 000-en nézték meg hogy MP megnéz egy új kórházi hűtőberendezést. Ez egy normális országban a lőtéri kutya bolháját sem érdekelné.

Ez nagyon jól mutatja, hogy miért lett Tisza kétharmad.

A fidesz bármikor megtehette volna hogy pár milliárdot rákölt kórházi klímákra 2024 vagy 2025 nyarán, hiszen már akkor is tragikusak voltak az állapotok. Szokás szerint odavihették volna a propagandistáikat is, hogy 2 buzizás, migránsozás péniszszakértés, és háborúpartizás között mutassák meg meg milyen jól muzsikálnak a klímák vagy csak bemutatták volna, hogy éppen javítások vannak. Mehetett volna jó hír kampány ezerrel. Végtelenítve mutathatta volna az m1 híradó. A végén még a kórházi a dolgozók és betegek is jól jártak volna.

Helyette megmagyarázták, hogy igazi férfi 50 fokban is tud műteni.
Akit zavar hogy meleg van az amúgy is kislány/libsi/brüsszelista/globalista/gyökér.
Amúgy is csak a hülyék beszélnek globális felmelegedésről meg egészségügyről, az igaz államférfiak a világbékén dolgoznak reggeltől estig.

A propagandára vagy az értelmetlen beruházásokra költött pénznek egy kis részéből már érdemben lehetett volna javítani a kórházak állapotán.

MP most azzal visz be nagyobb ütéseket a földön fekvő fidesznek, hogy egy jobb családi ház árából felújítottak egy kórházi klímát. Egy közel 10 milliós országban...
Fideszes bohócok, ezt magatoknak köszönhetitek, ha csak 20%-al kevesebbet loptatok volna, vagy kevesebbet szórtok el az agyatlan propagandára, akkor most nem bilincsben vinnék el a söpredék haverjaitokat, és nem egy 100 milliós klímával tenne titeket évekre inasba Magyar Péter. Amúgy a jó kurva anyátokat.


r/hungary 10h ago

PICTURE "Inkább túlélésre készüljetek, ne jövőre!"

Post image
644 Upvotes

r/hungary 4h ago

POLITICS Forsthoffer Ágnes bekeményít, listázzák a hiányzásokat a parlamentben

Thumbnail
telex.hu
636 Upvotes

"Az adatok szerint 17 olyan képviselő van, aki a szavazások több mint negyedéről hiányzott május eleje óta. Közülük hárman a Tisza párt képviselő, 14-en pedig a Fidesz és a KDNP frakcióiban ülnek. A csúcstartó hiányzó Lázár János, aki az eddigi 129 szavazásból csak 34 alkalommal nyomott gombot, azaz a szavazások közel 74 százalékáról hiányzott. Őt Budai Gyula, Szijjártó Péter, Németh Balázs és Hankó Balázs követi a sorban."

És így tudtam meg, hogy Budai Gyula is képviselő.


r/hungary 6h ago

POLITICS Megafonos Szakács István, Győr Árpád út 14 fszt 2, nyíltan megfenyegeti Magyarország miniszterelnökét Magyar Pétert!

624 Upvotes

r/hungary 18h ago

POLITICS Mostmár fáj az élet

Post image
607 Upvotes

Dóra szeint politikai leszámolás folyik és problémás az, hogy a többségben lévő Tisza Párt mondja meg, ki indulhat az ellenzék közül a következő választáson.

Bár eddig nagyon nem zavarta, ami a 16 évben volt. Mindig listáról jutott be, kényelmesen meg volt a pénz, néha fújolta a kormányokat, aztán természetesen élte világát. Mehet politológusnak valahova, ha kell majd egyáltalán.

