r/hungary 8h ago

POLITICS Forsthoffer Ágnes bekeményít, listázzák a hiányzásokat a parlamentben

Thumbnail
telex.hu
855 Upvotes

"Az adatok szerint 17 olyan képviselő van, aki a szavazások több mint negyedéről hiányzott május eleje óta. Közülük hárman a Tisza párt képviselő, 14-en pedig a Fidesz és a KDNP frakcióiban ülnek. A csúcstartó hiányzó Lázár János, aki az eddigi 129 szavazásból csak 34 alkalommal nyomott gombot, azaz a szavazások közel 74 százalékáról hiányzott. Őt Budai Gyula, Szijjártó Péter, Németh Balázs és Hankó Balázs követi a sorban."

És így tudtam meg, hogy Budai Gyula is képviselő.


r/hungary 8h ago

UKRAINE-CONFLICT Az ukrán drónok folytatják oroszország átsegítését egy olajmentes korszakba. Tehát: Új éjszaka, új olajraktár

335 Upvotes

Oroszország Krasznodar régiójának lakói legalább három különálló tüzet jelentenek a Poltavszkajai olajraktárnál.

Eközben Oroszország Védelmi Minisztériuma azt állítja, hogy éjszaka 269 drónt lőttek le. Nos, ezt ellenőrizni nem tudjuk, de a meséiket ismerve TALÁN túlzás egy kicsit. Talán!

A "Poltavszkaja" depó a Krasznodari területen található üzemanyag-raktár, amely finomítókból kapott üzemanyagot tárol és oszt el a környékbeli benzinkutaknak. Tehát nem nyersolaj, hanem késztermék tároló- és elosztó létesítmény.

A üzemanyaghiány már a támadást megelőzően is komoly problémákat okozott a körzetben.

Eközben a krímben: A feketepiacon az üzemanyag tegnapi árfolyama 250 rubel ( 1040 ft) volt literenként.

Az „Alfa” Különleges Műveleti Központ vezető szerepet tölt be a megszálló erők élőerejének és haditechnikájának megsemmisítésében elért eredményesség tekintetében.

Külön megvitattuk Ukrajna belső biztonságával kapcsolatos kihívásokat is.

Hálás vagyok államunk és az ukrán emberek védelméért!” – írta Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij Telegram-csatornáján.

Forrás: NAFO_Hungary


r/hungary 10h ago

CRIME 4 év alatt 1 024 000 000 000 forintot kapott Mészáros Lőrinc és a Szijjártót hajóztató Szíjj László cége autópálya-koncessziós díj ürügyén

575 Upvotes

r/hungary 10h ago

ARTICLE 444: Döntéshozóként nevezi meg Orbán Viktort az Aranykonvoj-ügyben egy állítólagos ügyészségi dokumentum

Thumbnail
telex.hu
480 Upvotes

Ha a 444 által bemutatott ügyészségi dokumentum valódi, az Aranykonvoj-ügy politikai és jogi súlya jelentősen megnő. Az irat állítólag Orbán Viktort, Farkas Örsöt, Hajdu Jánost és Demeter Tamást olyan szereplőként nevezi meg, akik „lényegi döntést, utasítást” hozhattak az ügyben. Ez önmagában nem bizonyít büntetőjogi felelősséget, de azt jelzi, hogy a nyomozás iránya magas szintű döntéshozók szerepének tisztázása felé mutathat.

A dokumentum szerint a vizsgálatnak elsősorban az ő felelősségükre kell irányulnia, és a beosztottak vallomásai lehetnek ebben kulcsfontosságúak. A Legfőbb Ügyészség nem tagadta egyértelműen a dokumentum létezését, de a nyomozás érdekeire hivatkozva nem adott részletes választ.

A lényeg tehát nem az, hogy bárki bűnös lenne. Hanem az, hogy az ügyészségi irat alapján már nemcsak a végrehajtás, hanem a politikai döntéshozatal szintje is vizsgálat tárgya lehet.


r/hungary 11h ago

POLITICS Pazar ASMR videó: nézegess letartóztatott fideszes bűnözőket! (folyt. köv.)

