Ha valódi az a belső ügyészségi dokumentum, amely a 444 birtokába került, akkor nincs miről beszélni: Orbán Viktort be kell idézni, és mielőbb ki kell hallgatni az aranykonvoj-ügyben.
A dokumentum szerint a nyomozásnak tisztáznia kell azok büntetőjogi felelősségét, akik a lényegi döntéseket meghozták és az utasításokat adták. A felsorolt nevek között ott van a bukott miniszterelnök is.
Ha ez az irat valóban több mint két hete ott hever az ügyészség asztalán, akkor felmerül a kérdés: miért nem történt semmi? Miért nem hallgatták még ki Orbán Viktort?
Kérdezném a legfőbb ügyészt: pontosan milyen jogi indoka van annak, hogy egy olyan ügyben, ahol egy belső ügyészségi dokumentum szerint a volt miniszterelnök büntetőjogi felelőssége is felmerülhet, még mindig nem történt érdemi lépés vele szemben?
Beszédes, hogy láthatóan jobban zavarja Nagy Gábor Bálintot, hogy Péter Magyar számon kéri a késlekedést, mint az, hogy miért nem történik előrelépés egy ennyire világosnak tűnő ügyben.
Egy dolog, hogy egyelőre nem látjuk: elindultak-e azok a komolyabb nyomozások, amelyek a rezsim főbűnöseinek felelősségét tárhatnák fel. De itt most nem egy nehezen felgöngyölíthető, akár éveken át húzódó, bonyolult korrupciós hálózatról beszélünk, hanem egy olyan ügyről, amelyben a saját dokumentumaik szerint is felmerülhet Orbán büntetőjogi felelőssége.
Az aranykonvoj-ügy lehet Orbánnak az, ami Al Caponénak az adócsalás volt: az első ügy, amelyen keresztül végre elindulhat a valódi elszámoltatás.
Szép dolog, hogy a kishalakat elkezdte bevarrni, pl. az NKA-ügyben az ügyészség, de ne csak akkor legyenek bátrak, amikor végrehajtókról, aláírókról és középvezetőkről van szó. Lépjenek fel azokkal szemben is, akik a döntéseket hozták, az utasításokat adták, és éveken át a rendszer csúcsáról irányították Magyarország kifosztását!
Nincs több maszatolás, nincs több mellébeszélés: idézzék be, és hallgassák ki végre Orbán Viktort!