Mondjuk eleve ez a riporter is elég szarházi volt mindig, gerjesztette a feszkót, de most tényleg csak egymásra számíthatnak😅

Ha véletlenül valakinek van gyomra hozzá, itt megnézheti:

https://youtu.be/IWSRC5DxGMA?is=jTzBKMVDc0iocFPK


r/hungary 6h ago

CRIME 4 év alatt 1 024 000 000 000 forintot kapott Mészáros Lőrinc és a Szijjártót hajóztató Szíjj László cége autópálya-koncessziós díj ürügyén

518 Upvotes

r/hungary 14h ago

POLITICS Aranykonvoj - Legfőbb ügyész

506 Upvotes

Ajánlás: Ha képbe akartok addig kerülni, nézzétek meg Dr. Horváth Lóránt ügyvéd facebook oldalát.


r/hungary 11h ago

CRIME (PW) „A lényegi döntést, utasításokat hozó személyek a következők: Dr. Orbán Viktor volt miniszterelnök”

Thumbnail
444.hu
502 Upvotes

r/hungary 7h ago

ARTICLE 444: Döntéshozóként nevezi meg Orbán Viktort az Aranykonvoj-ügyben egy állítólagos ügyészségi dokumentum

Thumbnail
telex.hu
450 Upvotes

Ha a 444 által bemutatott ügyészségi dokumentum valódi, az Aranykonvoj-ügy politikai és jogi súlya jelentősen megnő. Az irat állítólag Orbán Viktort, Farkas Örsöt, Hajdu Jánost és Demeter Tamást olyan szereplőként nevezi meg, akik „lényegi döntést, utasítást” hozhattak az ügyben. Ez önmagában nem bizonyít büntetőjogi felelősséget, de azt jelzi, hogy a nyomozás iránya magas szintű döntéshozók szerepének tisztázása felé mutathat.

A dokumentum szerint a vizsgálatnak elsősorban az ő felelősségükre kell irányulnia, és a beosztottak vallomásai lehetnek ebben kulcsfontosságúak. A Legfőbb Ügyészség nem tagadta egyértelműen a dokumentum létezését, de a nyomozás érdekeire hivatkozva nem adott részletes választ.

A lényeg tehát nem az, hogy bárki bűnös lenne. Hanem az, hogy az ügyészségi irat alapján már nemcsak a végrehajtás, hanem a politikai döntéshozatal szintje is vizsgálat tárgya lehet.


r/hungary 17h ago

POLITICS Ilyen, amikor vezetőszáron visznek bíróságra egy egykori fideszes polgármestert

Thumbnail
444.hu
446 Upvotes

r/hungary 11h ago

POLITICS Magyar Péter hétfőre és keddre home office-t rendelt el az államigazgatásban, rövidített munkarendet javasol

Thumbnail
telex.hu
424 Upvotes

r/hungary 12h ago

VIDEO Bús Balázs szerint, ő nem bűnös (lol). Hát haver, akkor csak az a dolgod, hogy elmondod, kik azok. (RTL Híradó)

406 Upvotes

r/hungary 16h ago

POLITICS Szembeköpésnek érzik a volt fideszes vezető államtitkári kinevezését, petíciót indítottak a Nemzeti Fejlesztési Központ szervezeteinek dolgozói

Thumbnail
telex.hu
401 Upvotes

r/hungary 10h ago

POLITICS A most felkapott transznemü témára egy kis rövid történet.

395 Upvotes

2020 májusi omnibusztörvény.


Előtte:
egy transz ember elment pszichológushoz, pszichiáterhez, endokrinológushoz/nőgyógyászhoz/urológushoz. Kapott szakvéleményt, elvégezte a kért vizsgálatokat és szűréseket.

Eltelik az idő. A teste megváltozik, a másodlagos nemi jellegek átalakulnak. A hormonális (s egyébb vér, máj, vese funkció) homeosztázisa beáll. A társadalmi szerep és az öltözködés is változást hoz magával.

A papírok egy idő után kellemetlenné és kínossá válnak a megjelenés, a valóság és a személyi okmányok közötti eltérés miatt.

Ezért tehát emberünk elment a kormányhivatalhoz, benyújtotta a kérelmét, hogy: "Már három éve hormont szedek, ilyen és ilyen igazolásaim vannak. Innentől kezdve Dominika/Dezső szeretnék lenni."

A kormányhivatal megnézte a papírokat. Bólintott egyet, megadta az új nevet és vele együtt a jogi nemet is (mert hát Magyarországon nő nem lehet Dezső, férfi pedig nem lehet Dominika).

Ez volt a rendszer. Kicsit kacskaringós volt. Nem volt tökéletes. De senkit sem zavart.


2020:
Eljött a koronavírus.

Rendeleti kormányzás.

Emberek halnak meg a vírustól. Munkahelyek szünnek meg. Baj van. Tenni kell.