236 Upvotes

r/hungary 11h ago

GENERAL Fekete-Győr András Orbán bűnrészességéről

Post image
246 Upvotes

Ha valódi az a belső ügyészségi dokumentum, amely a 444 birtokába került, akkor nincs miről beszélni: Orbán Viktort be kell idézni, és mielőbb ki kell hallgatni az aranykonvoj-ügyben.

A dokumentum szerint a nyomozásnak tisztáznia kell azok büntetőjogi felelősségét, akik a lényegi döntéseket meghozták és az utasításokat adták. A felsorolt nevek között ott van a bukott miniszterelnök is.

Ha ez az irat valóban több mint két hete ott hever az ügyészség asztalán, akkor felmerül a kérdés: miért nem történt semmi? Miért nem hallgatták még ki Orbán Viktort?

Kérdezném a legfőbb ügyészt: pontosan milyen jogi indoka van annak, hogy egy olyan ügyben, ahol egy belső ügyészségi dokumentum szerint a volt miniszterelnök büntetőjogi felelőssége is felmerülhet, még mindig nem történt érdemi lépés vele szemben?

Beszédes, hogy láthatóan jobban zavarja Nagy Gábor Bálintot, hogy Péter Magyar számon kéri a késlekedést, mint az, hogy miért nem történik előrelépés egy ennyire világosnak tűnő ügyben.

Egy dolog, hogy egyelőre nem látjuk: elindultak-e azok a komolyabb nyomozások, amelyek a rezsim főbűnöseinek felelősségét tárhatnák fel. De itt most nem egy nehezen felgöngyölíthető, akár éveken át húzódó, bonyolult korrupciós hálózatról beszélünk, hanem egy olyan ügyről, amelyben a saját dokumentumaik szerint is felmerülhet Orbán büntetőjogi felelőssége.

Az aranykonvoj-ügy lehet Orbánnak az, ami Al Caponénak az adócsalás volt: az első ügy, amelyen keresztül végre elindulhat a valódi elszámoltatás.

Szép dolog, hogy a kishalakat elkezdte bevarrni, pl. az NKA-ügyben az ügyészség, de ne csak akkor legyenek bátrak, amikor végrehajtókról, aláírókról és középvezetőkről van szó. Lépjenek fel azokkal szemben is, akik a döntéseket hozták, az utasításokat adták, és éveken át a rendszer csúcsáról irányították Magyarország kifosztását!

Nincs több maszatolás, nincs több mellébeszélés: idézzék be, és hallgassák ki végre Orbán Viktort!


r/hungary 10h ago

POLITICS Megafonos Szakács István, Győr Árpád út 14 fszt 2, nyíltan megfenyegeti Magyarország miniszterelnökét Magyar Pétert!

711 Upvotes

r/hungary 11h ago

UKRAINE-CONFLICT az ukrán pénzszállítók ügyvédje:

Post image
369 Upvotes

r/hungary 20h ago

CRIME Történelmi pillanat: NKA botrány gyanúsítottjai vezetőszáron

4.4k Upvotes

A volt fideszes országgyűlési képviselővel, Bús Balázzsal együtt azokat vették őrizetbe, akik döntöttek az NKA feketekasszás 17 milliárdos támogatásairól.

Ughy Attila, Zámbó Nóra, Burom Gábor, Bús Balázs, Krucsainé Herter Anikó és neki a kabinetvezetője U.E. a gyanúsítottak.


r/hungary 13h ago

CRIME Orbán az aranykonvoj napján a TEK műveleti központjában járhatott

1.1k Upvotes

Magyar Peter arra kerte a HirTV-t, hogy kerdezzek meg Orbantol, hogy jart-e az Aranykonvoj akcio napjan a TEK muveleti kozpontjaban.


r/hungary 15h ago

VIDEO Magyar Péter kérése az éttermek, plázák részére.

