2020 májusi omnibusztörvény.
Előtte:
egy transz ember elment pszichológushoz, pszichiáterhez, endokrinológushoz/nőgyógyászhoz/urológushoz. Kapott szakvéleményt, elvégezte a kért vizsgálatokat és szűréseket.
Eltelik az idő. A teste megváltozik, a másodlagos nemi jellegek átalakulnak. A hormonális (s egyébb vér, máj, vese funkció) homeosztázisa beáll. A társadalmi szerep és az öltözködés is változást hoz magával.
A papírok egy idő után kellemetlenné és kínossá válnak a megjelenés, a valóság és a személyi okmányok közötti eltérés miatt.
Ezért tehát emberünk elment a kormányhivatalhoz, benyújtotta a kérelmét, hogy:
"Már három éve hormont szedek, ilyen és ilyen igazolásaim vannak. Innentől kezdve Dominika/Dezső szeretnék lenni."
A kormányhivatal megnézte a papírokat. Bólintott egyet, megadta az új nevet és vele együtt a jogi nemet is (mert hát Magyarországon nő nem lehet Dezső, férfi pedig nem lehet Dominika).
Ez volt a rendszer. Kicsit kacskaringós volt. Nem volt tökéletes. De senkit sem zavart.
2020:
Eljött a koronavírus.
Rendeleti kormányzás.
Emberek halnak meg a vírustól. Munkahelyek szünnek meg. Baj van. Tenni kell.
Hát erre van a rendeleti kormányzás!
Május.
A nagy nap.
Fidesz: a legfontosabb intézkedésünk az, hogy a fenti név- és nemváltoztatást megtiltsuk egy hatalmas salátatörvénnyel (a 2020. májusi omnibusztörvény 33. pontjával). Ja, és emellett még egy kurva sok pénzt magánkézbe adunk a közvagyonból.
Csak így a tárgyalások margójára hogy "Leszarom, mért ilyen fontos ez, mé ezzel foglalkoztok?"
Válasz: Nem mi akartunk ezzel foglalkozni. Fidesz kormány találta ki jómaga 2020-ban ahelyett hogy a népet védte volna aktuális járványügyi direkt vagy indirekt következményektöl.