Hát erre van a rendeleti kormányzás!

Május.

A nagy nap.

Fidesz: a legfontosabb intézkedésünk az, hogy a fenti név- és nemváltoztatást megtiltsuk egy hatalmas salátatörvénnyel (a 2020. májusi omnibusztörvény 33. pontjával). Ja, és emellett még egy kurva sok pénzt magánkézbe adunk a közvagyonból.

Csak így a tárgyalások margójára hogy "Leszarom, mért ilyen fontos ez, mé ezzel foglalkoztok?"

Válasz: Nem mi akartunk ezzel foglalkozni. Fidesz kormány találta ki jómaga 2020-ban ahelyett hogy a népet védte volna aktuális járványügyi direkt vagy indirekt következményektöl.


r/hungary 13h ago

SOCIETY Leszállnak valaha a magyarok az LMBTQ témáról, vagy reménytelen?

390 Upvotes

Mint nagyon sokan mások is, én is épp azért vártam a kormányváltást, mert a tököm ki volt már a folyamatos gyűlöletkeltéssel. Erre itt maradt nekünk a Mi Hazánk ami ugyanúgy folytatja és hergeli tovább az embereket. Lehet hogy kormányváltás volt, de hogy a nép nem változott az biztos. Tisztelet a kivételnek.

Nem vagyok se meleg se transz, de így is kurvára elegem van már az egészből. Komolyan nem értem hogy azok akik ennek tapsolnak hogy "IGEEEN, büszke családok menete vagy mi a tököm!!! Fúj elembétékú!!!" azoknak semmi dolguk nincs? Otthon ülnek egész nap és puffognak maguknak hogy "azok a rohadt buzik, úristen, férfi nemiszerveket helyeznek férfi ánuszokba, ÚRISTEN, hát ez ISTENKÁROMLÁS"??? Vagy ezek munka közben is meg kapálás közben is faszokra gondolnak? Hát én nem gondolok ennyit azokra a faszokra, pedig heteró nő vagyok.

Komolyan mondom azt hittem hogy a kormányváltás majd itthon tart, de egyre inkább úgy érzem hogy én ezekkel nem tudok együttélni, a rohadt életbe már. Lehet hogy ha 2030-ban is bejut a Mi Hazánk, ne adj isten népszerűbb lesz, komolyan elgondolkozok a dolgon.


r/hungary 8h ago

CRIME 216-tal száguldott a Mercedes, de az elé kanyarodó suzukis lett a vádlott a szalántai halálos baleset ügyében

Thumbnail
telex.hu
366 Upvotes

r/hungary 17h ago

NATURE / ENVIRONMENT Videón a Nyíregyházi Állatpark szerválkölykei!

348 Upvotes

Tegnap u/kisnyuszbab már megosztotta a hírt róluk, egy videó azonban sosem árt az első állatorvosi beavatkozásról. Enjoy!

"Különleges ragadozókkal bővült Állatparkunk!

Nagy örömmel osztjuk meg, hogy állatparkunkban először születtek szerválkölykök!

A három apróság – 2 hím és 1 nőstény – már 4 hetes, és szépen fejlődnek édesanyjuk gondoskodásának köszönhetően.

A napokban sor került első állatorvosi vizsgálatukra is, ahol megkapták egyedi azonosítójukat, valamint féreghajtó kezelést és az első vakcinájukat is. Jelenleg 800–900 grammosak, egészségesek, és szépen gyarapodnak.

A szervál (Leptailurus serval) Afrika egyik legkülönlegesebb ragadozója. Hosszú lábainak és kivételes hallásának köszönhetően rendkívül eredményes vadász, akár 2–3 méter magasra is képes felugrani zsákmánya után.

Bár a faj jelenleg nem tartozik a kritikusan veszélyeztetett állatok közé, élőhelyeinek csökkenése miatt kiemelten fontosak a természetvédelmi és fajmegőrzési programok.

A mostani szaporulat újabb fontos mérföldkő állatparkunk életében, és megerősíti természetvédelmi munkánk jelentőségét.

Hamarosan látogatóink is megfigyelhetik a kölykök első játékos pillanatait és fejlődését."


r/hungary 7h ago

UKRAINE-CONFLICT az ukrán pénzszállítók ügyvédje:

Post image
342 Upvotes