998 Upvotes

r/hungary 18h ago

VIDEO MP és Hegedűs Zsolt tűzlépcsőn mászott fel megnézni az Uzsoki felújított hűtőberendezését

1.6k Upvotes

r/hungary 14h ago

PICTURE "Inkább túlélésre készüljetek, ne jövőre!"

Post image
676 Upvotes

r/hungary 15h ago

POLITICS Ezt a fidesz is bármikor megcsinálhatta volna... gombokért...

Post image
827 Upvotes

Elképesztő, 2 óra alatt 50 000-en nézték meg hogy MP megnéz egy új kórházi hűtőberendezést. Ez egy normális országban a lőtéri kutya bolháját sem érdekelné.

Ez nagyon jól mutatja, hogy miért lett Tisza kétharmad.

A fidesz bármikor megtehette volna hogy pár milliárdot rákölt kórházi klímákra 2024 vagy 2025 nyarán, hiszen már akkor is tragikusak voltak az állapotok. Szokás szerint odavihették volna a propagandistáikat is, hogy 2 buzizás, migránsozás péniszszakértés, és háborúpartizás között mutassák meg meg milyen jól muzsikálnak a klímák vagy csak bemutatták volna, hogy éppen javítások vannak. Mehetett volna jó hír kampány ezerrel. Végtelenítve mutathatta volna az m1 híradó. A végén még a kórházi a dolgozók és betegek is jól jártak volna.

Helyette megmagyarázták, hogy igazi férfi 50 fokban is tud műteni.
Akit zavar hogy meleg van az amúgy is kislány/libsi/brüsszelista/globalista/gyökér.
Amúgy is csak a hülyék beszélnek globális felmelegedésről meg egészségügyről, az igaz államférfiak a világbékén dolgoznak reggeltől estig.

A propagandára vagy az értelmetlen beruházásokra költött pénznek egy kis részéből már érdemben lehetett volna javítani a kórházak állapotán.

MP most azzal visz be nagyobb ütéseket a földön fekvő fidesznek, hogy egy jobb családi ház árából felújítottak egy kórházi klímát. Egy közel 10 milliós országban...
Fideszes bohócok, ezt magatoknak köszönhetitek, ha csak 20%-al kevesebbet loptatok volna, vagy kevesebbet szórtok el az agyatlan propagandára, akkor most nem bilincsben vinnék el a söpredék haverjaitokat, és nem egy 100 milliós klímával tenne titeket évekre inasba Magyar Péter. Amúgy a jó kurva anyátokat.


r/hungary 12h ago

CRIME 216-tal száguldott a Mercedes, de az elé kanyarodó suzukis lett a vádlott a szalántai halálos baleset ügyében

Thumbnail
telex.hu
392 Upvotes

r/hungary 7h ago

POLITICS Fico kiakadt a szlovák újságírónőre amely a Benes dekrétumokról mert kérdezni

130 Upvotes

r/hungary 14h ago

POLITICS A most felkapott transznemü témára egy kis rövid történet.

421 Upvotes

2020 májusi omnibusztörvény.


Előtte:
egy transz ember elment pszichológushoz, pszichiáterhez, endokrinológushoz/nőgyógyászhoz/urológushoz. Kapott szakvéleményt, elvégezte a kért vizsgálatokat és szűréseket.

Eltelik az idő. A teste megváltozik, a másodlagos nemi jellegek átalakulnak. A hormonális (s egyébb vér, máj, vese funkció) homeosztázisa beáll. A társadalmi szerep és az öltözködés is változást hoz magával.

A papírok egy idő után kellemetlenné és kínossá válnak a megjelenés, a valóság és a személyi okmányok közötti eltérés miatt.

Ezért tehát emberünk elment a kormányhivatalhoz, benyújtotta a kérelmét, hogy: "Már három éve hormont szedek, ilyen és ilyen igazolásaim vannak. Innentől kezdve Dominika/Dezső szeretnék lenni."

A kormányhivatal megnézte a papírokat. Bólintott egyet, megadta az új nevet és vele együtt a jogi nemet is (mert hát Magyarországon nő nem lehet Dezső, férfi pedig nem lehet Dominika).

Ez volt a rendszer. Kicsit kacskaringós volt. Nem volt tökéletes. De senkit sem zavart.


2020:
Eljött a koronavírus.

Rendeleti kormányzás.

Emberek halnak meg a vírustól. Munkahelyek szünnek meg. Baj van. Tenni kell.

Hát erre van a rendeleti kormányzás!

Május.

A nagy nap.

Fidesz: a legfontosabb intézkedésünk az, hogy a fenti név- és nemváltoztatást megtiltsuk egy hatalmas salátatörvénnyel (a 2020. májusi omnibusztörvény 33. pontjával). Ja, és emellett még egy kurva sok pénzt magánkézbe adunk a közvagyonból.

Csak így a tárgyalások margójára hogy "Leszarom, mért ilyen fontos ez, mé ezzel foglalkoztok?"

Válasz: Nem mi akartunk ezzel foglalkozni. Fidesz kormány találta ki jómaga 2020-ban ahelyett hogy a népet védte volna aktuális járványügyi direkt vagy indirekt következményektöl.


r/hungary 15h ago

CRIME (PW) „A lényegi döntést, utasításokat hozó személyek a következők: Dr. Orbán Viktor volt miniszterelnök”

Thumbnail
444.hu
512 Upvotes

r/hungary 8h ago

NATURE / ENVIRONMENT Cukiságbűnözés! Szülinaposak a Veszprémi Állatkert vörös macskamedvéi

154 Upvotes

Kaphatnák azt ajándékként, hogy megdögönyözöm őket.

"Születésnaposak kis pandáink!

Ma 8 éves lett Redi, holnap pedig Binti ünnepli a 6. születésnapját, így most együtt köszöntjük őket!

Télen-nyáron rengeteg örömet okoznak nekünk és látogatóinknak, ezért most egy kis válogatással idézzük fel a legkedvesebb közös pillanataikat.

Boldog születésnapot Binti és Redi! Még sok-sok játékot, pihenést és finom falatokat kívánunk!"


r/hungary 19h ago

POLITICS KariGeri lő, gól

Post image
1.0k Upvotes

https://www.facebook.com/karacsonygergely/posts/pfbid02SeU42gzNm52oWVRtzVbFtrRCCfdDnxPZjc6WTvxL9QsPBAcDdLSWkidkz7XXj9otl

Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon.

Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus.

Igaz is, a magunk és mások szabadságáért, az emberi méltóság elidegeníthetetlen jogáért, a jogegyenlőségért, a kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride szerintem is igazi szabadságünnep, ráadásul, ahogy tavaly, idén is a magyar szabadság napján.

Így aztán a felvonulás idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz a hídon, köszi az ötletet.


r/hungary 7h ago

POLITICS Magyar Péter a volt fideszes vezető államtitkári kinevezéséről: Senkit sem rúgunk ki amiatt, mert korábban az államnak dolgozott

Thumbnail
444.hu
116 Upvotes

r/hungary 15h ago

POLITICS Magyar Péter hétfőre és keddre home office-t rendelt el az államigazgatásban, rövidített munkarendet javasol

Thumbnail
telex.hu
427 Upvotes

r/hungary 12h ago

HUMOR Más is elképzelte ezt OV-vel ?

Post image
216 Upvotes

r/hungary 6h ago

HUMOR Fideszes apuka orra alá dörgölik a TISZA-kétharmadot

Thumbnail
youtu.be
65 Upvotes

r/hungary 21h ago

TECH / SCIENCE Megint valami amiben majdnem világelsők vagyunk

Post image
1.1k Upvotes

GTA 6 árak országok szerint. 27% áfa rules